Що треба враховувати при виборі вугільного грилю

М'ясо, риба, овочі та навіть десерти – все це можна приготувати на грилі. Але перш ніж розпалювати гриль, його потрібно придбати. І грилі вугільні не просто так користуються популярністю.

Особливості вугільного гриля

Найголовніша особливість, властива вугільному грилю, - це аромат диму, яким просочується страва під час приготування. Якщо в газовому грилі такого ефекту можна досягти за допомогою спеціальних аксесуарів (скринька для копчення), то у вугільному все відбувається природним шляхом.

Ще одна особливість – це температурний режим. Діапазон температур на вугільному грилі більший, ніж на газовому. Завдяки цьому він відмінно підходить як для смаження стейків або котлет для бургерів на високих температурах, так і для тривалого копчення великих шматків м'яса на низьких температурах.

Однак, щоб навчитися правильно регулювати ці температури, потрібно трохи практики.

Портативність та доступність — дві речі, з якими важко піти на компроміс. Але вугільний гриль дає і те, й інше! Для шанувальників подорожей вугільний гриль – найкраще рішення. А ще такі пристосування надають традиційного шарму відпочинку.

Наявність кришки відрізняє вугільний гриль від мангалу такими перевагами:

  • Можливістю готувати за будь-якої погоди. Закритий тип конструкції захищає вугілля від попадання дощу, граду та інших неприємних погодних умов. Завдяки цій особливості, готувати смачні страви на грилі можна за будь-якої негоди.
  • Рівномірне прожарювання всього продукту. Крім того, завдяки конструктивним особливостям, на приготування страви витрачається мінімум часу.
  • Висока температура тривалий час. Кришка захищає від вітру, завдяки чому вугілля може довше зберігати свою високу температуру, тим самим можна значно економити їхню кількість.
  • Робота без підключення. У випадку електричного грилю, потрібно буде підключитися до мережі. У той же час, вугільний працює без сторонньої допомоги.

Види вугільних грилів

Серед усієї різноманітності моделей вугільних грилів виділяють кілька підвидів:

  • тосканська модель гриля - це один з найвибагливіших у побуті «гаджетів» для запікання їжі на вугіллі. По суті, це просто дуже міцні металеві грати на ніжках, на яких розташовуються підготовлені до смаження продукти, а потім поміщаються на вогонь;
  • хибачі та його модифікації – це мініатюрна металева міні «пічка»-корытце з вентиляційними отворами знизу, оснащена металевими ґратами, які можна за потребою опускати та піднімати. Така жаровня дає можливість тонкого ручного налаштування температури та потужності запікання;
  • гриль-котел - проста та улюблена класика, користуватися такими моделями неймовірно легко. На дні котла розташовуються вугілля, що горить, над якими знаходиться решітка з продуктами;
  • прямокутні грилі («столи») - ідеальне рішення для приготування шашлику - на прямокутній робочій поверхні легко розташувати численні шампури зі шматочками м'яса;
  • гриль-яйце (Камадо) – класичний гриль-котел був удосконалений та перетворився на керамічний вугільний гриль. Кераміка славиться неймовірною теплоємністю, яка не дає вмісту яйця швидко остигати, а також не виводить вологу з камери гриля.

Інтернет-магазин Napoleon Grills пропонує різні рішення, які підходять для різних ситуацій. Ідеального для всіх барбекю не існує, але підібрати агрегат, який закриє всі запити і радуватиме смачною їжею та довгим терміном служби, можна. Наприклад, сучасні виробники вугільних грилів пропонують своїм покупцям грилі з настільною та підлоговою установкою. Як правило, грилі з настільною установкою не мають різних додаткових опцій, наприклад, тумбою або полицею для зберігання вугілля.

Реклама


09.02.2025 130
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

770
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

771
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1588
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2211
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4191 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3193

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

194

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

423

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

364

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

835
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

604
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

648
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

933
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1044
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

651
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6235
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1728
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31740 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1508
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

737 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

698