Американсько-британська команда екологів припустила, що якщо люди будуть споживати менше м'ясних продуктів, це допоможе у боротьбі з глобальним потеплінням.
Як повідомляє The Independent, вчені у своїй роботі розробили новий раціон, який допоможе знизити кількість викидів парникових газів і сповільнити темпи кліматичних змін, які відбуваються під впливом цих газів, інформує Фіртка з посиланням на Суспільне.
За результатами дослідження вчених, навіть після ліквідації основних забруднювачів повітря людство не зможе стримати зростання глобальної середньої температури та утримувати її на рівні 1,5 °C, що є головною метою Паризької угоди 2015 року. Для цього, за словами вчених, будуть потрібні додаткові зусилля.
"Без зміни харчових звичок ми, швидше за все, не досягнемо позначки в 1,5 °C і через 30-45 років. Якщо ми серйозно маємо намір домогтися цього, то пора робити все можливе", - сказав провідний автор дослідження та кліматолог з Оксфордського університету Майкл Кларк.
За даними вчених, під час виробництва продуктів в атмосферу викидається чверть від усіх парникових газів. При цьому на молочну і м'ясну індустрію припадає 14,5% від загального обсягу викидів.
Особливо планету забруднює виробництво червоного м'яса: яловичини, телятини, свинини, баранини. Це пояснюється тим, що корови та вівці - жуйні тварини, які викидають велику кількість метану при перетравленні їжі. Вчені відзначили, що також парникові гази утворюються і при вирубці лісів, коли фермери створюють тваринам місце для випасу.
У рамках дослідження науковці змоделювали сценарії, за яких люди дотримувалися різних видів дієти. Найефективнішим виявився раціон, до якого входять свіжі овочі та фрукти, цільнозернові продукти, а також помірна кількість молочних продуктів, м'яса і яєць.
За такого варіанту, людство матиме 50% шанс на те, щоб досягнути цілей Паризької угоди. Для цього потрібно діяти вже зараз, вважає Кларк, але починати потрібно було ще 10 років тому.
За останні десятиліття кількість льодовикових озер зросла по всьому світу більш ніж на половину. Через зміни клімату льодовики почали швидше танути та відступати, а на цьому місці почала збиратися вода.
Американські вчені з університету штату Огайо заявили, що крижаний покрив Гренландії продовжить танути, навіть якщо людство зупинить кліматичну кризу.