Що таке СІП-панелі? Каркасна технологія будівництва

В середині минулого століття саме у Канаді з'явився новий метод каркасного будівництва житла. В основу було покладено будівельний матеріал — так звана СІП-панель. Саме завдяки цьому винаходу будівництво набуло небачену раніше швидкість монтажу і простоту оздоблення стін.

Особливість полягає в тому, що каркас не стали будувати окремо від стіни, а надали йому функцію бути з'єднувальним елементом сусідніх плит у форматі дерев'яного бруса. В методі СІП панелі є частиною стіни або горизонтальних перекриттів між поверхами чи нахиленого даху.

Каркасне будівництво з СІП-панелями пришвидшилось настільки, що завершення об'єкта стало можливим вже за кілька місяців, а не за роки, як в цегляній або бетонній технології.

Чим цікавий СІП-панельний будинок?

Є два напрямки, по яких можна простежити різницю і переваги легкого каркасного будинку над традиційними, важкими спорудами з цегли, каменю або бетону.

Замовники зазвичай звертають увагу на декілька головних особливостей:

  • будівництво відбувається дуже швидко. Причина в тому, що встановлення лише однієї панелі додає до площі стіни майже три квадратних метри, а на монтаж плити витрачається кілька хвилин робочого часу;
  • в готовому стані будинок має вищий рівень герметичності і не пропускає тепло назовні. Всі шви між панелями оброблені монтажною піною і герметиками, тому там нема жодної щілини для руху повітря;
  • витрати на опалення зменшуються до рівня суттєвої економії коштів на енергоносіях. Можна навіть досягти ефекту нульової залежності від зовнішніх джерел енергії;
  • будинки з SIP-панелей в північній Америці стоять вже по 50 років і не мають ознак проблем з конструкцією, а лише потребують косметичного ремонту;
  • якісно зведений будинок з СІП панелей за участі архітектора і дизайнера важко відрізнити за зовнішнім виглядом від кам'яної споруди.

Чому так важлива СІП-панель в каркасному будівництві?

Заводський виріб є одним з різновидів сендвіч-панелей. Складається “бутерброд” з трьох шарів, два з яких — ОСБ плити, а серединна частина — блок утеплювача зі спіненого полімеру — полістиролу. Ці елементи склеюють між собою під тиском і надають монолітної форми.

В готовому вигляді панель має дві однакових сторони. Монтаж стіни відбувається в простій, логічній послідовності — панель підіймають вертикально, в пази між плитами вставляють дерев'яний брус до якого з іншої сторони доєднують наступну панель. Сам брус утворює каркас споруди.

У разі будівництва заглибленого фундаменту для СІП-панельного будинку, процес можна прискорити завдяки наявності в роботі особливого матеріалу для закладки в траншею. Це незнімна опалубка з пінополістиролу. Блоки завдовжки в один метр встановлюють вниз на рівні землі та заливають бетонну масу в середину сформованої опалубки. Пінопласт назавжди залишається в фундаменті.

Рекламний матеріал


09.11.2023 1168
09.07.2025

В інтерв’ю журналістці Фіртки професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

114
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

649
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1916
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3409
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1250
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1258

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1358

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

398

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1050

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1217
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

429
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2588
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1311
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1420
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

621
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15283
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7567
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

420
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1103 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

554
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

460
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

541