Що чекає на лижні курорти з безсніжними зимами: дослідники дали сумний прогноз

Теплі та безсніжні зими засмучують любителів лижних курортів, а також бізнесменів, які на цьому заробляють гроші.
Адже за відсутності снігу на лижних трасах страждають не лише туристи, а й уся інфраструктура – від власників готелів до прокату спорядження.
Як пише РБК-Україна, американська асоціація сприяння розвитку науки опублікувала на своєму сайті наукове дослідження про майбутнє гірськолижних курортів, передає Фіртка.

Гірськолижні курорти почнуть закриватися


У звіті йдеться, що до середини 21 століття гірськолижний відпочинок стане дуже дорогим навіть для середнього класу, а багато курортів будуть змушені просто закритися.За поточними кліматичними моделями на найближчі десятиліття передбачається, що опадів буде багато - але у вигляді дощу, а не снігу.
А це означає, що забезпечити лижні траси та курорти рівним покривом снігом не вдасться. Невеликі курорти будуть неспроможні покрити щорічні витрати за відсутності туристів і почнуть закриватися.

Чи врятує гірськолижний сезон штучний сніг?


Дослідницька група Базельського університету під керівництвом доктора Еріки Хілтбруннер зробила розрахунки, як довго гірськолижний курорт зможе забезпечувати 100-денний сезон для туристів. Для своїх розрахунків вони взяли всі технічні та економічні дані про роботу одного з гірськолижних курортів Швейцарії.
Вони застосували останні сценарії зміни клімату у поєднанні із програмним забезпеченням SkiSim 2.0 для прогнозів з використанням технічного снігу та без нього.
З'ясувалося, що штучний сніг може забезпечити 100-денний сезон для туристів – принаймні на висоті 1800 метрів і вище. На різдвяні свята протягом найближчих десятиліть цей бізнес стане напруженим, оскільки погода буде недостатньо холодною в цей період.
"Багато людей не розуміють, що для створення снігу також потрібні певні погодні умови.
Погода не повинна бути надто теплою або надто вологою, інакше розпорошена вода не зможе замерзнути в повітрі та випасти у вигляді снігу.
Тепле повітря поглинає більше вологи, тож коли зими стають тепліше, технічно виробляти сніг стає дедалі важче чи зовсім неможливо", - пояснила Еріка Хілтбруннер.

Гірськолижні курорти стануть неймовірно дорогими

Проте дослідження показує, що у майбутньому гірськолижний відпочинок продовжить своє існування. Технічні можливості дадуть можливість операторам курортів тримати найвищі лижні траси відкритими щонайменше 100 днів на рік - навіть за умови подальшої зміни клімату.
Але ціна такого задоволення буде дуже високою. Споживання води для штучного снігу на таких курортах зросте у 2,4 – 5 разів. А відповідно зросте ціна утримання курорту – у рази.Траси та курорти на нижчій висоті змушені будуть закритися, а отже туристи переберуться на високогірну лижню.
Попит на такий відпочинок буде дуже високий, і тому ціни підуть нагору.
"Безперечно, збільшення виробництва снігу підвищить витрати води, а значить, і вартість гірськолижного відпочинку. Рано чи пізно люди із середніми доходами просто не зможуть собі цього дозволити", - зазначають дослідники.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Безпечний похід у гори: що взяти, як підготуватись та куди піти новачкам

«Зсунулися в обрив»: як завдяки GPS-моніторингу шукають туристів у Карпатах


03.01.2023 6152
Коментарі ()

19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

422
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

1524
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

1586
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1574
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

5519
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

8074 1

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

834

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1539

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2299

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2306
16.09.2024

Хоча вживання гострої їжі може допомогти зміцнити імунну систему, не варто на неї налягати, якщо маєте проблеми зі шлунком.  

449
10.09.2024

Якщо ви шукаєте ідеальне місце для відпочинку, де можна насолодитися не лише природними красотами, а й автентичною кухнею, то Яремче — саме те, що вам потрібно.  

2470
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3857
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2105
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

418
14.09.2024

Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2337
10.09.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

3353
20.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

25904 1
16.09.2024

Більшість опитаних (від майже 40% до 50%) має нейтральну оцінку схвалення діяльності місцевої влади.  

729
11.09.2024

Кандидат у президенти США Камала Гарріс заявила, про підтримку України у війні з Росією, а кандидат у президенти США Дональд Трамп, за її словами, здасться за 24 години після того, як очолить країну.   

960 1
09.09.2024

Посол України в Італії Ярослав Мельник засудив показ фільму "Росіяни на війні" російської режисерки Анастасії Трофімової на Венеційському кінофестивалі та закликав його організаторів не допускати російської пропаганди.  

671
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

2218 6