Що таке SPF та чому він повинен бути невід’ємним компонентом вашої косметики?

Футумайчук Надія Михайлівна – лікар-косметолог медичного центру «Оксфорд Медікал»


На сьогоднішній день з ростом усвідомленості  ризику сонячних опіків, фотостаріння та раку шкіри, використання сонцезахисних кремів увійшло в звичку, що не може не тішити кожного лікаря.

Найпоширеніше питання, яке чують люди, що продають косметику, це «А чи є тут SPF-фактор?». Виробники пропонують широкий асортимент косметичних засобів. Проте, найчастіше споживач має слабку уяву, що означає SPF на упаковці і, орієнтуючись на різноманітні публікації, і в тому числі б'юті-блогерів, плутається у виборі.

Трішки деталей про SPF-фактор

Ступінь захисту для жителів різних кліматичних поясів, різних рас та різних типів шкіри повинен дещо відрізнятися. Тому їх умовно поділяють на типи то чутливості до сонця. Варто зазначити, що найбільш чутливими до ультрафіолету є І-ІІІ типи (кельтський, європейський та середньоєвропейський). Більшість населення України відноситься до третього типу. Тому, для нас крем зі значенням SPF-30 означає, що можна безпечно знаходитись на сонці не більш ніж півтори години, якщо SPF-50 тоді близько 2-2,5 год.

Велике значення має щільність нанесення крему: 2 мг/кв см шкіри, тобто 2 шари косметичного засобу. В реальності виконати таку умову складно, бо споживач не може оцінити об’єм нанесеного косметичного засобу. Тому ВООЗ рекомендує поновлювати нанесення крему  з SPF-фактором кожні 2 години або після кожного вмивання обличчя. Також можна поєднувати: спочатку нанести денний крем з захистом, через 15-20 хв – тональний засіб.

Види SPF захистів

Відрізняються креми з SPF і фільтрами. У 2019 році FDA (Управління по санітарному нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів) надало рекомендації, пов`язані з використанням сонцезахисних фільтрів в косметичних засобах. Фільтри класифікують на органічні і неорганічні.

  • Органічні фільтри (хімічні) викликають двояке відношення через шкідливу дію на оточуюче середовище і ризик здоров’ю людини. Ці хімічні складники (оксибензон, октокрилен, октиноксат) виявили майже у всіх джерелах води по всьому світі і ці фільтри нелегко видалити звичайними методами очистки води. Деякі фільтри були виявлені у різних видах риб по всьому світу, що, наскільки ви розумієте, може мати негативні наслідки на екологічну ситуацію.
  • Неорганічні фільтри, або також їх називають фізичні, мінеральні (оксид цинку, оксид титану). Тільки ці два фільтри FDA рекомендує на сьогодні як безпечні і ефективні з широким профілем безпеки.

Від чого рятують засоби, що містять SPF-фактор?

Використання сонцезахисних засобів є одним з елементів профілактики раку шкіри і не тільки. У відповідь на гіперінсоляцію виникає гіперкератоз, потім стоншення епідермісу, підвищена втрата води, підвищена проникність шкіри для алергенів і антигенів, імуносупресія. Шкіра володіє власними системами захисту і відновлення, однак з часом ці резерви вичерпуються, що призводить до фотопошкодження, фотостаріння і стимуляції канцерогенезу.

Але мусимо зауважити, що вплив ультрафіолетового опромінення на людину є активним не тільки влітку, а й в інші пори року, тому засоби з SPF-захистом повинні бути у вашому арсеналі і влітку, і взимку. Фотозахист 365 днів на рік дозволяє «розвантажити» імунну систему, сповільнює старіння шкіри і попереджує розвиток різноманітних дерматологічних проблем.

А, якщо ви не знаєте, який саме косметичний засіб буде оптимальним для вашої шкіри, то не варто впадати у відчай. Ви можете у будь-який момент зателефонувати нам та записатися на безкоштовну консультацію до лікаря-косметолога.

Наші контакти: 050377299, 0673777299.


партнерський матеріал


30.07.2020 6786
Коментарі ()

29.05.2023
Тетяна Дармограй

Як українським енергетикам вдалось оперативно відновити енергетичний баланс та забезпечити постачання електрики споживачам після руйнувань, здійснених Росією та чи можливі відключення світла влітку, як це було взимку — дізнавалась Фіртка. 

430
24.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

340
14.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

6498 5
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2421 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

1806
11.04.2023
Тетяна Дармограй

Про пережите внаслідок російського вторгнення та втрату сина на війні, журналістці Фіртки розповіла мешканка Енергодару — Любов Чабанюк. Жінка разом із дітьми евакуювалась на Прикарпаття 11 серпня 2022 року.

2295

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

426

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

435

Гастрономічне різноманіття м’ясних страв  українців надзвичайно велике. Серед усіх цих страв є одна особлива – ставлення до якої завжди неоднозначне з різноманітних причин.

511

Коротка історія російської державності та походження росіян на основі фактів і досліджень російських істориків. 

901
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

253
23.05.2023

Здоровий кишківник запорука не лише хорошого самопочуття, але й зовнішнього вигляду. Існують продукти, які допомагають очистити кишківник і схуднути.  

394
17.05.2023

Коза все одно недооцінена тварина в Україні, хоча її ефективність вища в два з половиною рази, ніж у корови. Основа – молоко. Бо м’ясних кіз на цілу Україну, мабуть, є два-три господарства, ділиться прикарпатський фермер.  

549
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

294
23.05.2023

Серед молодих людей нерідко побутує думка, що можна вірити в Бога, проте не ходити до храму.  

419 1
17.05.2023

Досить часто люди соромляться ставити відверті питання священнику.  

715
12.05.2023

Віра, молитва, Слово Боже, одновірці та добрі приятелі – ті ліки, які дійсно допомагають.

1001
27.05.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5557
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

279
23.05.2023

Тема з контрнаступом була настільки обговорювана останніми місяцями на всіх рівнях, що в Україні почали побоюватися того, що його результат не виправдає очікувань.   

299
19.05.2023

Президент назвав пріоритети України на найближчий час.    

407
16.05.2023

Повідомлено про підозру голові Верховного Суду Всеволоду Князєву та його спільникові – адвокату у справі щодо отримання хабаря.  

595