Що треба враховувати при виборі вугільного грилю

М'ясо, риба, овочі та навіть десерти – все це можна приготувати на грилі. Але перш ніж розпалювати гриль, його потрібно придбати. І грилі вугільні не просто так користуються популярністю.

Особливості вугільного гриля

Найголовніша особливість, властива вугільному грилю, - це аромат диму, яким просочується страва під час приготування. Якщо в газовому грилі такого ефекту можна досягти за допомогою спеціальних аксесуарів (скринька для копчення), то у вугільному все відбувається природним шляхом.

Ще одна особливість – це температурний режим. Діапазон температур на вугільному грилі більший, ніж на газовому. Завдяки цьому він відмінно підходить як для смаження стейків або котлет для бургерів на високих температурах, так і для тривалого копчення великих шматків м'яса на низьких температурах.

Однак, щоб навчитися правильно регулювати ці температури, потрібно трохи практики.

Портативність та доступність — дві речі, з якими важко піти на компроміс. Але вугільний гриль дає і те, й інше! Для шанувальників подорожей вугільний гриль – найкраще рішення. А ще такі пристосування надають традиційного шарму відпочинку.

Наявність кришки відрізняє вугільний гриль від мангалу такими перевагами:

  • Можливістю готувати за будь-якої погоди. Закритий тип конструкції захищає вугілля від попадання дощу, граду та інших неприємних погодних умов. Завдяки цій особливості, готувати смачні страви на грилі можна за будь-якої негоди.
  • Рівномірне прожарювання всього продукту. Крім того, завдяки конструктивним особливостям, на приготування страви витрачається мінімум часу.
  • Висока температура тривалий час. Кришка захищає від вітру, завдяки чому вугілля може довше зберігати свою високу температуру, тим самим можна значно економити їхню кількість.
  • Робота без підключення. У випадку електричного грилю, потрібно буде підключитися до мережі. У той же час, вугільний працює без сторонньої допомоги.

Види вугільних грилів

Серед усієї різноманітності моделей вугільних грилів виділяють кілька підвидів:

  • тосканська модель гриля - це один з найвибагливіших у побуті «гаджетів» для запікання їжі на вугіллі. По суті, це просто дуже міцні металеві грати на ніжках, на яких розташовуються підготовлені до смаження продукти, а потім поміщаються на вогонь;
  • хибачі та його модифікації – це мініатюрна металева міні «пічка»-корытце з вентиляційними отворами знизу, оснащена металевими ґратами, які можна за потребою опускати та піднімати. Така жаровня дає можливість тонкого ручного налаштування температури та потужності запікання;
  • гриль-котел - проста та улюблена класика, користуватися такими моделями неймовірно легко. На дні котла розташовуються вугілля, що горить, над якими знаходиться решітка з продуктами;
  • прямокутні грилі («столи») - ідеальне рішення для приготування шашлику - на прямокутній робочій поверхні легко розташувати численні шампури зі шматочками м'яса;
  • гриль-яйце (Камадо) – класичний гриль-котел був удосконалений та перетворився на керамічний вугільний гриль. Кераміка славиться неймовірною теплоємністю, яка не дає вмісту яйця швидко остигати, а також не виводить вологу з камери гриля.

Інтернет-магазин Napoleon Grills пропонує різні рішення, які підходять для різних ситуацій. Ідеального для всіх барбекю не існує, але підібрати агрегат, який закриє всі запити і радуватиме смачною їжею та довгим терміном служби, можна. Наприклад, сучасні виробники вугільних грилів пропонують своїм покупцям грилі з настільною та підлоговою установкою. Як правило, грилі з настільною установкою не мають різних додаткових опцій, наприклад, тумбою або полицею для зберігання вугілля.

Реклама


09.02.2025 186
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2423
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1544 1
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3625
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5396
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1658
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2042

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

117

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

165

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

397

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

865
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

449
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

755
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2445 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

464
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

850
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4901
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

719
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

622
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

559
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

383
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

706
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

867 2