Що таке «варикоцеле» і чим це загрожує сучасному чоловікові

Варикоцеле – це патологічний стан, який спричинюється за рахунок варикозного розширення венозних судин сім’яного канатика. Причиною є генетична схильність, яка обумовлена вродженою слабкістю судинної стінки.

Цікавим є той факт, що зазвичай в батьків пацієнта з даною патологією виявляється варикозне розширення вен нижніх кінцівок. Варикоцеле найчастіше проявляється в молодому віці чоловіків - від 25 до 45 років.

Є три ступені варикоцеле:

  • 1 ступінь – розширення вен сім’яного канатика пальпаторно визначаються тільки в положенні стоячи;
  • 2 ступінь – збільшені  вени пальпаторно визначаються в положенні лежачи та стоячи;
  • 3 ступінь – розширення вен сім’яного канатика і яєчко видно неозброєним оком, відмічається гіпотрофія яєчка.

КЛІНІЧНІ ПРОЯВИ ВАРИКОЦЕЛЕ

Основними клінічними проявами варикоцеле є:

  • тягнучі болі;
  • дискомфорт в яєчку, калитці, паховій ділянці;
  • збільшення чи опущення калитки на стороні ушкодження.
  • посилення болю при фізичному навантаженні, ходьбі, статевому акті.

ЧИМ ГРОЗИТЬ ВАРИКОЦЕЛЕ?

За даними статистики, така патологія як «варикоцеле» спостерігається більш ніж у 40% чоловіків від 25 років.

При варикоцеле погіршується якість та кількість сперматозоїдів, адже їх утворення та дозрівання пригнічується за рахунок порушення відтоку венозної крові. В результаті цього спостерігається зниження кількості сперматозоїдів, погіршуються показники їх рухливості і морфології.

Фактори які досить часто негативно впливають на сперматогенез:

  • механічне здавлення сім’явиносних протоків варикозно-розширеними венами;
  • гіпоксія (кисневе голодування) внаслідок застою крові в венах сім’яного канатика;
  • порушення венозного кровотоку і ретроградний (зворотній) рух крові, що призводить до підвищення температури яєчка.

З часом яєчко зменшується в розмірах і знижується його гормоноутворююча функція.

МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ ВАРИКОЦЕЛЕ

Єдиним лікуванням варикоцеле є хірургічне. Консервативні (безопераційні) методи, такі як носіння тугих плавок, обмеження фізичного навантаження, різні медикаменти (венотоніки), зазвичай є неефективними і дозволяють на незначний час відтермінувати операцію.

На сьогодні існує декілька видів операцій, метою яких є заблокувати «патологічний» відтік крові і створити оптимальні умови для формування в ранньому післяопераційному періоді венозних коллатералей, тобто шляхів скидання крові із яєчка.

Обов’язковими показами до хірургічного лікування варикоцеле є наступні:

  1. Порушення сперматогенезу та еякуляції у чоловіка.
  2. Гіпотрофія, атрофія (зменшення в розмірах) яєчка.
  3. Часті нестерпні болі у ділянці калитки.

На сьогоднішній день «золотим стандартом» лікування варикоцеле є мікрохірургічна варикоцелектомія - операція Мармара.

Переваги:

  1. Невеликий косметичний розріз до 2 см в паховій ділянці.
  2. Можливість виконання даної процедури амбулаторно під місцевим знеболенням.
  3. Короткий період реабілітації - 2-3 дні.

Якщо  відчуваєте біль, дискомфорт в яєчку, збільшення калитки, погіршення якості статевого життя, Вам потрібно обстежитись на наявність варикоцеле.

В медичному центрі «Оксфорд Медікал Івано-Франківськ» Ви отримаєте висококваліфіковане обстеження в уролога та хірургічне лікування при потребі за вищевказаною методикою. Ми гарантуємо високий рівень надання послуг та повну конфіденційність для кожного пацієнта!

Тріщ Володимир Іванович – лікар уролог андролог сексопатолог вищої категорії, кандидат медичних наук, головний лікар медичного центру Оксфорд Медікал Івано-Франківськ.


19.09.2019 7260
Коментарі ()

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5197 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1834 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4042 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3168 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7956 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20290 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

274

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

816

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1910

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2389
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

185
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

691
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

473
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18376
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

973
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1212 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6097 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23386 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

290
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

986 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1164 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

494