Що чекає на лижні курорти з безсніжними зимами: дослідники дали сумний прогноз

Теплі та безсніжні зими засмучують любителів лижних курортів, а також бізнесменів, які на цьому заробляють гроші.
Адже за відсутності снігу на лижних трасах страждають не лише туристи, а й уся інфраструктура – від власників готелів до прокату спорядження.
Як пише РБК-Україна, американська асоціація сприяння розвитку науки опублікувала на своєму сайті наукове дослідження про майбутнє гірськолижних курортів, передає Фіртка.

Гірськолижні курорти почнуть закриватися


У звіті йдеться, що до середини 21 століття гірськолижний відпочинок стане дуже дорогим навіть для середнього класу, а багато курортів будуть змушені просто закритися.За поточними кліматичними моделями на найближчі десятиліття передбачається, що опадів буде багато - але у вигляді дощу, а не снігу.
А це означає, що забезпечити лижні траси та курорти рівним покривом снігом не вдасться. Невеликі курорти будуть неспроможні покрити щорічні витрати за відсутності туристів і почнуть закриватися.

Чи врятує гірськолижний сезон штучний сніг?


Дослідницька група Базельського університету під керівництвом доктора Еріки Хілтбруннер зробила розрахунки, як довго гірськолижний курорт зможе забезпечувати 100-денний сезон для туристів. Для своїх розрахунків вони взяли всі технічні та економічні дані про роботу одного з гірськолижних курортів Швейцарії.
Вони застосували останні сценарії зміни клімату у поєднанні із програмним забезпеченням SkiSim 2.0 для прогнозів з використанням технічного снігу та без нього.
З'ясувалося, що штучний сніг може забезпечити 100-денний сезон для туристів – принаймні на висоті 1800 метрів і вище. На різдвяні свята протягом найближчих десятиліть цей бізнес стане напруженим, оскільки погода буде недостатньо холодною в цей період.
"Багато людей не розуміють, що для створення снігу також потрібні певні погодні умови.
Погода не повинна бути надто теплою або надто вологою, інакше розпорошена вода не зможе замерзнути в повітрі та випасти у вигляді снігу.
Тепле повітря поглинає більше вологи, тож коли зими стають тепліше, технічно виробляти сніг стає дедалі важче чи зовсім неможливо", - пояснила Еріка Хілтбруннер.

Гірськолижні курорти стануть неймовірно дорогими

Проте дослідження показує, що у майбутньому гірськолижний відпочинок продовжить своє існування. Технічні можливості дадуть можливість операторам курортів тримати найвищі лижні траси відкритими щонайменше 100 днів на рік - навіть за умови подальшої зміни клімату.
Але ціна такого задоволення буде дуже високою. Споживання води для штучного снігу на таких курортах зросте у 2,4 – 5 разів. А відповідно зросте ціна утримання курорту – у рази.Траси та курорти на нижчій висоті змушені будуть закритися, а отже туристи переберуться на високогірну лижню.
Попит на такий відпочинок буде дуже високий, і тому ціни підуть нагору.
"Безперечно, збільшення виробництва снігу підвищить витрати води, а значить, і вартість гірськолижного відпочинку. Рано чи пізно люди із середніми доходами просто не зможуть собі цього дозволити", - зазначають дослідники.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Безпечний похід у гори: що взяти, як підготуватись та куди піти новачкам

«Зсунулися в обрив»: як завдяки GPS-моніторингу шукають туристів у Карпатах


03.01.2023 5322
Коментарі ()

16.09.2023
Тіна Любчик

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце.  

757
11.09.2023
Тіна Любчик

З журналісткою Фіртки своєю історією поділився 42-річний Роман Примич, військовослужбовець з Івано-Франківська, який отримав поранення на фронті та зараз перебуває на лікуванні в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

6102 9
07.09.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які зміни запланували та як це вплине на темпи мобілізації.

2173
23.08.2023
Тетяна Дармограй

Щоб актуалізувати дані щодо мобілізаційного потенціалу країни, Міністерство оборони України запустило інформаційну кампанію під назвою "Оновлюй дані у ТЦК".  

2138
16.08.2023
Тіна Любчик

В Івано-Франківській обласній клінічній лікарні з початку повномасштабного вторгнення російських військ на територію України медики  активно допомагають нашим захисникам відновити здоров’я після поранень на фронті. Так, цього разу журналістка Фіртки відвідала медичний заклад і поспілкувалася з фахівцями та військовими пацієнтами про роботу відділення травматології.

2417
05.08.2023
Павліна Мушинська

Чи насправді все так погано, адже з усіх сторін нам розповідають, як добре у світі ставляться до українців, особливо у країні-сусідці Польщі?Фіртка пропонує ознайомитися з невигаданими історіями українок, з їхніх власних вуст.

3010

Усім нам добре знайома старозавітна історія про битву Давида та Голіафа, як протистояння сильному, могутньому загарбнику в рази меншого, але безстрашного молодого та винахідливого Давида.

264

Намагаючись ототожнити історію Русі з історією Московії, нащадки угро-фінів твердять, нібито столиця Русі у 1157 році була перенесена з Києва у Володимир Андрієм Боголюбським. Це відверта брехня. Він зробив Володимир своєю резиденцією, але це не означає, що переніс столицю, бо Боголюбський тоді у Києві не княжив. Київська держава – Русь існувала впродовж IX—XIII століть.

534

Невже ми єдині розумні істоти на весь всесвіт? Ці питання давно хвилюють людство та науковців.

702

Річки у селах — це природні багатства і можливості для туризму. Дізнайтеся, як зберегти та використати річки для розвитку сільського життя.

424
21.09.2023

Лікарі порекомендували робити останній прийом їжі не пізніше ніж за дві-три години до сну.

97
16.09.2023

У селі Братківці комунальне підприємство «Франківськ-Агро» вже вдруге збирає гречку, яку висіяли на цьому полі.  

297
12.09.2023

Майже у всіх їдальнях міста запровадили нововведення — безготівковий рахунок за їжу.

388
16.09.2023

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

243
10.09.2023

У церкві Різдва Пресвятої Богородиці у селі Нижній Вербіж Коломийського району вперше відзначили храмове свято за новоюліанським календарем. Раніше святкування припадало на 21 вересня.

409
08.09.2023

Священник каже: «стосовно заповіді «не вбий» — якби ми читали Святе письмо мовою оригіналу — староєврейською — то там «не вбий» означає «не вбий з корисливих мотивів».

562
04.09.2023

Віра має бути спрямована на Бога і відповідати моральним та духовним нормам, а не базуватися на забобонах  

446
21.09.2023

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце. Музейно-садибний комплекс ім. Пирогова присвяче

99
20.09.2023

Кажуть: така ініціатива уряду — ламає напрацьований механізм швидкої допомоги військовим та соціальної підтримки мешканців громад.   

160
15.09.2023

За матеріалами СБУ підозру у державній зраді отримав народний депутат Нестор Шуфрич.  

850
10.09.2023

Україна отримала під час війни нового міністра оборони. Ним став кримський татарин Рустем Умєров. Він не має стосунку до військової справи, але відомий як вправний перемовник.  

472 1
08.09.2023

Наразі обмеження на виїзд з України діє щодо чоловіків призовного віку, а також окремих посад держслужби та визначених посадових осіб. Інформації про зміни з 1 жовтня щодо обмеження виїзду для жінок на військовому обліку прикордонники не мають.  

533