Що таке УЗД і для чого воно потрібне

Коли нас турбують проблеми зі здоров’ям, в першу чергу ми звертаємося до лікаря. Процес ведення пацієнта передбачає багато складових. І цей алгоритм дій проводить лікар будь-якої спеціальності.

Спочатку лікар ознайомлюється зі скаргами, що турбують пацієнта, надалі вивчає деталі його симптомів, отримує дані його життєвої діяльності: спадковий анамнез, професійна шкідливість, наявність алергій. 

Надалі варто провести огляд. Якщо проблема видна зовні, то лікар не матиме проблем щодо діагностики, звісно ж опираючись на власний досвід та клінічне мислення. Але ж є захворювання внутрішніх органів. Як побачити, в чому ховається проблема? Не будемо ж ми кожного пацієнта з болем у животі відправляти на операційний стіл. У такому випадку звичайно ж допоможе УЗД!

ЩО ТАКЕ УЗД ТА ЯК ВОНО ДОПОМОЖЕ У ВЕДЕННІ ПАЦІЄНТА?

УЗД – це один з найпопулярніших методів діагностики. Діє даний метод за принципом відбивання ультразвукових хвиль об стінку органів, що виводить на екран таку інформацію як положення органа відносно сусідніх, розміри та форму органа, його ехогенність, дозволяє виявити нетипові новоутворення, діагностувати вагітність на ранніх термінах. За допомогою УЗД ми можемо попередити тяжкі захворювання судин голови та шиї, судин ніг, захворювання серця.

УЗД – це саме той метод діагностики, який можна проводити багаторазово, адже він є абсолютно безпечним та доступним. А це, в свою, чергу дозволить нам бачити динаміку захворювання у реальному часі. У порівнянні з рентгенографією чи рентгеноскопією, УЗД є більш інформативним і звичайно ж не несе шкідливого опромінення на організм людини.

ПЕРЕВАГИ УЗД

Про переваги УЗД написано не одну статтю, та ми нагадаємо про них ще раз:

  • Безпека. це перша та головна перевага, адже УЗД – це неінвазивний метод діагностики.
  • Висока інформативність. Ми можемо побачити структуру різних органів та спостерігати за їх функцією у динаміці.
  • Доступність. УЗД можна здійснити майже у кожному лікувальному закладі міста.
  • Зручна ціна. Ціни на різні види УЗД коливаються у діапазоні від 100 грн, а це втричі нижча ціна, аніж середньостатистичний чек у кафе.
  • Комфорт. Під час проведення обстеження пацієнт знаходиться у комфортних умовах та не відчуває жодного болю.
  • Відсутність протипоказань. УЗД можна і треба проводити і вагітним, і діткам і особам похилого віку.
  • Проста підготовка. Проведення УЗД не потребує специфічної підготовки (тільки у випадку УЗД органів черевної порожнини – обстеження рекомендовано робити натще, та УЗД сечового міхура – з наповненим сечовим міхуром).
  • Можливість спостереження за перебігом хвороби у процесі лікування, адекватний контроль лікування.

ЧИ ПОТРІБНЕ УЗД ЗДОРОВИМ ЛЮДЯМ?

Відповідь на питання беззаперечна: так, так і тільки так! Не будемо нагадувати, що величезна кількість захворюваннях на початкових стадіях не супроводжуються жодними симптомами. І звісно ж, коли нас нічого не турбує, то ми не витрачаємо зайвий час і кошти на похід до лікаря. Та проблема може повільно прогресувати, залишаючи нам все менше шансів на ефективне лікування.

Ми повинні знати, у якому стані наш організм. Так же, як про машину, яку ви раз у пів року перевіряєте у автосервісі. Не лінуйтесь виділити 30 хвилин власного часу для того, щоб просто тримати руку на пульсі і знати, що все добре. 

Нагадаємо, що ми працюємо без вихідних, тож ви можете зателефонувати нам у будь-який зручний час та завітати на УЗД! Цінова політика та система знижок в медичному центрі «Оксфорд Медікал» вас приємно здивують!

Тел: (050)3777299, (067)3777299

Партнерський матеріал


07.03.2020 5430
Коментарі ()

30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1012
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2603 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2185
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3035
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2641
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

2359 1

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

488

Християнство називають релігією любові, і здається ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

495

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

988

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

2209
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

688
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1957
18.01.2025

Зима — це час, коли наш організм потребує особливої підтримки, адже холодна погода, короткі дні та обмежений доступ до свіжих фруктів і овочів можуть знижувати наш імунітет.  

2053
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

227
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

840
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5539
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7404
29.01.2025

У Городенківському Палаці культури вдруге відбулося свято хореографічного мистецтва, присвячене дню народженню народного артиста України Івана Курилюка.  

1416
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

692
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1071 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1574 1
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

1431