Що таке кредитні канікули і як ними скористатися

Поняття «кредитні канікули» у світовій фінансовій галузі існує вже давно, проте вони стали актуальними для клієнтів лише три роки назад. Криза, спричинена пандемією COVID-19, змусила українські банки запровадити можливість відкладення платежів по кредитах для:

  • Фізичних осіб;
  • Підприємців;
  • Підприємств.

Кредитні канікули - це відстрочення сплати боргу на певний період. Протягом канікул клієнту кредитної установи не нараховуються штрафи чи пені, а інформація про пропущені платежі не надсилається в кредитні бюро.

Рішення щодо надання кредитних канікул, а також їх умови, приймаються кожною фінансовою організацією індивідуально. Тож існує кілька різновидів пільгових програм:

  • Відкладення платежів до конкретного моменту, з можливістю повної чи часткової оплати.
  • Відстрочка сплати основної суми кредиту. Відсотки за користування кредитом сплачуються за встановленим графіком.
  • Відкладення сплати відсотків за користування кредитом. Основна сума кредиту сплачується за графіком.

Умови надання канікул відрізняються для фізичних та юридичних осіб. Вони різняться і для кредитних продуктів. Всі зобов'язання клієнта перед банком залишаються: після завершення пільгового періоду необхідно обов’язково виплатити всю суму з відсотками. Кредитні канікули – дуже вигідні для клієнтів. Адже навіть не маючи коштів, наприклад, щоб заплатити за квартиру, вони не втрачають нерухомість і продовжують займатися улюбленими справами (грати з evolution gaming).

Чи необхідні кредитні канікули

Під час пандемії діяв закон, який гарантував підтримку позичальникам. Основні положення цього закону, забороняли банкам і макрофінансовим організаціям (МФО) нараховувати штрафи та пені за прострочення платежів під час дії карантину і протягом 30 днів після його завершення. Право подати заявку на отримання кредитних канікул під час пандемії було доступним для всіх категорій позичальників: фізичних осіб, фізичних підприємців (ФОП), великого бізнесу. По завершенню пандемії клієнт може звернутися в індивідуальному порядку до фінансової установи з проханням організувати для нього канікули. Процедура легально звільнить позичальника від сплати кредитних виплат до завершення строку дії угоди з банком.

Процес оформлення

Для подачі заявки на отримання кредитних канікул можна зателефонувавши на гарячу лінію банку. Якщо клієнт є фізичною особою, йому не буде необхідності завантажувати додаткові документи. Однак, для підтвердження особи працівники банку можуть запросити дані:

  • ПІБ;
  • Ідентифікаційний номер платника податків;
  • Фінансовий номер телефону.

У власників підприємств і ФОП можуть попросити додатковий пакет документів:

  • Виписки з рахунків;
  • Фінансові звіти;
  • Матеріали, що підтверджують зниження прибутку.

Важливо пам’ятати, послуга надається безкоштовно: банк не має права вимагати додатковий платіж або комісію за оформлення кредитних канікул. Кредитна установа також не має права без відома клієнта змінювати умови поточного кредиту.

Партнерський матеріал


18.10.2023 5175
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5198 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1835 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4043 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3169 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7958 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20291 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

274

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

817

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1911

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2390
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

186
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

693
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

475
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18377
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

975
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1213 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6098 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23389 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

291
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

988 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1167 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

495