Поліція Калущини застерігає громадян не довіряти незнайомим телефонним співрозмовникам.
Про це повідомляє поліція Калущини, передає Фіртка.
Вчора до Калуського районного відділу поліції за допомогою звернулись дві мешканки району. Шахраї, що видурили у потерпілої її заощадження, скористалася відомою схемою обману.
На мобільний жінки зателефонував невідомий і представився працівником служби безпеки банку. Під час спілкування з потерпілою, зловмисник увійшов у довіру і шахрайським шляхом, під приводом збереження коштів, дізнався дані її картки.
Згодом, грошові кошти в сумі понад 7 тисяч гривень, невідомою особою було перераховано на невстановлений рахунок, де в подальшому було знято готівку в банкоматі.
Наступний випадок трапився з пенсіонеркою з Верхнянської громади, у якої шахраї викрали близько 6 тисяч гривень з пенсійної картки, здійснивши переказ коштів з рахунку через мобільний додаток.
При тому, що заявниця реквізити своєї банківської картки третім особам не передавала, не вводила їх на будь-яких підозрілих сайтах, не отримувала телефонних дзвінків від підозрілих чи невідомих осіб, будь-які фішингові сайти не відвідувала та на сторонніх сервісах банківську картку не прив'язувала.
За цими фактами поліцейські проводять розслідування.
Щоб ваші заощадження не стали заробітком для шахраїв, поліція нагадує, як захистити заощадження на банківському рахунку:
- за жодних умов не передавайте нікому дані своєї банківської картки (термін дії, CVV-код, PIN-код, а також одноразові паролі з SMS);
- пам’ятайте, що працівник банку ніколи не спитає у Вас конфіденційної інформації;
- користуйтесь послугами лише перевірених сервісів для здійснення грошових переказів або платежів;
- встановіть ліміт на операції по карті (наприклад, 500 чи 1000 гривень на добу);
- завжди підключайте послугу мобільного банкінгу;
Якщо потрапили до рук шахрая, негайно телефонуйте на спецлінію 102.
Читайте також: