Про хід виконання заходів щодо реалізації в Коломиї державної політики у сфері боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів доповідала директор міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Лілія Галамейко.
Згідно доповіді у Коломиї та Коломийському районі збільшилася кількість осіб, що ведуть незаконне та немедичне вживання наркотичних засобів та психотропних речовин, станом на кінець 2011 року на облік Коломийським МВ УМВС було поставлено 376 осіб, та 44 особи перебувають на обліку Коломийского МВ УМВС, як наркомани. Також викрито 10 притоноутримувачів та 59 продавців наркотиків.
Як не парадоксально, але згідно моніторингу криміналістичних аспектів виявлення та розкриття злочинів, пов’язаних із незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів показує, що оперативна обстановка в Коломиї йде на покращення. Такі висновки зроблено у зв’язку зі збільшенням показників по виявленню та документуванню злочинів пов’язаних з незаконним обігом наркотичних засобів.
Обстановка покращується, але якщо порівняти ситуацію з минулим роком то у 2011 виявлено 51 наркозлочин, тоді як у 2010 лише 43. Якщо порівнювати з 2010 то у 2011:
- більше виявлено фактів незаконних посівів наркомістких рослин (2010 – 1, 2011 – 11);
- 27 фактів збуту наркотичних засобів та психотропних речовин було у 2011 на противагу 25 у 2010 році;
- вперше працівники сектору по боротьбі з незаконним обігом наркотиків Коломийського МВ УМВС виявили 2 факти збуту сильнодіючих лікарських засобів, обіг яких по суті є обмеженим;
- на один менше виявлено фактів надання приміщень для вживання наркотичних засобів (4 у 2010, 3 у 2011);
- стабільно по 2 факти зберігання прекурсорів для виготовлення наркотичних засобів виявлено у 2010 та 2011рр.
На засіданні виконавчого комітету Коломийської міської ради з метою моніторингу та вивчення реальної ситуації щодо вживання наркотичних речовин підлітками запропонували провести анонімні аналізи сечі серед старшокласників Коломийських шкіл.
Ідею підтримали майже всі присутні в сесійній залі, а міський голова Ігор Слюзар наголосив, що на таку справу кошти в бюджеті знайдуться. Тим паче, як зазначають фахівці, необхідно буде близько 50 тисяч гривень.
Очільник Коломиї доручив начальнику освіти Коломийської міської ради вивчити нюанси проведення такого обстеження, щоб зробити все відповідно чинного законодавства та не порушуючи прав і свобод дітей.
«Аналіз сечі на вміст наркотичних та психотропних речовин має бути повністю анонімним і про позитивні результати знатимуть лише батьки дитини», – наголосила Л. Галамейко.
Спочатку треба знати з чим боротись, а вже тоді шукати методи боротьби. Сьогодні ж, за словами лікарів невідомо, яка на разі ситуація в місті та яких заходів необхідно вживати, аби не допустити збільшення кількості споживачів наркотичних засобів та психотропних речовин.
Довідково: подібне дослідження сечі на вміст наркотичних та психотропних речовин було проведено серед Івано-Франківських школярів. Результати фахівців м’яко кажучи шокували, замість очікуваних 2-3%, кількість споживачів виявилася майже втричі більшою.
Як результат доволі тривалої дискусії члени виконавчого комітету погодилися, що належна профілактична робота проводиться, але разом з тим звернули увагу на те, що Коломийському МВ УМВС варто приділити більше уваги питанню протидії поширенню наркоманії, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів.
Оксана Островська для ФІРТКИ