Штрафувати не будуть… до кінця 2022 року: військові розповіли про новий перелік спеціальностей для жінок-військовозобов’язаних

Не плутати постановку на військовий облік з призовом на військову службу закликав представників засобів масової інформації та громадськість начальник управління персоналу штабу командування Сухопутних військ Збройних Сил полковник Роман Горбач.

Про це військовий посадовець розповів вчора на брифінгу, повідомляє Фіртка.

Нагадаємо, днями набув сили наказ Міністра оборони України від 11 жовтня 2021 року № 313, який суттєво розширює перелік спеціальностей та професій, які передбачають обов’язкову постановку жінок, що володіють такими професіями, на військовий облік.

І вказана обставина вже набула значного суспільного резонансу, оскільки тепер на жінок, які мають вказані у переліку спеціальності – такі, як, скажімо, бухгалтери, економісти, працівники готельно-ресторанної справи, юристи тощо – загалом близько 35 спеціальностей, поширюється відповідальність за порушення правил військового обліку, яка передбачає накладення адміністративних штрафів.

«Взяття на військовий облік жінок-військовозобов'язаних – це не є призов на військову службу жінок-військовозобов'язаних. Це абсолютно різні категорії. І сьогодні ніхто нікого не призиває на військову службу без їх згоди», - зазначив військовий.

Зі слів полковника Романа Горбача, робота з внесення змін до законодавства щодо розширення переліку жіночих спеціальностей, які підлягають обов’язковому військовому обліку, була започаткована ще у 2020 році.

А в березні цього року були внесені зміни до частини 11 статті 1 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», відповідно до яких «жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною в переліку, затвердженому Міністерством оборони України, та придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком, беруться на військовий облік військовозобов’язаних».

Що ж до наказу Міністра оборони від 11 жовтня 2021 року № 313, то він лише запровадив такий перелік, ставши інструментом реалізації Закону.

Керівництво Збройних Сил України визначило терміни взяття жінок передбачених наказом спеціальностей на військовий облік – до кінця 2022 року. До того часу військові обіцяють не вживати жодних санкцій ні щодо таких жінок, які ухилятимуться від постановки на військовий облік, ні щодо їхніх керівників.

«Одразу звертаю увагу: до кінця 2022 року жоден керівник підприємства, установи чи організації, а також самі жінки, які мають ставати на військовий облік, до цього часу не будуть притягуватись до жодної відповідальності. Тобто адміністративні санкції з боку начальників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки до них вживатися не будуть», - запевнив полковник Роман Горбач.

В ході брифінгу озвучили також механізм постановки жінок передбачених у переліку спеціальності на облік у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП).

Як повідомив військовий комісар Київського обласного ТЦК та СП полковник Валерій Куценко, жінка-військовозобов’язана, чия спеціальність підпадає під перелік, зобов’язана повідомити про це керівника свого підприємства, надалі протягом 2022 року звернутись до територіального центру комплектування та соціальної підтримки та для себе з’ясувати, чи підлягає вона військовому обліку.

«Тому що є вікові обмеження, є обмеження за станом здоров’я», - пояснив військовий.

Прибувши в ТЦК та СП жінка, яка підлягає військовому обліку, пише заяву, додає до заяви копії та оригінали документів: паспорт, ідентифікаційний код, свідоцтво про одруження, свідоцтва про народження дітей, свідоцтво про закінчення навчального закладу, довідку з роботи, за якою спеціальністю вона працює на даний час.

Після цього ТЦК та СП за місцем реєстрації жінки ухвалює рішення, чи підлягає вона військовому обліку. В разі, якщо жінка підлягає військовому обліку, її направлять для проходження військово-лікарської комісії за місцем реєстрації.

«Що стосується підприємств, установ, організацій, то я хотів би наголосити, що не залежно від форми власності всі вони ведуть первинний облік військовозобов’язаних.

До цього переліку, крім медичних працівників і осіб, які раніше проходили військову службу (я маю на увазі жінок) на даний час долучаться деякі інші спеціальності, за якими вони працюють. Це ті ж самі бухгалтери, готельно-ресторанний бізнес… Тут дуже великий перелік – близько 35 категорій», - зазначив військовий.

Полковник Валерій Куценко також зауважив, що обов’язок ведення військового обліку не покладається на фізичних осіб-підприємців. В таких випадках відповідальність несуть безпосередньо військовозобов’язані, які зареєстровані у нього за договорами. 


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел! 


Читайте також: 

Прикарпатські військові льотчики виконали цьогоріч понад тисячу льотних годин 

День Збройних Сил України: в Івано-Франківську дружини воїнів привітали своїх чоловіків автопробігом 

Відомо, скільки прикарпатців цьогоріч вступили на військову службу за контрактом 

Територіальна оборона на Прикарпатті: на порозі важливих змін 

Територіальна оборона на Прикарпатті: цьогоріч суттєво збільшилась кількість резервістів (ФОТО) 

В Івано-Франківську відбулися урочистості з нагоди Дня територіальної оборони   

Відомо, скільки прикарпатців призвуть цієї осені на строкову службу до війська 

На Івано-Франківщині стартує осінній призов   


24.12.2021 Сергій Білий 3970 1
Коментарі (1)

читач 2021.12.24, 23:10

Замість професійної армії ось такий подарунок жінкам під Новий Рік видали. Замість звільнити від радянського пресу чрловіків додали під нього жінок. Сподіваюсь наступна влада скасує цю дурню.

07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

518
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5348
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1433
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1312
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2580
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3969

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

359

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1187

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1032

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

950
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

264
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10638
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

342
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

610
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5657
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1430
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

313
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

221
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

577 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1014
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

880