Щоб легко думалось і працювалось: бізнесмен Олег Лєпєнін про здоровий спосіб життя

Олег Лєпєнін — відомий в Івано-Франківську бізнесмен, засновник будівельної компанії Вертикаль та Першого Віконного Заводу.

Незважаючи на відповідальну та серйозну роботу, він завжди усміхнений та з гарним настроєм. Що допомагає йому тримати себе у тонусі, а також про місця, де найлегше приймати рішення — у свіжому інтерв’ю з Олегом Лєпєніним.


Що для вас означає здоровий спосіб життя?


Здоровий спосіб життя — це коли тіло і дух єдині й здорові. Я намагаюся дотримуватися здорового способу життя, щоб добре почуватися. Щоб легко думалось і працювалось. Я взагалі люблю багато ходити пішки. Під час карантину за день міг пройти навколо міського озера 15-20 км.

Спорт, правильне збалансоване харчування — це дуже важливо, особливо з віком. Не варто зловживати шкідливими звичками. Без них, на жаль, іноді ніяк, але треба робити все помірковано та з розумом.


Яким саме спортом займаєтесь і як часто?


Тричі на тиждень я відвідую тренажерний зал о 7:45. Так постійно підтримую свою фізичну форму. Я з дитинства був шустрим хлопчиком і дуже любив спорт. Тому для мене це звично. Також дуже подобаються більярд, шахи і гірські лижі.


Ви нещодавно ходили у гори. Розкажіть, куди саме?


Я люблю ходити по горах і сам, і з колективом. Останню відпустку так і провів — у Закарпатській області. Ходив на Стіг, Близницю, Жандарм, Геришаску та інші місцеві. Також зі співробітниками піднімались раніше на Піп Іван, Говерлу, Пожижевського, Синяк, Хом’як та інші. Наші Карпати красиві, чудові, до того ж по них відносно не важко ходити. Тому щороку туди їду, щоб підтримувати здоровий дух у здоровому тілі.


Гори — це для вас лише спорт?


Крім фізичного навантаження, це ще час подумати. Ти нікуди не поспішаєш і маєш  достатньо часу побути з собою наодинці. В горах ти єднаєшся з природою, стаєш з нею одним цілим, і розумієш свою мізерність на її фоні. Ти, природа і музика. Ну а коли йдеш з колективом, то це чудова нагода поспілкуватись на рівних зі співробітниками, взнати їхню думку стосовно різних питань, подивитись на це під несподіваним кутом зору. Люди в горах зовсім інші, цього ніколи не вдасться зробити на роботі.

Минулі два роки ходили у сплав по річці Дністер з Першим Віконним Заводом та будівельною компанією Вертикаль. Протягом двох днів плили на лодках і байдарках. Звісно це не гірська річка, сплав не швидкий, але все одно цікавий досвід. Цього року також плануємо повторити сплав, але зважаємо на загальну ситуацію. Це не так заняття спортом, як спільне проведення часу на свіжому повітрі. Це гарна нагода для спілкування колективу у красивих місцях.


Дотримуєтесь правильного харчування?


Намагаюсь дотримуватися, вдається не завжди. Основа раціону — білки, простіше кажучи, м’ясо: телятина, індичка, кролик, риба. З гарнірів  — гречка, кус-кус, рис. Також овочі, фрукти, чай, питна вода Останні декілька років я розділяю харчування на 4-5 прийомів впродовж дня. Сніданок о 07-07:15, біля 11:00 перекус, 14:00 обід, 16-17:00 знову перекус і вечеря о 19-20:00. Найбільша біда то є солодощі, іноді не можу собі в них відмовити.


Чи маєте шкідливі звички?


Моя мама за фахом була лікарем-терапевтом, вона казала: до 40 років люди активно, наполегливо вбивають власне здоров’я, яке їм дарувала природа. А після 40 з усіх сил, за будь-які гроші намагаються врятувати те, що залишилося.  Паління сигарет вважаю найбільшим злом, на території офісу палити заборонено. Вже понад 10 років я фактично не палю, але інколи, на жаль, роблю таку помилку. Зі спиртним потрібно знати свою норму, можу дозволити собі сухі вина, брют, іноді ром.


Займались спортом у шкільні або університетські роки?


З 6-го класу і до закінчення школи займався легкою атлетикою, потім був настільний теніс, футбол, волейбол, великий теніс.

Колись я займався метанням молота, це олімпійський вид спорту. Він відноситься до легкої атлетики, але насправді досить важкий, стоїть в одному ряду з метанням списа, штовханням ядра і метанням диска. Починав ще школярем у 7-8 класі, пізніше дійшов до першого розряду. Моїм тренером Ігор Григораш - рідний брат мого батька й член збірної СРСР.


Звучить доволі перспективно. А чому залишили?


Я займався десь до першого курсу інституту, але вважаю, що вчасно залишив. В нас було по 4-5 тренувань на тиждень, в тому числі зі штангою у залі важкої атлетики. Рано чи пізно довелось би робити вибір між спортивними результатами і власним здоров’ям, а результат такого вибору рідко буває позитивним в довгостроковій перспективі.  


А чи прив’язуєте дітям любов до спорту, здорового способу життя?


Так, авжеж. Наші діти пробували займатись різними видами спорту: від танців до бойових мистецтв. Щось подобалось більше і тривало довше, щось ні й менше. Інколи ми засмучувались, бо з “правильної” батьківської точки зору вважали, що саме цей вид спорту найбільше пасує дитині. Але, зрештою, завжди давали можливість змінювати й обирати інше, адже будь-яке заняття спортом неодмінно приносить користь у розвитку наших дітей!

Фотогалерея


23.08.2020 2350
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2861
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21011
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1943
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1325 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2342
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

4024

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

653

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2118

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

798

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1389
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

94
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

446
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

981
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

102
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

727
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

723
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

666
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8180
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

756 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

858
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2140 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

802