Шестеро прикарпатців претендують на премію у галузі краєзнавства

У серпні цього року відбудеться комісійне засідання на здобуття премії ім. Володимира Полєка в галузі краєзнавства.

Про це інформує Управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської облдержадміністрації, пише Фіртка. До участі в конкурсі допущено шестеро прикарпатських краєзнавців. 

Марія Вуянко – краєзнавець, завідувач відділу археології обласного краєзнавчого музею, член Союзу українок, ВТ «Просвіта» ім. Т. Шевченка, член Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, член Національної спілки краєзнавців України, член редакційної колегії «Наукових записок» Інституту народознавства НАН України та краєзнавчого музею, очолює археологічну секцію Українського товариства охорони пам’яток історії та культури. Лауреат обласної премії ім. Івана Вагилевича. Автор монографії «Давні українські храми Івано-Франківська ХVІІХ–ХVІІІ ст.» та багатьох статей на краєзнавчу тематику.

Роман Киселюк – поет, краєзнавець, член Національної спілки краєзнавців України, член Національної спілки письменників України, голова Яремчанської міської організації Товариства української мови ім. Т. Шевченка, один з організаторів громадської організації «Меморіал» ім. В. Стуса у м. Яремчі. Лауреат премій ім. Марійки Підгірянки, «Покрова» ім.Тараса Мельничука, ім. Юрія Шкрумеляка. Автор багатьох збірок віршів, краєзнавчих нарисів, гуцульського фольклору.

Оксана Лесюк – поетеса, краєзнавець, член Національної спілки краєзнавців України, заступник голови Рожнятівської районної організації ВУТ «Просвіта» ім. Т. Шевченка, відповідальний секретар Рожнятівської районної організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, методист відділу освіти Рожнятівської райдержадміністрації. Лауреат обласної премії ім. Івана Вагилевича, нагороджена почесним знаком «За заслуги перед Рожнятівщиною». Авторка багатьох історико-краєзнавчих і літературно-публіцистичних статей.

Ігор Райківський – краєзнавець, доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії України і методики викладання історії ДВНЗ «Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника», член Національної спілки краєзнавців України, заступник головного редактора фахового науково-періодичного видання в Україні «Галичина. Науковий і культурно-просвітній краєзнавчий часопис». Нагороджений подякою Міністерства освіти і науки України, почесними грамотами ДВНЗ «Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника» та Івано-Франківської обласної державної адміністрації. Автор близько 200 публікацій наукового і науково-популярного характеру та чотирьох книжок.

Іван Тимів – історик, краєзнавець, член Національної спілки краєзнавців України, науковий співробітник Краєзнавчого музею Калущини, редактор і упорядник збірника наукових статей «Калуські історичні студії». Працював керівником гуртка «Юний краєзнавець» Калуської філії обласного державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді. Лауреат премії «Краща краєзнавча книжка року». Автор низки наукових і краєзнавчих публікацій з історії національно-визвольної боротьби ОУН і УПА на Прикарпатті, пам’яткознавства та джерелознавства.

Василь Тимків – краєзнавець, кандидат наук з державного управління, член Національної спілки краєзнавців України, директор Івано-Франківської обласної філармонії ім. Іри Маланюк, голова Івано-Франківської обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури. Нагороджений Грамотою Верховної Ради України (2009 р.), медаллю «За заслуги перед Прикарпаттям» та ін., лауреат обласної премії ім. Івана Вагилевича, лауреат премії ім. В. Б. Антоновича Українського товариства охорони пам’яток історії та культури. Автор понад 50 наукових праць, зокрема і з культурологічних питань, охорони культурної спадщини та краєзнавства.


07.07.2019 991
Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2398
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1111
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1061
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2238
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3672
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2651 8

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

919

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

791

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

741

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

713
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10414
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1262
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5400
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1115
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2908
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1260
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

503
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

360 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

798
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

690
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

739