Що треба враховувати при виборі вугільного грилю

М'ясо, риба, овочі та навіть десерти – все це можна приготувати на грилі. Але перш ніж розпалювати гриль, його потрібно придбати. І грилі вугільні не просто так користуються популярністю.

Особливості вугільного гриля

Найголовніша особливість, властива вугільному грилю, - це аромат диму, яким просочується страва під час приготування. Якщо в газовому грилі такого ефекту можна досягти за допомогою спеціальних аксесуарів (скринька для копчення), то у вугільному все відбувається природним шляхом.

Ще одна особливість – це температурний режим. Діапазон температур на вугільному грилі більший, ніж на газовому. Завдяки цьому він відмінно підходить як для смаження стейків або котлет для бургерів на високих температурах, так і для тривалого копчення великих шматків м'яса на низьких температурах.

Однак, щоб навчитися правильно регулювати ці температури, потрібно трохи практики.

Портативність та доступність — дві речі, з якими важко піти на компроміс. Але вугільний гриль дає і те, й інше! Для шанувальників подорожей вугільний гриль – найкраще рішення. А ще такі пристосування надають традиційного шарму відпочинку.

Наявність кришки відрізняє вугільний гриль від мангалу такими перевагами:

  • Можливістю готувати за будь-якої погоди. Закритий тип конструкції захищає вугілля від попадання дощу, граду та інших неприємних погодних умов. Завдяки цій особливості, готувати смачні страви на грилі можна за будь-якої негоди.
  • Рівномірне прожарювання всього продукту. Крім того, завдяки конструктивним особливостям, на приготування страви витрачається мінімум часу.
  • Висока температура тривалий час. Кришка захищає від вітру, завдяки чому вугілля може довше зберігати свою високу температуру, тим самим можна значно економити їхню кількість.
  • Робота без підключення. У випадку електричного грилю, потрібно буде підключитися до мережі. У той же час, вугільний працює без сторонньої допомоги.

Види вугільних грилів

Серед усієї різноманітності моделей вугільних грилів виділяють кілька підвидів:

  • тосканська модель гриля - це один з найвибагливіших у побуті «гаджетів» для запікання їжі на вугіллі. По суті, це просто дуже міцні металеві грати на ніжках, на яких розташовуються підготовлені до смаження продукти, а потім поміщаються на вогонь;
  • хибачі та його модифікації – це мініатюрна металева міні «пічка»-корытце з вентиляційними отворами знизу, оснащена металевими ґратами, які можна за потребою опускати та піднімати. Така жаровня дає можливість тонкого ручного налаштування температури та потужності запікання;
  • гриль-котел - проста та улюблена класика, користуватися такими моделями неймовірно легко. На дні котла розташовуються вугілля, що горить, над якими знаходиться решітка з продуктами;
  • прямокутні грилі («столи») - ідеальне рішення для приготування шашлику - на прямокутній робочій поверхні легко розташувати численні шампури зі шматочками м'яса;
  • гриль-яйце (Камадо) – класичний гриль-котел був удосконалений та перетворився на керамічний вугільний гриль. Кераміка славиться неймовірною теплоємністю, яка не дає вмісту яйця швидко остигати, а також не виводить вологу з камери гриля.

Інтернет-магазин Napoleon Grills пропонує різні рішення, які підходять для різних ситуацій. Ідеального для всіх барбекю не існує, але підібрати агрегат, який закриє всі запити і радуватиме смачною їжею та довгим терміном служби, можна. Наприклад, сучасні виробники вугільних грилів пропонують своїм покупцям грилі з настільною та підлоговою установкою. Як правило, грилі з настільною установкою не мають різних додаткових опцій, наприклад, тумбою або полицею для зберігання вугілля.

Реклама


09.02.2025 217
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

509
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1443 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2158
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2112 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7461
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15189 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

227

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

975

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1046

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1832
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

233
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

609
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

852
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3089
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

857
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1906
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

943
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35092 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

163
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

437
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

578
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

904