фото: Природа
На сьогоднішній сесії Івано-Франківської обласної ради депутати розглянули питання "про ситуацію навколо будівництва об"єктів малої гідроенергетики в області", що стосується конфліктної ситуації з будівництвом на гірських річках у високогорних куточках Прикарпаття гідроелектростанцій дериваційного типу.
За словами депутата Юрія Романюка, негайно заборонити будівництво слід лише тих міні-ГЕС, які шкодять екології Карпат. А це - ГЕС дериваційного типу.
Як приклад - будівництво Дзембронівської міні-ГЕС, яка зводилася із численними порушенням норм та відхиленнями від проектної документації.
Голова облради Василь Скрипничук зауважив, що обласна рада не має права забороняти щось місцевим громадам.
"Як ми можемо щось забороняти, не маючи права те саме дозволяти?", - зауважив Скрипничук.
Після тривалого обговорення депутати не проголосували за заборону зведення міні-ГЕС дериваційного типу в області, давши право вирішувати місцевим громадам.
У 2012 році прикарпатські міні-ГЕС виробили близько 5 млн кВт/год. електроенергiї.
Довідка "Фіртки":
Дериваційні ГЕС. Такі електростанції будують у тих місцях, де великий ухил річки. Необхідна концентрація води в ГЕС такого типу створюється за допомогою деривації. Вода відводиться з річкового русла через спеціальні водовідведення. Водоводи спрямлени, і їхній ухил значно менший, ніж середній ухил річки. У підсумку вода підводиться безпосередньо до будівлі ГЕС. Дериваційні ГЕС можуть бути різного виду - безнапірні або з напірної деривації. У випадку напірної деривації, прокладається водовід з великим подовжнім ухилом. В іншому випадку на початку деривації на річці створюється вища гребля, і створюється водосховище — така схема ще називається змішаної деривації, тому що використовуються обидва методи створення необхідної концентрації води.
Читайте також:
Сесія Івано-Франківської обласної ради: Депутати засудили Сейм Польщі за рішення щодо ОУН-УПА
Сесія Івано-Франківської облради: Депутати вимагають вибачень від прем'єр міністра