Що краще - стабілізатор напруги чи джерело безперебійного живлення?

Дуже часто можна почути питання "а що ж насправді краще - стабілізатор напруги чи джерело безперебійного живлення?" Враховуючи функціональні особливості обох пристроїв, відповідь на питання прозвучить дуже подвійно. Пропонуємо порівняти особливості кожного та зробити самостійні висновки, адже у будь-якому випадку ситуації, в яких може знадобитися той чи інший прилад – індивідуальні і для кожного відповідь буде своєю. У цьому матеріалі ми докладно розглянемо, у яких ситуаціях використовується безперебійник, а в яких стабілізатор напруги (https://vinur.com.ua/ua/products/voltage-stabilizer). Розглянемо як типові ситуації використання даних пристроїв, а й універсальні рішення.

Навіщо вам потрібен стабілізатор напруги?

Ви напевно чули про неякісну вхідну напругу? Так ось, забезпечення захисту від неї якраз і є основною функцією стабілізатора напруги. Неякісна вхідна напруга може з'явитися не тільки в практиці підвищення електроенергії (при великій віддаленості населених пунктів від ЛЕП, наприклад), а й за дуже низької напруги в завантажених мережах або в піковий час. Сюди можна віднести і стрибки напруги, аварійні відключення тощо. Встановивши у себе вдома звичайнісінький стабілізатор, ви захистите всю побутову техніку від різких перепадів, забезпечите їй постійний та стабільний струм. Також за допомогою пристрою можна забезпечити стабільну роботу ламп без мерехтіння. Існує чотири основні типи пристроїв:

  • інверторні
  • електронні
  • ферорезонансні
  • електромеханічні

Кожен має свої переваги та недоліки та вибір здійснюється виключно від індивідуальних вимог та побажань.

Для чого вам потрібне джерело безперебійного живлення?

Безперебійник - це пристрій, який забезпечує безперебійне та резервне живлення всієї техніки, яка до нього підключена, у разі аварійного відключення мережі через аварію, погоду або у разі віялових та регулярних відключень. Прилад у разі відключення від основної електромережі переходить на роботу від акумуляторних батарей, взявши на якийсь час на себе все навантаження. ДБЖ можна класифікувати за потужністю:

  • з малою потужністю, призначені в основному для захисту комп'ютерної техніки
  • середня потужність до 5000 ВА - підійдуть для захисту серверної, наприклад
  • джерело безперебійного живлення (https://vinur.com.ua/ua/products/ups) з потужністю понад 5000 ВА вважається потужним і здатне забезпечити роботу декількох комп'ютерів протягом кількох годин

Отже, ми розповіли вам про основні функції кожного пристрою. І відповідь на питання “що краще” полягає у ваших цілях використання, а також в умовах роботи/проживання. Для тих мереж, в яких постійна та стабільна напруга, проте іноді відбуваються аварійні або віялові відключення незамінний безперебійник. А стабілізатор напруги стане найкращим рішенням для мереж, які нестабільні та видають стрибки напруги.

Партнерський матеріал


13.01.2023 813
Коментарі ()

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2601
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1627 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3698
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5489
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1718
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2131

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

218

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

231

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

426

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

916
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

516
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

798
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2499 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

564
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

904
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4950
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

766
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

695
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

628
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

430
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

756
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

918 2