Що таке УЗД і для чого воно потрібне

Коли нас турбують проблеми зі здоров’ям, в першу чергу ми звертаємося до лікаря. Процес ведення пацієнта передбачає багато складових. І цей алгоритм дій проводить лікар будь-якої спеціальності.

Спочатку лікар ознайомлюється зі скаргами, що турбують пацієнта, надалі вивчає деталі його симптомів, отримує дані його життєвої діяльності: спадковий анамнез, професійна шкідливість, наявність алергій. 

Надалі варто провести огляд. Якщо проблема видна зовні, то лікар не матиме проблем щодо діагностики, звісно ж опираючись на власний досвід та клінічне мислення. Але ж є захворювання внутрішніх органів. Як побачити, в чому ховається проблема? Не будемо ж ми кожного пацієнта з болем у животі відправляти на операційний стіл. У такому випадку звичайно ж допоможе УЗД!

ЩО ТАКЕ УЗД ТА ЯК ВОНО ДОПОМОЖЕ У ВЕДЕННІ ПАЦІЄНТА?

УЗД – це один з найпопулярніших методів діагностики. Діє даний метод за принципом відбивання ультразвукових хвиль об стінку органів, що виводить на екран таку інформацію як положення органа відносно сусідніх, розміри та форму органа, його ехогенність, дозволяє виявити нетипові новоутворення, діагностувати вагітність на ранніх термінах. За допомогою УЗД ми можемо попередити тяжкі захворювання судин голови та шиї, судин ніг, захворювання серця.

УЗД – це саме той метод діагностики, який можна проводити багаторазово, адже він є абсолютно безпечним та доступним. А це, в свою, чергу дозволить нам бачити динаміку захворювання у реальному часі. У порівнянні з рентгенографією чи рентгеноскопією, УЗД є більш інформативним і звичайно ж не несе шкідливого опромінення на організм людини.

ПЕРЕВАГИ УЗД

Про переваги УЗД написано не одну статтю, та ми нагадаємо про них ще раз:

  • Безпека. це перша та головна перевага, адже УЗД – це неінвазивний метод діагностики.
  • Висока інформативність. Ми можемо побачити структуру різних органів та спостерігати за їх функцією у динаміці.
  • Доступність. УЗД можна здійснити майже у кожному лікувальному закладі міста.
  • Зручна ціна. Ціни на різні види УЗД коливаються у діапазоні від 100 грн, а це втричі нижча ціна, аніж середньостатистичний чек у кафе.
  • Комфорт. Під час проведення обстеження пацієнт знаходиться у комфортних умовах та не відчуває жодного болю.
  • Відсутність протипоказань. УЗД можна і треба проводити і вагітним, і діткам і особам похилого віку.
  • Проста підготовка. Проведення УЗД не потребує специфічної підготовки (тільки у випадку УЗД органів черевної порожнини – обстеження рекомендовано робити натще, та УЗД сечового міхура – з наповненим сечовим міхуром).
  • Можливість спостереження за перебігом хвороби у процесі лікування, адекватний контроль лікування.

ЧИ ПОТРІБНЕ УЗД ЗДОРОВИМ ЛЮДЯМ?

Відповідь на питання беззаперечна: так, так і тільки так! Не будемо нагадувати, що величезна кількість захворюваннях на початкових стадіях не супроводжуються жодними симптомами. І звісно ж, коли нас нічого не турбує, то ми не витрачаємо зайвий час і кошти на похід до лікаря. Та проблема може повільно прогресувати, залишаючи нам все менше шансів на ефективне лікування.

Ми повинні знати, у якому стані наш організм. Так же, як про машину, яку ви раз у пів року перевіряєте у автосервісі. Не лінуйтесь виділити 30 хвилин власного часу для того, щоб просто тримати руку на пульсі і знати, що все добре. 

Нагадаємо, що ми працюємо без вихідних, тож ви можете зателефонувати нам у будь-який зручний час та завітати на УЗД! Цінова політика та система знижок в медичному центрі «Оксфорд Медікал» вас приємно здивують!

Тел: (050)3777299, (067)3777299

Партнерський матеріал


07.03.2020 5485
Коментарі ()

01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

460
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1255
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2184 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1056
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2979
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

2053

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

822

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

982

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1413

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2013
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26294 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

702
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

902
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2930
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1180
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

888
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1150
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1147
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

345
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4153
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1015
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1580