
Дуже часто можна почути питання "а що ж насправді краще - стабілізатор напруги чи джерело безперебійного живлення?" Враховуючи функціональні особливості обох пристроїв, відповідь на питання прозвучить дуже подвійно. Пропонуємо порівняти особливості кожного та зробити самостійні висновки, адже у будь-якому випадку ситуації, в яких може знадобитися той чи інший прилад – індивідуальні і для кожного відповідь буде своєю. У цьому матеріалі ми докладно розглянемо, у яких ситуаціях використовується безперебійник, а в яких стабілізатор напруги (https://vinur.com.ua/ua/products/voltage-stabilizer). Розглянемо як типові ситуації використання даних пристроїв, а й універсальні рішення.
Навіщо вам потрібен стабілізатор напруги?
Ви напевно чули про неякісну вхідну напругу? Так ось, забезпечення захисту від неї якраз і є основною функцією стабілізатора напруги. Неякісна вхідна напруга може з'явитися не тільки в практиці підвищення електроенергії (при великій віддаленості населених пунктів від ЛЕП, наприклад), а й за дуже низької напруги в завантажених мережах або в піковий час. Сюди можна віднести і стрибки напруги, аварійні відключення тощо. Встановивши у себе вдома звичайнісінький стабілізатор, ви захистите всю побутову техніку від різких перепадів, забезпечите їй постійний та стабільний струм. Також за допомогою пристрою можна забезпечити стабільну роботу ламп без мерехтіння. Існує чотири основні типи пристроїв:
- інверторні
- електронні
- ферорезонансні
- електромеханічні
Кожен має свої переваги та недоліки та вибір здійснюється виключно від індивідуальних вимог та побажань.
Для чого вам потрібне джерело безперебійного живлення?
Безперебійник - це пристрій, який забезпечує безперебійне та резервне живлення всієї техніки, яка до нього підключена, у разі аварійного відключення мережі через аварію, погоду або у разі віялових та регулярних відключень. Прилад у разі відключення від основної електромережі переходить на роботу від акумуляторних батарей, взявши на якийсь час на себе все навантаження. ДБЖ можна класифікувати за потужністю:
- з малою потужністю, призначені в основному для захисту комп'ютерної техніки
- середня потужність до 5000 ВА - підійдуть для захисту серверної, наприклад
- джерело безперебійного живлення (https://vinur.com.ua/ua/products/ups) з потужністю понад 5000 ВА вважається потужним і здатне забезпечити роботу декількох комп'ютерів протягом кількох годин
Отже, ми розповіли вам про основні функції кожного пристрою. І відповідь на питання “що краще” полягає у ваших цілях використання, а також в умовах роботи/проживання. Для тих мереж, в яких постійна та стабільна напруга, проте іноді відбуваються аварійні або віялові відключення незамінний безперебійник. А стабілізатор напруги стане найкращим рішенням для мереж, які нестабільні та видають стрибки напруги.
Партнерський матеріал