Що їдять на ланч у різних країнах світу

Обідня перерва може багато розповісти про корпоративну культуру країни, вважає оглядачка BBC Capital, яка розпитала людей різних національностей про те, як виглядає їхній звичайний робочий ланч.

Мумбаї, Індія

Обідня перерва в Мумбаї останнім часом скоротилася, розповідає Мукул Парех, який має на ланч приблизно півгодини і їсть зазвичай за своїм робочим столом.

Пан Парех працює офіс-менеджером в бухгалтерській фірмі. Він пояснює брак часу на обід заторами на дорогах, які змушують мешканців Мумбая заощаджувати на обідній перерві та їсти швидко.

Парех зазвичай бере їжу з дому, але в Мумбаї є також чудова альтернатива - доставка гарячих обідів з ресторанів або домашньої кухні розношувачами їжі, яких називають dabbawalas.

Вони користуються унікальною системою кодів, яка дозволяє відстежувати сотні тисяч замовлень із неймовірною точністю - помилки зазвичай складають менше трьох з половиною на мільйон замовлень.

"У багатьох родинах доставка обідів є багаторічним сімейним бізнесом, секрет її ефективності не розголошується і передається від батька сину", - пояснює 63-річний Парех.

Мбале, Уганда

 

Ще одна країна, де обідають швидко, - це Уганда, розповідає Сара Гімоно, яка працює менеджеркою в некомерційній організації у місті Мбале.

Хоча часу на ланч зазвичай дуже мало, пропускати його тут не прийнято.

"Обіду в Уганді надають більше значення, ніж вечері, оскільки людям потрібно відпочити від роботи", - каже 27-річна жінка, яка виходить на ланч до сусіднього ресторану.

"Корпоративна культура в Уганді є досить різноманітною. В одних компаніях заведено обідати в офісі, в інших - всі разом ідуть до найближчого ресторану", - додає вона.

Пані Гімоно часто працює за межами офісу.

На щастя, вулична їжа в Мбале є недорогою та смачною, як-от цей рол - згорнутий лаваш з начинкою із яєць та смаженої цибулі з томатами, який можна з'їсти прямо на ходу.

Нью-Йорк, США

 

40-річна Ванесса Монурі, яка заробляє собі на життя вигулом собак, каже, що в Нью-Йорку можна всю обідню перерву простояти в черзі за сандвічем.

Тому вона зазвичай перекушує енергетичним батончиком та іншими сухими закусками, які бере з дому.

"Мені простіше добре поснідати вдома, а потім протягом дня щось потроху перехоплювати".

Їсти часто і помалу - здоровіше, ніж наїдатися тричі на день, до того ж після великої порції їжі часто хочеться спати, каже дівчина.

"Їсти швидко - зручно, але не варто захоплюватися фаст-фудом, бо він - шкідливий", - додає вона.

Американці в середньому витрачають менше часу на ланч, ніж мешканці інших країн.

У 2016 році міжнародна корпорація Edenred опитала співробітників своїх філій у 14 країнах світу і з'ясувала, що працівники американського офісу в середньому витрачали на ланч від 15 до 30 хвилин, тоді як, приміром, французи - понад 45 хвилин.

Макаті, Філіппіни

 

Десь років п'ять тому в Макаті набули популярності закусочні на колесах - jollijeeps. Їх відкрила міська влада з метою врегулювати вуличну торгівлю, пояснює Фейт Рагаас, менеджерка інвестиційної компанії.

Її улюблене кафе цієї мережі розташоване лише в трьох хвилинах ходи від офісу.

"Останнім часом деякі закусочні почали пропонувати здорові страви замість традиційної жирної їжі в пластикових коробках, яку продають вуличні торговці", - пояснює жінка.

Це дає можливість з'їсти здоровий домашній обід, не відвідуючи дорогих ресторанів чи кафе.

Оскільки філіппінці надають велике значення повноцінному харчуванню тричі на день, обідня перерва захищена трудовим законодавством, пояснює пані Рагаас.

Протягом восьмигодинного робочого дня кожен філіппінець має право на одну годину перерви на обід.

Париж, Франція

 

Відомий факт, що обід у Франції, навіть під час робочого дня, - це святе. 43% респондентів в опитуванні компанії Edenred зазначили, що витрачають на обід не менше 45 хвилин, а 72% - обідають у ресторані принаймні раз на тиждень.

Дизайнер і художник Франсуа Пеллан із Парижа зазвичай купує їжу в найближчому супермаркеті та їсть разом із колегами на кухні в офісі.

Але хоча б раз на тиждень вони вирушають до ресторану в Булонському лісі. Під час обідньої перерви колеги багато розмовляють, обмінюються думками та творчими ідеями.

"У Франції обід - це важлива соціальна подія", - пояснює 35-річний чоловік.

Обідня перерва у французів, які 2014 року випили 11,3% всього спожитого у світі вина, має ще один приємний бонус.

"По п'ятницях, коли обстановка в офісі більш розслаблена, під час обіду з колегами ми випиваємо трохи вина чи пива", - каже Франсуа Пеллан.

Каїр, Єгипет

 

"Я - за здорове харчування і не їм фаст-фуду. Тому я або готую собі обід вдома, або купую щось на виніс у ресторані поруч", - каже 31-річна Тамара Кассабіан, яка працює менеджеркою в одному з найбільших торговельних центрів Каїра Citystars Heliopolis.

Пані Кассабіан розповідає, що з'їдає поживний сніданок досить пізно, і тому обід відкладається на третю-четверту годину дня, а вечеря може бути о 21-ий годині чи навіть пізніше.

"Багато компаній мають обідні перерви з першої до другої години дня, але багато хто використовує половину цього часу, щоби випити кави та з'їсти другу частину сніданку, а потім пізніше вдень бере ще півгодини на обід", - говорить вона.

Жінка розповідає, що останнім часом працівники почали замовляти їжу в мережах харчування типу Yumamia, яка рекламує себе, як "доставка здорової їжі в офіси".

Сан-Паулу, Бразилія


Директорка з комунікацій в інформаційному агентстві в Сан-Паулу Еліза Рінальді готує собі обід прямо в офісі з інгредієнтів, які приносить з дому.

Її партнерка по бізнесу Наташа робить так само, "це дозволяє заощаджувати гроші і правильно харчуватися", - каже 34-річна жінка.

Пані Рінальді, однак, додає, що така практика в Сан-Паулу - радше виняток, оскільки обід тут вважають головним прийомом їжі протягом дня.

"У соціальному пакеті багатьох компаній передбачені квитки на обід, тому люди виходять поїсти в кафе чи ресторані".

"У Сан-Паулу зазвичай працюють з дев'ятої ранку до сьомої вечора, тому година на обід та можливість відпочити за межами офісу є цілком виправданими", - додає вона.

Хоча бразильці намагаються подолати звичку затримуватися на роботі понаднормово, в корпоративній культурі все ще панує ідея, що той, хто не залишається в офісі допізна, працює недостатньо старанно.

 

bbc.com


15.01.2018 3733 0
Коментарі (0)

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2427
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1544 1
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3625
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5396
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1658
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2042

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

119

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

165

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

397

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

865
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

449
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

755
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2445 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

465
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

850
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4901
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

719
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

622
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

560
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

383
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

707
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

867 2