Що потрібно для виготовлення соняшникової олії

Для виробництва будь-якого продукту потрібна сировина та обладнання, а також розуміння технологічного процесу. Якщо йдеться про виготовлення соняшникової олії, неможливо обійтися без насіння соняшника, шнекового маслопреса https://tan.com.ua/equipment/shnekoviy-maslopres/ та інших видів обладнання.

Сировина для виробництва соняшникової олії

Цей вид олії виготовляється з насіння соняшника. Щоб її вихід був максимально високим, необхідно:

  1. Вибирати насіння сортів культури, що відрізняються олійністю (містять високий рівень олії).
  2. Зробити його якісну підготовку до процесу вилучення олії.

Підготовка насіння до віджиму складається з кількох етапів. Незалежно від того, яка технологія виробництва буде використовуватися надалі, насіння необхідно:

  • очистити від сміття та лушпиння;
  • довести відсоток його вологості до 6%;
  • подрібнити.

Тільки насіння, яке пройшло всі ці етапи, можна вважати сировиною, готовою до відправлення на лінію пресування.

Технологічні процеси виробництва соняшникової олії

Технологія виробництва може включати віджим, екстракцію, рафінування олії. Віджим, своєю чергою, ділиться на два типи — холодний і гарячий. Технологічний процес холодного віджиму передбачає нагрівання мезги (подрібненої сировини) до 40 градусів Цельсія з наступним пропуском сировини через шнекові преси для вилучення з неї олії.

Технологія отримання соняшникової олії методом гарячого віджиму відрізняється від холодного тільки тим, що сировина перед надходженням у прес нагрівається до вищих температур, а відповідно і значно більшим виходом олії, і значно меншими її втратами. Отриману і при холодному, і при гарячому віджимі олію можна вживати нерафінованою.

При отриманні продукту з використанням технології екстракції сировину піддають впливу органічних розчинників. Після цього жирову емульсію очищають від домішок шляхом фільтрації. Екстраговану соняшникову олію відправляють на лінію рафінції, щоб отримати чистий і якісний продукт. У ході рафінації олія проходить декілька технологічних процесів, включаючи:

  • гідратацію;
  • нейтралізацію;
  • відбілювання;
  • вінтеризацію;
  • дезодорацію.

Продукти, одержані із застосуванням різних технологій, мають різні органолептичні характеристики. Але якщо при їх виробництві виконувались певні технологічні вимоги, кожен вид харчового продукту є якісним. 

Основне обладнання для виробництва соняшникової олії

Для очищення насіння соняшника від сторонніх домішок знадобляться спеціальні сепаратори, а для відокремлення ядра від лушпиння — рушально-вієчні машини. Для розмелювання насіння потрібен вальцьовий верстат. Підігрів отриманої м'ятки здійснюється на парових або масляних жаровнях. Для віджиму олії використовують шнековий прес, а для її фільтрації — спеціальний фільтр. Для методу екстракції знадобиться якісний екстрактор.

Для розливу олії у ПЕТ знадобиться відповідний комплект обладнання. Наявність всіх перелічених видів пристроїв є обов'язковою на будь-якому олійному заводі. Для виробництва рафінованої олії також знадобиться обладнання для лінії рафінації.

Сучасні технології та інновації у виробництві соняшникової олії

Сучасні технології та інновації грають важливу роль у виробництві соняшникової олії. Вони допомагають підвищити якість продукту, зменшити втрати та покращити ефективність виробництва. Ось деякі з інноваційних підходів у галузі:

  1. Селекція нових гібридів соняшника, які мають підвищену якість насіння.
  2. Аналітика та навчання машин: Використання сучасних аналітичних інструментів та систем навчання машин дозволяє виробникам вдосконалювати процеси виробництва та прогнозувати врожаї з більшою точністю.
  3. Розвиток технологій для виробництва соняшникової олії з нульовими або низькими викидами CO2 допомагає виробникам задовольняти ринковий попит на екологічно чисту продукцію.
  4. Інноваційні технології дають можливість використовувати обробні відходи для виробництва інших продуктів, наприклад, біопалива або кормів для тварин.
  5. Вдосконалені методи вилучення олії, щоб підвищити виходи та знизити втрати.

Продукція, що випускається кожним підприємством, повинна відрізнятися високою якістю, відповідати світовим стандартам, зберігатися у безпечній упаковці із сучасних матеріалів.

Стандарти та нормативи виробництва соняшникової олії

Продукт, що надходить у продаж, має відповідати нормативам і Державним стандартам України (ДСТУ 4492:2017).

Висновки

Щоб не втратити статусу одного з основних виробників соняшникової олії у світі, необхідно постійно працювати над покращенням якості продукту, впровадженням в процес виробництва максимуму автоматизації і нових технологій, поліпшувати умови зберігання.

Рекламний матеріал


23.11.2023 1148
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

660
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

1916
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1075
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1511 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2736
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

2090

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

464

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

544

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1460

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1440
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

303
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18196
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1161
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3501
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

868
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10629
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6391
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

1033
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

300
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

528
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3135
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

841