Що таке SPF та чому він повинен бути невід’ємним компонентом вашої косметики?

Футумайчук Надія Михайлівна – лікар-косметолог медичного центру «Оксфорд Медікал»


На сьогоднішній день з ростом усвідомленості  ризику сонячних опіків, фотостаріння та раку шкіри, використання сонцезахисних кремів увійшло в звичку, що не може не тішити кожного лікаря.

Найпоширеніше питання, яке чують люди, що продають косметику, це «А чи є тут SPF-фактор?». Виробники пропонують широкий асортимент косметичних засобів. Проте, найчастіше споживач має слабку уяву, що означає SPF на упаковці і, орієнтуючись на різноманітні публікації, і в тому числі б'юті-блогерів, плутається у виборі.

Трішки деталей про SPF-фактор

Ступінь захисту для жителів різних кліматичних поясів, різних рас та різних типів шкіри повинен дещо відрізнятися. Тому їх умовно поділяють на типи то чутливості до сонця. Варто зазначити, що найбільш чутливими до ультрафіолету є І-ІІІ типи (кельтський, європейський та середньоєвропейський). Більшість населення України відноситься до третього типу. Тому, для нас крем зі значенням SPF-30 означає, що можна безпечно знаходитись на сонці не більш ніж півтори години, якщо SPF-50 тоді близько 2-2,5 год.

Велике значення має щільність нанесення крему: 2 мг/кв см шкіри, тобто 2 шари косметичного засобу. В реальності виконати таку умову складно, бо споживач не може оцінити об’єм нанесеного косметичного засобу. Тому ВООЗ рекомендує поновлювати нанесення крему  з SPF-фактором кожні 2 години або після кожного вмивання обличчя. Також можна поєднувати: спочатку нанести денний крем з захистом, через 15-20 хв – тональний засіб.

Види SPF захистів

Відрізняються креми з SPF і фільтрами. У 2019 році FDA (Управління по санітарному нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів) надало рекомендації, пов`язані з використанням сонцезахисних фільтрів в косметичних засобах. Фільтри класифікують на органічні і неорганічні.

  • Органічні фільтри (хімічні) викликають двояке відношення через шкідливу дію на оточуюче середовище і ризик здоров’ю людини. Ці хімічні складники (оксибензон, октокрилен, октиноксат) виявили майже у всіх джерелах води по всьому світі і ці фільтри нелегко видалити звичайними методами очистки води. Деякі фільтри були виявлені у різних видах риб по всьому світу, що, наскільки ви розумієте, може мати негативні наслідки на екологічну ситуацію.
  • Неорганічні фільтри, або також їх називають фізичні, мінеральні (оксид цинку, оксид титану). Тільки ці два фільтри FDA рекомендує на сьогодні як безпечні і ефективні з широким профілем безпеки.

Від чого рятують засоби, що містять SPF-фактор?

Використання сонцезахисних засобів є одним з елементів профілактики раку шкіри і не тільки. У відповідь на гіперінсоляцію виникає гіперкератоз, потім стоншення епідермісу, підвищена втрата води, підвищена проникність шкіри для алергенів і антигенів, імуносупресія. Шкіра володіє власними системами захисту і відновлення, однак з часом ці резерви вичерпуються, що призводить до фотопошкодження, фотостаріння і стимуляції канцерогенезу.

Але мусимо зауважити, що вплив ультрафіолетового опромінення на людину є активним не тільки влітку, а й в інші пори року, тому засоби з SPF-захистом повинні бути у вашому арсеналі і влітку, і взимку. Фотозахист 365 днів на рік дозволяє «розвантажити» імунну систему, сповільнює старіння шкіри і попереджує розвиток різноманітних дерматологічних проблем.

А, якщо ви не знаєте, який саме косметичний засіб буде оптимальним для вашої шкіри, то не варто впадати у відчай. Ви можете у будь-який момент зателефонувати нам та записатися на безкоштовну консультацію до лікаря-косметолога.

Наші контакти: 050377299, 0673777299.


партнерський матеріал


30.07.2020 7299
Коментарі ()

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

224
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1349
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2442 2
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3586
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2909
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2123

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

585

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

432

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1610

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1771
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

256
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

476
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

773
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4940
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

333
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

849
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10097
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

474
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

227
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

346
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

375
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

693