Що робити прикарпатцям, щоб вберегтися від спеки: поради лікаря-дерматолога та косметолога

Минулого тижня на Прикарпатті температура повітря становила понад 30 градусів тепла. Попереду ще два місяці спекотного літа.

Відтак, Алла Латинська, лікар-дерматолог та косметолог, розповіла журналістці Фіртки як зберегти своє здоров’я, зокрема шкіру, при високому температурному режимі.

Спеціалістка радить насамперед берегтися від теплового удару. Зокрема, якомога частіше знаходитись в затінених ділянках.

«Наприклад, якщо ви десь в місті – то іти по тіньовій стороні вулиці. Також не варто забувати про головні убори. Їх краще підбирати світлого кольору, щоб уникнути перенагрівання голови.

Також у спеку раджу носити легкий одяг з довгими рукавами та довгими штанками, щоб не було прямого попадання сонячного проміння на тіло», - каже Алла Латинська.

Окрім того, медик радить пити багато води.

«Чим більше з тіла випаровується води – тим більше тіло знаходиться в охолодженому стані.

Тому запаси води в організмі варто постійно поповнювати. Так працює терморегуляція», - пояснює спеціалістка.

Косметолог запевняє, що не слід забувати й про спеціальні спреї та аерозолі на водних основах. Використовувати їх варто як на руки та ноги, так і на обличчя.

«В літній період мусимо пам’ятати, що є ряд проблем, зокрема через вигорання і опромінення певними сонячними спектрами; це виникнення надзвичайно токсичної і агресивної пухлини меланоми та інших видів онкології.

Цю хворобу часто спостерігають у людей, які вимушені працювати на відкритому просторі, наприклад, у полі.

Тому літом обов’язково варто використовувати засоби додаткового захисту від променів сонця, наприклад, крема з фактором SPF. Чим вищий цей фактор – тим надійніший захист», - додає лікарка-дерматолог.

Ще один важливий момент, про який варто пам’ятати, це речовини, які є фотосенсибілізаційними (антибіотики певного ряду, системні ретиноїди та вітамін А). Якщо ви з якоїсь причини вимушено, або не вимушено, приймаєте такі речовини, то треба максимально берегтися від сонця.

Обережними варто бути й тим особам, хто має вроджені або ж набуті невуси. Такі люди повинні раз в пів року проходити певні обстеження та особливо берегти себе від сонця, оскільки є великий ризик переродження в меланому.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Більше, ніж торік. Скільки людей постраждали від укусів змій та як вберегтись?

Де на сьогодні на Івано-Франківщині можна знайти інсулін — перелік аптек

«Захистити себе, щоб підтримати країну». Де на Прикарпатті щепитись проти COVID-19?


04.07.2022 Тіна Любчик 1461
Коментарі ()

06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

991
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

1032
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

1309
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

1208
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1574
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

3292

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1019

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1059

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1940

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1952
05.12.2024

Зима – це час, коли наш організм потребує тепла, енергії та поживних речовин, щоб впоратися з холодом.   

316
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

696
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

704
06.12.2024

Про День Святого Миколая, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

468
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7717
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3885
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1307
04.12.2024

Українську писанку внесли до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО.  

201
05.12.2024

Верховна Рада четвертого грудня ухвалила в цілому законопроєкт про підвищення акцизу на тютюнові вироби.  

2768
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

596
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

770