Тож, давайте розберемось.
Гострота зору
У новонароджених малюків гострота зору низька. Далекозорість діагностується у 90% новонароджених і немовлят. Це зумовлено недорозвитком функцій зорового апарату та меншим розміром очного яблука. По мірі розвитку дитини довжина очного яблука збільшується, і далекозорість стає меншою та має залишитись, як норма не більше +0,5 - +1,0 Діоптрій. Зміни рефрактогенезу відбуваються до 6-8 річного віку.
Натомість в малюків значно краще розвинене тактильне сприйняття та нюх, саме завдяки цьому в перші місяці життя і відбувається сприйняття світу.
Кольорове сприйняття
Одразу після народження немовлята дуже чутливі до світла. При цьому вони бачать тільки у чорно-білих тонах. З трьох місяців дитина починає розрізняти кольори.
Цікаво, що колір сприймається візуально і залишається у свідомості, як прояв відчуттів. Він має велику емоційну виразність.
Наприклад, червоний, помаранчевий, жовтий асоціюються з теплом. Зелений, блакитний, синій, фіолетовий - з холодом.
Фокусування на предметах
Одразу після народження переважає периферичний зір, тому новонароджені краще бачить предмети навколо себе, або ж ті, що знаходяться на великій відстані. Одночасно відбувається розвиток центрального зору, і вже в 1 місяць немовля здатне стежити за предметом на відстані 20-30 см. А з шести місяців впізнає обличчя.
Педіатричне обстеження очей вимагає інших методів і пристроїв ніж обстеження дорослого. Підхід клініциста до оцінки зору залежить від віку дитини, її розумового розвитку та готовність до співпраці.
Спеціальні карти Теллера з чорно-білими решітками використовуються для оцінки гостроти зору у діток до 2-х років.
Про запис на консультацію подбайте завчасно
Ми знаходимось у місті Івано-Франківськ, вулиця Чорновола 99, Центр Сучасної Офтальмології
Наші контакти:
- Телефон:
- +38(066)079-92-04;
- +38(050)584-76-57.
- online - oftalmolog.if.ua.
Партнерський матеріал