Що зробили мери міст для розвитку інклюзії в Україні (інфографіка)

Пандуси для тих, хто пересувається на візках, пішохідні переходи, обладнані звуковим сигналом для людей із вадами зору, дитячі майданчики, пристосовані для дітей з інвалідністю – всі ці блага цивілізації має забезпечити місцева влада. «Слово і Діло» вивчало, як мери великих міст виконували обіцянки щодо впровадження інклюзії в Україні.

Загалом на цю тему мери дали 10 обіцянок, з яких 3 вже провалені, а решта намірів здебільшого перебувають у процесі реалізації.

Мер Дніпра Борис Філатов не впорався з обіцянкою купити у 2018 році два мікроавтобуси для служби «Соціальне таксі». Такий намір був записаний одним із пунктів у його плані дій до кінця року.

Як повідомили «Слову і Ділу» в Дніпровській міській раді, закупівля мікроавтобусів, обладнаних для перевезення осіб з інвалідністю, не здійснювалась.

Трохи раніше таку ж обіцянку провалив і міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич, який запевнив, що для соціальних служб місто придбає два автомобілі, обладнаних спеціальними підйомниками для людей з обмеженими фізичними можливостями. Але, як з’ясувалося, протягом 2016 року придбали лише один автобус загального призначення Volkswagen Crafter (ALTAIR) для перевезення дітей-інвалідів Міського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів.

Мер Житомира Сергій Сухомлин не виконав обіцянку, що навесні 2018 року в центрі міста встановлять пристосовані для людей з інвалідністю вбиральні.

«Три туалети будемо встановлювати в центрі міста навесні. Всі вони будуть пристосовані для людей з інвалідністю», – повідомив Сухомлин.

Але до весни поставити вбиральні не встигли, адже влітку в прес-службі Житомирської міськради повідомили, що їх мають встановити на вулиці Великій Бердичівській та у сквері на розі вулиць Лятошинського та Небесної Сотні.

Виконав обіцянку міський голова Одеси Геннадій Труханов, який узявся в 2015 році встановити пандуси на одеських пляжах. На той момент у місті вже було 5 пляжів, на яких створені спеціальні місця для відпочинку маломобільних груп населення: пляж «Для людей з обмеженими фізичними можливостями» між траверсами №№ 6-а і 7 у районі 11-ї станції Великого Фонтану; пляж «Гідропарк «Лузанівка»; дайвінг-клуб для спуску у воду аквалангістів із порушенням опорно-рухового апарату; пляж «Дельфін»; пляж Bono Beach у районі Аркадії.

Крім цього, орендарем пісочної зони біля кафе «Ланжерон» у районі пляжу «Ланжерон» проводилися роботи з облаштування території.

Невдовзі в Київському районі Одеси урочисто відкрили спеціально обладнаний пляж для людей з обмеженими фізичними можливостями. Частина пляжної зони 11-ї станції Великого Фонтану була підготовлена для відпочинку інвалідів-візочників: спуск на пляж обладнаний пандусом, підведена вода, встановлені навіси, шезлонги, парасольки й туалет. Поруч із пляжною зоною розташований медпункт, рятувальний пост і парковка, здійснений ремонт асфальтного покриття.

В червня 2015 року між траверсами №4 та №5 у районі «Ланжерона» облаштували пандус, дерев'яні доріжки до моря, розворотний майданчик, спуск у море, роздягальню та душову для інвалідів-візочників і тапчани.

Мер Чернівців Олексій Каспрук рік тому заявив, що непристосовані для людей з інвалідністю літні майданчики будуть демонтовані. За його дорученням інспекція з благоустрою здійснила обстеження літніх торгових майданчиків, що розташовані вздовж вулиці Кобилянської. Були обстежені 17 літніх майданчиків, серед яких 2 не мали пандусів, а в 4 пандуси не відповідали вимогам. Для облаштування пандусів надали 10 днів, а вже 11 травня 2018 року було проведене повторне обстеження літніх майданчиків.

Усі підприємці, крім чотирьох, виконали рекомендації. Питання про скасування паспортів прив'язки, виданих 4 підприємцям, мало розглядатися на засіданні комітету доступності маломобільних верст населення. Після ухвалення рішення про скасування паспортів прив'язки літні майданчики мали включити до переліку об'єктів, що підлягають демонтажу.

Детальніше – на інфографіці.


14.05.2019 1590
Коментарі ()

05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

460
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1867
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3348
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1211
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1231
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1291 3

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

887

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

347

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1021

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1183
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

396
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2556
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1288
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1393
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

597
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15246
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7539
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

393
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

975 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

531
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

433
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

520