Штучні ялинки: як вибрати Новорічне дерево?

Зрубані ялинки приносять людям усе більше клопоту, ніж радощів. Спочатку її треба знайти та привезти, встановити та прикрасити, а потім розібрати та вивезти, ще й прибравши хату від жовтих гілок. Впевнені, ця ситуація знайома кожному. Але ж не відмовлятися від різдвяного дерева, правда? Штучні литі ялинки — найкраща заміна зрубаним соснам: і природі не шкодять, і клопоту не завдають. Тож пропонуємо розібратися, як вибрати якісну пухнасту красуню.

Переваги штучних моделей

Щороку все більше людей свідомо відмовляються від придбання живого дерева. На це є купа причин:

  • сумнівне походження — ви не можете переконатися, що рослинність не була вирублена стихійно і без дозволу лісництва. Крім того, часто продавці не мають відповідних сертифікатів, тож неможливо бути впевненими, що сосни не оброблялися шкідливими хімікатами;
  • заощадження — штучна красуня вимагає одноразового капіталовкладення, але її вартість окупиться вже за 2-3 роки, а прослужить вона значно довше;
  • глобальний вплив — масова відмова від живих рослин призводить до зменшення вирубки лісів, а отже допомагає зберегти екологію.

Так, і досі є люди, які не вважають металеві конструкції якісною альтернативою. Комусь вони не пахнуть хвоєю, а комусь не подобається зовнішній вигляд. Але будемо чесними, сьогодні ці проблеми легко розв’язуються вибором будь-якої моделі дерева, яка тішитиме око, і використанням ароматичного спрею.

Які ялинки бувають?

Сьогодні на ринку можна знайти купу різноманітних моделей, які розрізняються не лише зовнішнім виглядом і кольором гілок. Тому насамперед треба визначитися, що саме вам до вподоби — сосна чи ялинка? Для першої моделі характерні підняті вгору гілки з довгими голками, а для другої — пірамідальна конструкція і короткі голки.

Також такі дерева розрізняють за конструкцією. Вони бувають двох видів: збірні та складні. Перший варіант збирається за принципом парасольки: яруси від нижнього до верхнього почергово монтуються на каркас.

Другий варіант встановлюється за допомогою шарнірів і спеціальних гачків для ярусів. Недоліком складної конструкції є те, що в разі неправильного монтування вона може розпастися.

Також виділяють два різновиди за типом голок:

  • литі — для виготовлення використовується волосінь. Кожну гілку відливають у спеціальній формі, що надає дереву більш природного виду;
  • плівкові — основою для гілок слугує металевий каркас, а самі голки виготовлені з полівінілхлориду.

Безперечно, литі моделі більш міцні та вогнетривкі. Крім того, зовні їх важко відрізнити від натуральної сосни.

Вибираємо різдвяне дерево: основні критерії

Коли ви визначилися з типом штучної ялинки, залишається оцінити варіанти за кількома критеріями. Спеціалісти радять зважати на:

  • розмір. Заздалегідь оцініть місце, де плануєте розмістити дерево, а також продумайте, як зберігатимете її в міжсезоння. Для невеликих квартир краще підійдуть конструкції до 1,5 метри, а для приватних будинків можна обрати навіть 3-метрову красуню;
  • матеріал та якість. Вони впливають не лише на термін використання, а й на безпеку для родини. Важливо, щоб у виготовленні аксесуару не використовувалися формальдегіди, різноманітні смоли, ацетон та інші шкідливі речовини. Визначити їх можна самостійно. Для цього понюхайте виріб: запах має бути відсутнім;
  • фурнітура. Вона має бути якісною і надійно скріплювати та утримувати конструкцію. Звертайте увагу на підставку, особливо якщо вдома є маленькі діти чи тварини;
  • колір. Це вже суто естетичне питання, тому варто орієнтуватися на власні уподобання. Сьогодні можна знайти світло-зелені, яскраві та темно-зелені, білі чи навіть блакитні моделі;
  • країна виробництва. Краще зупинитися на продукції, виробленій в США, Німеччині, Бельгії, Англії чи Україні. Відмовтеся від вибору бюджетних дерев з Китаю, Тайвані чи В’єтнаму.

Святковий настрій на Різдво створюють не тільки рідні люди, а й красуня-ялинка. Краще вибрати штучне дерево, яке прослужить вам довго і збереже ліс від вирубки.

Стаття створена за матеріалами сайту Zakupka.com.

Партнерський матеріал


23.11.2020 1968
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2144
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19071
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1700
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1184
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2237
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3820

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1946

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

659

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1281

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1436
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

347
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

865
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24371
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

596
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

591
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

727
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1622
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7995
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

405
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

751
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2016 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

714