Щоденні звички, які сприяють розвитку геморою

Буденний спосіб життя сучасної людини подібний до життєдіяльності лінивця: перевага транспорту, а не ходінню пішки, застосування гаджетів замість рутинної роботи, фаст-фуд замість корисної їжі, яку варто довго готувати, відсутністю будь-якої фізичної активності.

Зізнайтеся, кожен впізнав тут себе. Ці фактори призводять до так званих «хвороб сучасності»: атеросклерозу, варикозної хвороби й в тому числі геморою.

Геморой – це хронічне захворювання гемороїдальних судин, яке характерне  утворенням вузлів та їх випадінням. Розвитку геморою частково сприяє спадковість, частково супутні захворювання, геморой часто зустрічається у вагітних. Але першопричиною геморою є саме спосіб життя людини, її щоденні шкідливі звички, які ми зараз розглянемо.


Відсутність клітковини у раціоні

Клітковина – це складний вуглевод, який не перетравлюється в організмі, при цьому надає відчуття ситості та стимулює перистальтику кишківника. Саме відсутність клітковини є головною причиною затримки калу та закрепів. А закрепи, наскільки ми знаємо, супроводжуються потугами. Причинно-наслідковий зв’язок – розвивається геморой.

Більшість не вживають клітковину з однієї причини – люди банально не знають, де вона міститься і для чого вона потрібна.

Величезна кількість клітковини міститься у зелені, помідорах, буряку, огірках та моркві. Клітковини багато у звичних недорогих продуктах – зробіть з них салат, заправте оливковою олійкою і постарайтеся, щоб він займав 40% вашої порції. Повірте, буквально за два дні ви забудете про закреп (якщо його причиною не є конкретне захворювання).


Невнормований питний режим

Навіть якщо перистальтика кишківника ідеальна, важко проводити перетравлену харчову грудку, коли в ній недостатньо рідини.

Спрацьовує звичайний закон тертя.

Не забувайте щодня пити достатню кількість води невеликими порціями. Добову дозу води (ДДВ) можна розрахувати наступним чином:

ДДВ = 30 (мл) х вага тіла (кг)

Збільшувати дозу води варто у випадку спеки, надмірних фізичних навантажень, лактації.


Звичка брати з собою телефон у вбиральню

Процес сидіння на унітазі – річ інтимна та відповідальна, вимагає зосередженості та зусиль. Тому пацієнти вважають, що період мине швидше, якщо розважати себе гаджетом. Перегляд відео, телефонні ігри, гортання сторіз – час минає дуже швидко, якщо проводити його цікаво.

Але проблема у тому, що ви не зосереджуєтесь на основному процесі й просто сидите.

У такому випадку час, проведений на унітазі, стає довшим у декілька разів, судини малого таза перебувають у постійній напрузі через локальне підвищення тиску.


Сидячий спосіб життя

Проблема подібна до попередньої. У венах кров повертається за допомогою клапанів та додаткової допомоги зовні – м’язових скорочень.

Якщо людина постійно сидить, не робить розрядку протягом дня – кров застоюється, тиск в судинах малого таза підвищується – формується геморой.

До речі, тривале сидіння призводить навіть до розвитку тромбозу гемороїдального вузла.


Ігнорування перших ознак геморою

Прояви геморою можуть бути у кожного. Але свідоме ігнорування проблеми призводить до розвитку ускладнень. Нагадаємо, що першими симптомами геморою є:

  • свербіж анального отвору;
  • відчуття дискомфорту і пізніше болю під час дефекації;
  • пальпаторне відчуття шишкоподібного тіла, яке спочатку вправляється саме, потім його необхідно вправити;
  • виділення крові та слизу в калі.

Наразі, геморой – це не захворювання людей старшого віку. Я дедалі частіше зустрічаю юних 20-річних людей із першими стадіями геморою. Не варто соромитися проблеми – її потрібно лікувати!

Тетяна Тарасівна Гуралюк, лікар хірург-проктолог медичного центру Оксфорд Медікал.

Партнерський матеріал


08.11.2021 17200
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2765
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20930
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1825
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1305 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2321
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3975

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

614

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2075

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

769

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1371
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

432
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

957
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24461
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

691
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

704
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

652
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

794
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8142
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

684 1
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

832
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2125 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

789