В середині минулого століття саме у Канаді з'явився новий метод каркасного будівництва житла. В основу було покладено будівельний матеріал — так звана СІП-панель. Саме завдяки цьому винаходу будівництво набуло небачену раніше швидкість монтажу і простоту оздоблення стін.
Особливість полягає в тому, що каркас не стали будувати окремо від стіни, а надали йому функцію бути з'єднувальним елементом сусідніх плит у форматі дерев'яного бруса. В методі СІП панелі є частиною стіни або горизонтальних перекриттів між поверхами чи нахиленого даху.
Каркасне будівництво з СІП-панелями пришвидшилось настільки, що завершення об'єкта стало можливим вже за кілька місяців, а не за роки, як в цегляній або бетонній технології.
Чим цікавий СІП-панельний будинок?
Є два напрямки, по яких можна простежити різницю і переваги легкого каркасного будинку над традиційними, важкими спорудами з цегли, каменю або бетону.
Замовники зазвичай звертають увагу на декілька головних особливостей:
- будівництво відбувається дуже швидко. Причина в тому, що встановлення лише однієї панелі додає до площі стіни майже три квадратних метри, а на монтаж плити витрачається кілька хвилин робочого часу;
- в готовому стані будинок має вищий рівень герметичності і не пропускає тепло назовні. Всі шви між панелями оброблені монтажною піною і герметиками, тому там нема жодної щілини для руху повітря;
- витрати на опалення зменшуються до рівня суттєвої економії коштів на енергоносіях. Можна навіть досягти ефекту нульової залежності від зовнішніх джерел енергії;
- будинки з SIP-панелей в північній Америці стоять вже по 50 років і не мають ознак проблем з конструкцією, а лише потребують косметичного ремонту;
- якісно зведений будинок з СІП панелей за участі архітектора і дизайнера важко відрізнити за зовнішнім виглядом від кам'яної споруди.
Чому так важлива СІП-панель в каркасному будівництві?
Заводський виріб є одним з різновидів сендвіч-панелей. Складається “бутерброд” з трьох шарів, два з яких — ОСБ плити, а серединна частина — блок утеплювача зі спіненого полімеру — полістиролу. Ці елементи склеюють між собою під тиском і надають монолітної форми.
В готовому вигляді панель має дві однакових сторони. Монтаж стіни відбувається в простій, логічній послідовності — панель підіймають вертикально, в пази між плитами вставляють дерев'яний брус до якого з іншої сторони доєднують наступну панель. Сам брус утворює каркас споруди.
У разі будівництва заглибленого фундаменту для СІП-панельного будинку, процес можна прискорити завдяки наявності в роботі особливого матеріалу для закладки в траншею. Це незнімна опалубка з пінополістиролу. Блоки завдовжки в один метр встановлюють вниз на рівні землі та заливають бетонну масу в середину сформованої опалубки. Пінопласт назавжди залишається в фундаменті.
Рекламний матеріал