«Реклама – це здатність відчувати, передавати серцебиття бізнесу в словах, папері і чорнилі», - писав Лео Бернетт. Проте чи не занадто багато комерції на сторінках сучасних газет та інтернет-видань?
Науковці стверджують, що рекламні публікації мають великий вплив на читача друкованих ЗМІ.
Разом із вдосконаленням преси та становленням національно-політичної свідомості громадян змінювались інтереси споживачів, активно розвивалась реклама, та незмінною залишається роль рекламних звернень.
Основна мета таких публікацій – це, звичайно, привабити та зацікавити споживача, виокремити товар серед конкуруючих продуктів на ринку. Тож читачі рекламних оголошень все частіше «фокусують погляд» лише на інформації, що може допомогти покращити фінансовий стан.
Ми вирішили проаналізувати, як виглядає ринок рекламних оголошень Івано-Франківська та провели власне дослідження. Дослідили 5 друкованих газет, що регулярно видаються в Івано-Франківську: «Західний кур’єр», «Галичина», «Галицький кореспондент», «Репортер» та «Вечірній Івано-Франківськ», кожне з видань має й інтернет ресурс, де також публікуються рекламні оголошення.
Ми отримали такі результати: близько 90 % публікацій мають бізнесовий характер; 6-7 % - соціальна реклама, взагалі немає релігійної реклами. Найчастіше рекламодавці використовують прямолінійний спосіб передачі інформації.
Слоганами у оголошеннях зазвичай слугують слова «найвигідніше», «найдешевше», «знижки». Крім того, публікації в періодичних виданнях спрямовані на аудиторію середнього та старшого віку.
Молодь ж надає перевагу інтернет-виданням, де частіше публікується соціальна реклама. Відсутність релігійної реклами на сторінках найпопулярніших місцевих ЗМІ пояснюється тим, що у місті видається періодика для парафіян різних конфесій.
Звичайно, загальні тенденції будь-якого суспільства такі: люди думають про добробут, задоволення власних потреб, а коли вирішені ці питання, цікавляться іншими сферами.
А рекламні оголошення в друкованих виданнях – це потреба суспільства сьогодення, адже реклама діє за принципом «попит-пропозиція».
Анастасія Бойко