Що потрібно знати, якщо вирішили побудувати басейн вдома на ділянці?

Щоліта багато людей ставить питання, як побудувати басейн на власній ділянці та яка ціна такого задоволення? У літні місяці, коли температура повітря сягає 30, а то й більше градусів, такий атрибут на садовій ділянці просто необхідний.

Сьогодні асортимент стаціонарних басейнів досить широкий та різноманітний. І як вибрати серед усього цього розмаїття таке, що ідеально впишеться в загальну картину вашої ділянки - знають лише деякі. Тут буде наведено кілька порад щодо вибору та встановлення для різних умов експлуатації.

Найбільш дешевими є басейни з поліпропілену. Вони можуть бути виконані на замовлення, а це означає, що форма та глибина можуть бути абсолютно будь-якими. Додатковим плюсом такого варіанта можна назвати той факт, що для невеликих дачних ділянок, де складно знайти одне велике місце для встановлення, можна виконати індивідуальні розміри, які точно впишуться у вільний простір між насадженнями.

Матеріал поліпропілен характеризується високими експлуатаційними показниками та стійкістю до перепадів температур. З нього також виготовляють фітинги для поліпропіленових труб. Однак поліпропіленові басейни можуть бути використані не тільки на вулиці. Вони ідеально підходять і для встановлення у приміщенні. В даному випадку варто відзначити ще один плюс цього варіанта: монтаж (пайку) можна проводити прямо в приміщенні на місці установки.

Більш дорогий варіант – це басейн з бетону або композитних матеріалів. Цей варіант ідеальний для тих, хто звик робити все раз і на віки. Установка такого басейну є досить складним і тривалим процесом. Однак і результат його радуватиме око не один рік.

Будівництво бетонного басейну – досить складне завдання і зазвичай його виконують фахівці. Як усім відомо, будь-яке будівництво починається з вибору місця, на якому зводитиметься об'єкт. Басейн може бути змонтований як усередині будинку, так і зовні. Все залежить від вашого плану.

Що точно не слід намагатися робити самостійно, так це будувати басейн у готових приміщеннях, особливо якщо вони не призначалися під нього. Необхідно врахувати глибину рівня ґрунтових вод. Якщо вони залягають на глибині менше двох метрів, краще додатково побудувати дренажну систему і зробити гідроізоляцію.

Дуже важливо передбачити, щоб стіни чаші майбутнього басейну не торкалися стін приміщення, в якому він буде розташований. Контакт чаші зі стіною викличе тріщини у фундаменті будинку, оскільки сила тиску води перенесеться на фундамент будинку.

Наступний крок після вибору місця для басейну – копання котловану. Розміри його залежить від розмірів, які ви вибрали для майбутнього басейну. Якщо копання робила машина, то дно все одно варто вирівняти вручну.

На дно закладається фундамент для чаші. Він складається із цільного залізобетону. Також із залізобетонної арматури складається каркас самої чаші. На фундамент обов'язково слід накладати опалубку металопластикових труб (надає бетону необхідну вам форму). Далі потрібно закласти ті місця, де розташовуватимуться труби для підведення та відведення води.

Після цього можна братися безпосередньо до чаші. У жодному разі не робіть чашу частинами. Вона має бути монолітною. Після заливання чаші бетон має сохнути близько місяця. За цей час його іноді потрібно поливати водою, щоб запобігти повному висиханню. Але кількість води при цьому не повинна бути значною.

Після того як бетон висох, приступаємо до облицювальних робіт. Їх обсяг залежить від того, наскільки рівними вийшли стінки та дно чаші. Якщо вони рівні, то відразу наносимо на них гідроізолюючий матеріал у захисних цілях, а потім викладаємо плиткою або мозаїкою. Скляна мозаїка завжди вважалася найкращим оздоблювальним матеріалом, оскільки не вбирає воду і набагато твердіше, ніж керамічна плитка. Ще варіант облицювального матеріалу - мембрана ПВХ, що недавно з'явилася на ринку.

Якщо стінки і дно чаші вийшли нерівні, потрібно додатково оштукатурити їх. Операція проводиться спеціальними водостійкими складами, що дають штукатурці водостійкість та еластичність. Враховуйте той факт, що під тиском води стінки басейну трохи прогнуться. Тому застосовуйте еластичний клей.

Якщо в процесі будівництва виникають питання, на які ви не знаєте відповіді, краще звернутися до професіоналів.

Наша компанія «ModernPools» здійснює не тільки будівництво бетонних басейнів, а й всіх інших видів (пластикові, композитні, гідромасажні, пісочні) по всій Україні, крім тимчасово окупованих територій. Ми точно можемо якісно побудувати басейн вдома на ділянці. Це можуть бути не тільки маленькі приватні, але й великі громадські споруди для комерційного використання. Ми можемо як зробити об’єкт від нуля «під ключ», так і надати необхідне обладнання чи просто виконати частину підготовчих та будівельних робіт.

В м. Мукачево за адресою Данила Галицького 75 знаходиться наш магазин-шоурум. В ньому можна безпосередньо побачити взірці продукції та отримати повну консультацію по будь-яких питаннях, що ви хотіли б задати на рахунок майбутнього, а можливо і вже снуючого басейну.

Для більш детальної інформації ви можете відвідати наш сайт:

https://www.modern-pools.com.ua/

Або ж зв’язуйтеся з нами за телефонами (viber, telegram, whatsapp):

 +38(066)740-4000

 +38(096)740-4000

 +38(067)329-0912

Партнерський матеріал


07.04.2023 5790
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

489
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1383
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3000
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2049 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4116
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5884

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

350

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

381

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

371

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

515
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

810
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

780
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1061
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

486
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2351
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

821
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1141
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34101 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

345
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

702 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

899
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

667