Що потрібно знати, якщо вирішили побудувати басейн вдома на ділянці?

Щоліта багато людей ставить питання, як побудувати басейн на власній ділянці та яка ціна такого задоволення? У літні місяці, коли температура повітря сягає 30, а то й більше градусів, такий атрибут на садовій ділянці просто необхідний.

Сьогодні асортимент стаціонарних басейнів досить широкий та різноманітний. І як вибрати серед усього цього розмаїття таке, що ідеально впишеться в загальну картину вашої ділянки - знають лише деякі. Тут буде наведено кілька порад щодо вибору та встановлення для різних умов експлуатації.

Найбільш дешевими є басейни з поліпропілену. Вони можуть бути виконані на замовлення, а це означає, що форма та глибина можуть бути абсолютно будь-якими. Додатковим плюсом такого варіанта можна назвати той факт, що для невеликих дачних ділянок, де складно знайти одне велике місце для встановлення, можна виконати індивідуальні розміри, які точно впишуться у вільний простір між насадженнями.

Матеріал поліпропілен характеризується високими експлуатаційними показниками та стійкістю до перепадів температур. З нього також виготовляють фітинги для поліпропіленових труб. Однак поліпропіленові басейни можуть бути використані не тільки на вулиці. Вони ідеально підходять і для встановлення у приміщенні. В даному випадку варто відзначити ще один плюс цього варіанта: монтаж (пайку) можна проводити прямо в приміщенні на місці установки.

Більш дорогий варіант – це басейн з бетону або композитних матеріалів. Цей варіант ідеальний для тих, хто звик робити все раз і на віки. Установка такого басейну є досить складним і тривалим процесом. Однак і результат його радуватиме око не один рік.

Будівництво бетонного басейну – досить складне завдання і зазвичай його виконують фахівці. Як усім відомо, будь-яке будівництво починається з вибору місця, на якому зводитиметься об'єкт. Басейн може бути змонтований як усередині будинку, так і зовні. Все залежить від вашого плану.

Що точно не слід намагатися робити самостійно, так це будувати басейн у готових приміщеннях, особливо якщо вони не призначалися під нього. Необхідно врахувати глибину рівня ґрунтових вод. Якщо вони залягають на глибині менше двох метрів, краще додатково побудувати дренажну систему і зробити гідроізоляцію.

Дуже важливо передбачити, щоб стіни чаші майбутнього басейну не торкалися стін приміщення, в якому він буде розташований. Контакт чаші зі стіною викличе тріщини у фундаменті будинку, оскільки сила тиску води перенесеться на фундамент будинку.

Наступний крок після вибору місця для басейну – копання котловану. Розміри його залежить від розмірів, які ви вибрали для майбутнього басейну. Якщо копання робила машина, то дно все одно варто вирівняти вручну.

На дно закладається фундамент для чаші. Він складається із цільного залізобетону. Також із залізобетонної арматури складається каркас самої чаші. На фундамент обов'язково слід накладати опалубку металопластикових труб (надає бетону необхідну вам форму). Далі потрібно закласти ті місця, де розташовуватимуться труби для підведення та відведення води.

Після цього можна братися безпосередньо до чаші. У жодному разі не робіть чашу частинами. Вона має бути монолітною. Після заливання чаші бетон має сохнути близько місяця. За цей час його іноді потрібно поливати водою, щоб запобігти повному висиханню. Але кількість води при цьому не повинна бути значною.

Після того як бетон висох, приступаємо до облицювальних робіт. Їх обсяг залежить від того, наскільки рівними вийшли стінки та дно чаші. Якщо вони рівні, то відразу наносимо на них гідроізолюючий матеріал у захисних цілях, а потім викладаємо плиткою або мозаїкою. Скляна мозаїка завжди вважалася найкращим оздоблювальним матеріалом, оскільки не вбирає воду і набагато твердіше, ніж керамічна плитка. Ще варіант облицювального матеріалу - мембрана ПВХ, що недавно з'явилася на ринку.

Якщо стінки і дно чаші вийшли нерівні, потрібно додатково оштукатурити їх. Операція проводиться спеціальними водостійкими складами, що дають штукатурці водостійкість та еластичність. Враховуйте той факт, що під тиском води стінки басейну трохи прогнуться. Тому застосовуйте еластичний клей.

Якщо в процесі будівництва виникають питання, на які ви не знаєте відповіді, краще звернутися до професіоналів.

Наша компанія «ModernPools» здійснює не тільки будівництво бетонних басейнів, а й всіх інших видів (пластикові, композитні, гідромасажні, пісочні) по всій Україні, крім тимчасово окупованих територій. Ми точно можемо якісно побудувати басейн вдома на ділянці. Це можуть бути не тільки маленькі приватні, але й великі громадські споруди для комерційного використання. Ми можемо як зробити об’єкт від нуля «під ключ», так і надати необхідне обладнання чи просто виконати частину підготовчих та будівельних робіт.

В м. Мукачево за адресою Данила Галицького 75 знаходиться наш магазин-шоурум. В ньому можна безпосередньо побачити взірці продукції та отримати повну консультацію по будь-яких питаннях, що ви хотіли б задати на рахунок майбутнього, а можливо і вже снуючого басейну.

Для більш детальної інформації ви можете відвідати наш сайт:

https://www.modern-pools.com.ua/

Або ж зв’язуйтеся з нами за телефонами (viber, telegram, whatsapp):

 +38(066)740-4000

 +38(096)740-4000

 +38(067)329-0912

Партнерський матеріал


07.04.2023 6129
20.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшуючі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

938
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1783 1
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7179
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15013 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1923
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1174

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

861

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

952

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1731

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1539
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

109
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

517
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

760
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3021
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

752
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1821
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

852
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34998 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

342
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

495
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

819
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

733