Що таке кредитні канікули і як ними скористатися

Поняття «кредитні канікули» у світовій фінансовій галузі існує вже давно, проте вони стали актуальними для клієнтів лише три роки назад. Криза, спричинена пандемією COVID-19, змусила українські банки запровадити можливість відкладення платежів по кредитах для:

 • Фізичних осіб;
 • Підприємців;
 • Підприємств.

Кредитні канікули - це відстрочення сплати боргу на певний період. Протягом канікул клієнту кредитної установи не нараховуються штрафи чи пені, а інформація про пропущені платежі не надсилається в кредитні бюро.

Рішення щодо надання кредитних канікул, а також їх умови, приймаються кожною фінансовою організацією індивідуально. Тож існує кілька різновидів пільгових програм:

 • Відкладення платежів до конкретного моменту, з можливістю повної чи часткової оплати.
 • Відстрочка сплати основної суми кредиту. Відсотки за користування кредитом сплачуються за встановленим графіком.
 • Відкладення сплати відсотків за користування кредитом. Основна сума кредиту сплачується за графіком.

Умови надання канікул відрізняються для фізичних та юридичних осіб. Вони різняться і для кредитних продуктів. Всі зобов'язання клієнта перед банком залишаються: після завершення пільгового періоду необхідно обов’язково виплатити всю суму з відсотками. Кредитні канікули – дуже вигідні для клієнтів. Адже навіть не маючи коштів, наприклад, щоб заплатити за квартиру, вони не втрачають нерухомість і продовжують займатися улюбленими справами (грати з evolution gaming).

Чи необхідні кредитні канікули

Під час пандемії діяв закон, який гарантував підтримку позичальникам. Основні положення цього закону, забороняли банкам і макрофінансовим організаціям (МФО) нараховувати штрафи та пені за прострочення платежів під час дії карантину і протягом 30 днів після його завершення. Право подати заявку на отримання кредитних канікул під час пандемії було доступним для всіх категорій позичальників: фізичних осіб, фізичних підприємців (ФОП), великого бізнесу. По завершенню пандемії клієнт може звернутися в індивідуальному порядку до фінансової установи з проханням організувати для нього канікули. Процедура легально звільнить позичальника від сплати кредитних виплат до завершення строку дії угоди з банком.

Процес оформлення

Для подачі заявки на отримання кредитних канікул можна зателефонувавши на гарячу лінію банку. Якщо клієнт є фізичною особою, йому не буде необхідності завантажувати додаткові документи. Однак, для підтвердження особи працівники банку можуть запросити дані:

 • ПІБ;
 • Ідентифікаційний номер платника податків;
 • Фінансовий номер телефону.

У власників підприємств і ФОП можуть попросити додатковий пакет документів:

 • Виписки з рахунків;
 • Фінансові звіти;
 • Матеріали, що підтверджують зниження прибутку.

Важливо пам’ятати, послуга надається безкоштовно: банк не має права вимагати додатковий платіж або комісію за оформлення кредитних канікул. Кредитна установа також не має права без відома клієнта змінювати умови поточного кредиту.

Партнерський матеріал


18.10.2023 1234
05.12.2023

Кузьма Хобзей, багатолітній політв’язень радянського режиму, громадський діяч, автор книги «Тернистими шляхами», Почесний громадянин міста Калуша, депутат Калуської міськради першого демократичного скликання. Меморіальна дошка розміщена на початку вулиці, якій раніше міськрада дала ім’я Кузьми Хобзея.

359 1
01.12.2023

Подарунків на свята чекають не тільки діти, а й дорослі. Тому, знижка на купівлю оселі сподобається всім членам сім’ї.

906
24.11.2023
Вікторія Матіїв

«Було це дуже страшно і був великий ризик. Бо якраз на Запорізькому напрямку розстрілювали колони автобусів та автомобілів», — ділиться переселенка.

3501 12
10.11.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалася з психологинею Валерією Худзіцькою та військовослужбовцем Дмитром, а також провела опитування, щоб дізнатись думки людей щодо цієї теми.

3893
02.11.2023

Компанія AURUM з радістю пропонує поринути у світ елегантності та розкоші з ювелірними виробами найвищої якості та знижками, які роблять їх ще більш бажаними.

4250
30.10.2023
Вікторія Матіїв

Про те, як стала монахинею та робить все на більшу славу Божу з журналісткою Фіртки поспілкувалася сестра Софія, яка проживає у монастирі Згромадження Пресвятої Родини у селі Гошів.

5404

Роль і становище жінки в християнстві часто применшувалося, вважають критики християнства. Але чи це дійсно так?  

171

Розглянемо суть і роль старозавітних та новозавітних священників у контексті двох різних поглядів на це. 

636

Беззаперечно, довгі роки священники були й залишаються важливою складовою суспільства, маючи авторитет та суттєвий вплив на його думку. 

1168

Як РПЦ і пропагандисти з Дмитрія Донського ліпили образ борця з Золотою Ордою.

1677
04.12.2023

Під час їжі найкраще взагалі ні на що не відволікатися, максимум допустима легка світська бесіда.

243
30.11.2023

Як зазначають експерти в галузі дієтології, вживання квашеної капусти в невеликих кількостях не тільки поліпшує стан імунної системи, але і в рази знижує ризик розвитку пухлин в організмі.

60343
28.11.2023

Зберігання моркви — не проста справа. Щоб вона зберігалася всю зиму, потрібно вчасно її зібрати, правильно підготувати до зберігання.  

663
05.12.2023

Раніше її ім’я було Галина, після обряду облечин, яким людей посвячують у монаше життя, у церкві її називають сестра Софія.  

10908
01.12.2023

Закон про військове капеланство, який ухвалили в грудні 2021 року запустив Службу військового капеланства та змінив статус капеланів на війні.   

813
26.11.2023

Церква в умовах війни зміцнює ментальне здоров'я, допомагає стати стійкішими та подолати ті виклики, які стоять перед українською державою та її громадянами.  

772
20.11.2023

З початку повномасштабного російського вторгнення Згромадження Сестер Пресвятої Родини у Гошеві прихистили десятки внутрішньо переміщених осіб.  

5396
04.12.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

13280
03.12.2023

У Брюсселі цього тижня підтвердили повне завершення процесу синхронізації української та європейської енергосистем.  

378
30.11.2023

Відбудеться саміт Європейської Ради, де лідери держав Європейського Союзу ухвалюватимуть рішення стосовно України та всіх країн, які прагнуть стати членами ЄС.  

381
24.11.2023

Діяльністю голови обласної військово-цивільної адміністрації Світлани Онищук задоволені 37%, незадоволені – 16%, майже половина – не визначилися з оцінкою.  

1216