Що таке «варикоцеле» і чим це загрожує сучасному чоловікові

Варикоцеле – це патологічний стан, який спричинюється за рахунок варикозного розширення венозних судин сім’яного канатика. Причиною є генетична схильність, яка обумовлена вродженою слабкістю судинної стінки.

Цікавим є той факт, що зазвичай в батьків пацієнта з даною патологією виявляється варикозне розширення вен нижніх кінцівок. Варикоцеле найчастіше проявляється в молодому віці чоловіків - від 25 до 45 років.

Є три ступені варикоцеле:

  • 1 ступінь – розширення вен сім’яного канатика пальпаторно визначаються тільки в положенні стоячи;
  • 2 ступінь – збільшені  вени пальпаторно визначаються в положенні лежачи та стоячи;
  • 3 ступінь – розширення вен сім’яного канатика і яєчко видно неозброєним оком, відмічається гіпотрофія яєчка.

КЛІНІЧНІ ПРОЯВИ ВАРИКОЦЕЛЕ

Основними клінічними проявами варикоцеле є:

  • тягнучі болі;
  • дискомфорт в яєчку, калитці, паховій ділянці;
  • збільшення чи опущення калитки на стороні ушкодження.
  • посилення болю при фізичному навантаженні, ходьбі, статевому акті.

ЧИМ ГРОЗИТЬ ВАРИКОЦЕЛЕ?

За даними статистики, така патологія як «варикоцеле» спостерігається більш ніж у 40% чоловіків від 25 років.

При варикоцеле погіршується якість та кількість сперматозоїдів, адже їх утворення та дозрівання пригнічується за рахунок порушення відтоку венозної крові. В результаті цього спостерігається зниження кількості сперматозоїдів, погіршуються показники їх рухливості і морфології.

Фактори які досить часто негативно впливають на сперматогенез:

  • механічне здавлення сім’явиносних протоків варикозно-розширеними венами;
  • гіпоксія (кисневе голодування) внаслідок застою крові в венах сім’яного канатика;
  • порушення венозного кровотоку і ретроградний (зворотній) рух крові, що призводить до підвищення температури яєчка.

З часом яєчко зменшується в розмірах і знижується його гормоноутворююча функція.

МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ ВАРИКОЦЕЛЕ

Єдиним лікуванням варикоцеле є хірургічне. Консервативні (безопераційні) методи, такі як носіння тугих плавок, обмеження фізичного навантаження, різні медикаменти (венотоніки), зазвичай є неефективними і дозволяють на незначний час відтермінувати операцію.

На сьогодні існує декілька видів операцій, метою яких є заблокувати «патологічний» відтік крові і створити оптимальні умови для формування в ранньому післяопераційному періоді венозних коллатералей, тобто шляхів скидання крові із яєчка.

Обов’язковими показами до хірургічного лікування варикоцеле є наступні:

  1. Порушення сперматогенезу та еякуляції у чоловіка.
  2. Гіпотрофія, атрофія (зменшення в розмірах) яєчка.
  3. Часті нестерпні болі у ділянці калитки.

На сьогоднішній день «золотим стандартом» лікування варикоцеле є мікрохірургічна варикоцелектомія - операція Мармара.

Переваги:

  1. Невеликий косметичний розріз до 2 см в паховій ділянці.
  2. Можливість виконання даної процедури амбулаторно під місцевим знеболенням.
  3. Короткий період реабілітації - 2-3 дні.

Якщо  відчуваєте біль, дискомфорт в яєчку, збільшення калитки, погіршення якості статевого життя, Вам потрібно обстежитись на наявність варикоцеле.

В медичному центрі «Оксфорд Медікал Івано-Франківськ» Ви отримаєте висококваліфіковане обстеження в уролога та хірургічне лікування при потребі за вищевказаною методикою. Ми гарантуємо високий рівень надання послуг та повну конфіденційність для кожного пацієнта!

Тріщ Володимир Іванович – лікар уролог андролог сексопатолог вищої категорії, кандидат медичних наук, головний лікар медичного центру Оксфорд Медікал Івано-Франківськ.


19.09.2019 6373
Коментарі ()

29.05.2023
Тетяна Дармограй

Як українським енергетикам вдалось оперативно відновити енергетичний баланс та забезпечити постачання електрики споживачам після руйнувань, здійснених Росією та чи можливі відключення світла влітку, як це було взимку — дізнавалась Фіртка. 

785
24.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

604
14.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

9378 7
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2697 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

1995
11.04.2023
Уляна Мокринчук

Про пережите внаслідок російського вторгнення та втрату сина на війні, журналістці Фіртки розповіла мешканка Енергодару — Любов Чабанюк. Жінка разом із дітьми евакуювалась на Прикарпаття 11 серпня 2022 року.

2497

Як московити крали історію наших предків.

189

Верхівка УПЦ(МП) послідовно перетворювала своїх вірян  на релігійних фанатиків, які зможуть в будь-який час захистити їхні інтереси.

183

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

717

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

756
06.06.2023

Василь Стефурак, голова громадської організації «Асоціація вівчарів», вже 10 років займається вівчарством на Коломийщині. Так, у його господарстві в селі Молодятин не лише вівці та барани. Тут розводять ще й кіз, з молока яких виготовляють крафтові сири.  

166
01.06.2023

В умовах війни та стресу харчові звички зазнають зміни. Нерідко — негативних.  

277
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

492
06.06.2023

Журналістка Фіртки поговорила з отцем УГКЦ Іваном Жуком, чи є якісь вказівки стосовно одягу вірян та чи може священник зробити зауваження з цього приводу.

168
01.06.2023

Церква бачить шлюб як основу для створення сім'ї та продовження роду. Він передбачає народження та виховання дітей в дусі віри, сприяє їхньому духовному та моральному розвитку.  

425
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

509
23.05.2023

Серед молодих людей нерідко побутує думка, що можна вірити в Бога, проте не ходити до храму.  

649 1
05.06.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5760
04.06.2023

Відповідаючи на запитання про перспективи вступу України до НАТО, Воллес зазначив, що існують розбіжності щодо шляху Києва до вступу. Міністр сказав, що НАТО, як і ЄС, не має повторювати помилок минулого, надаючи багато обіцянок таким кандидатам, як Україна.

229
31.05.2023

Законопроєкт про виплати військовим, який парламент ухвалив у першому читанні 30 травня, остаточно можуть ухвалити в середині червня.  

396
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

482
23.05.2023

Тема з контрнаступом була настільки обговорювана останніми місяцями на всіх рівнях, що в Україні почали побоюватися того, що його результат не виправдає очікувань.   

488