Серед безробітних іванофранківців більшість — жінки, колишні службовці та молодь


Загалом упродовж січня—вересня, як повідомив Івано-Франківський міський центр зайнятості, на обліку в їхній службі перебувало 8 723 жителі обласного центру.

 

З них 5 653 мали статус безробітних. На 1 жовтня їхня чисельність скоротилася до 2 790 осіб. Рівень зареєстрованого безробіття в місті становив 1,75 відсотка проти 1,42 відсотка на таку саму дату минулого року.

 

За сприяння фахівців служби зайнятості впродовж дев’яти місяців вдалося працевлаштувати майже три з половиною тисячі іванофранківців. Як зазначається у повідомленні центру, ефективним механізмом реалізації соціального партнерства між ним та роботодавцями є надання дотацій за рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття на створення нових робочих місць для працевлаштування безробітних. Саме таким чином у січні—вересні було влаштовано на роботу 262 безробітних. У тому числі своє перше робоче місце змогли отримати і 26 випускників місцевих навчальних закладів за рахунок дотації, наданої роботодавцям з Держбюджету для працевлаштування молоді, яка здобула вищу або професійно-технічну освіту.

 

Аналіз структури безробіття в івано-Франківську, власне, навіть не свідчить, а образно кажучи, вже криком кричить про те, що роботу найчастіше не можуть знайти нині жінки та люди, які працювали в органах державної виконавчої влади або ж місцевого самоврядування й потрапили під скорочення чи ж під один з етапів нескінченних у нашій державі реорганізацій управлінських структур. А ще про те, що серед тих, хто не може знайти себе у житті, аж надто великий відсоток — 52,4 — молодих людей, яким, здавалося б, всюди мали б бути широко відчинені двері.

 

Фахівці івано-Франківського міського центру зайнятості намагаються зарадити цьому, допомагаючи таким безробітним знову стати конкурентоспроможними на ринку праці. Зокрема, організовують для них курси з професійної підготовки й перепідготовки та підвищення кваліфікації. Приміром, до професійного навчання в нинішньому році вони залучили понад тисячу іванофранківців. Варто зазначити, що цей напрям роботи є достатньо ефективним — після навчання 527 із них змогли влаштуватися на роботу.Проте, нітрохи не применшуючи значимості тих зусиль, яких докладають фахівці служби зайнятості, аби допомогти людям, що втратили роботу, заново працевлаштуватися, все ж зауважимо, що лише їм одним, на наш погляд, не під силу справитися з цією проблемою. Тим більше, що багатьом іванофранківцям, якщо розібратися, цього разу просто пощастило, що вони не опинилися на вулиці. Адже за тими даними, які роботодавці попередньо подавали до центру зайнятості, за минулі дев’ять місяців у зв’язку зі скороченням чисельності, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, організацій та установ передбачалось вивільнити 4 224 працівників. Утім, керівникам цих колективів поки що вдалося запобігти масовим звільненням. Фактично за цей час було скорочено 778 спеціалістів та робітників, пише Стик.

 

Помітнішу роль і в напрямі створення нових робочих місць, і у врегулюванні ситуації на ринку праці мав би, на нашу думку, відігравати виконком міської ради та сам депутатський корпус.

 

Цілком очевидно, що проблему працевлаштування жінок, яка, до речі, для івано-Франківська залишається достатньо актуальною ще з радянських часів, неможливо вирішити, сподіваючись лише на те, що комусь нарешті таки вдасться знайти і привести у місто одного чи декількох інвесторів, які збудують і запустять нові швейні, трикотажні або ж інші виробництва, де потрібні жіночі руки. Це те питання, яке міська влада мала б настійно ставити перед галузевими міністерствами та урядом, який зрештою відповідальний за ефективне використання трудових ресурсів країни.Водночас на створення нових робочих місць, і це теж питання міської влади, продуктивніше мала б працювати вже створена, в тому числі й за кошти муніципального бюджету, ринкова інфраструктура — бізнес-центр й бізнес-інкубатор, а також напрацьовані міжнародні зв’язки. Сьогодні, якщо вірити розташованій поблизу ратуші інформації, івано-Франківськ має угоди про співробітництво з 23 містами-партнерами. Якщо б із кожним з них було реалізовано всього по одному реальному бізнес-проекту в обласному центрі і, відповідно, у місті-партнері, то це, мабуть, дало б постійну роботу декільком сотням іванофранківців. і, нарешті, місто володіє ще й значним науковим потенціалом, який також варто було б залучити до цієї роботи.

 

Насамкінець зауважимо, що значно більшої уваги з боку саме міської влади, бо служба зайнятості тут взагалі немає впливу, потребує проблема соціальної відповідальності тих, хто веде свій бізнес у місті. На наш погляд, високий відсоток безробіття серед молодих людей пояснюється не лише тим, що їхні робочі руки нікому не потрібні. Дуже часто бачимо, що відривні талончики на розклеєних на тумбах, а то й просто на електричних опорах оголошеннях «Потрібні на роботу» та «Пропоную роботу», так і залишилися не відірваними. Думається, насамперед через те, що нині дедалі менше стає тих, хто готовий працювати за мізерну плату. Особливо серед молоді.Ми далекі від думки, щоб, як мовиться, всіх чесати під один гребінець. Бо знаємо, що є чимало приватних підприємців, котрі, наймаючи людей на роботу, платять їм стільки, скільки можуть. Але є в івано-Франківську й інші бізнесмени. Ті, котрі за горнятко кави з покупця беруть 12-15 грн. водночас платячи офіціантам у своєму кафе мінімальну зарплату. А є й ще підприємливіші. Ті наймають юнаків і дівчат на роботу з випробувальним терміном, на період якого офіційно їх не оформляють. Коли ж обумовлений час добігає до кінця, молодих людей звільняють, нерідко навіть не заплативши за їхню працю. А на їхнє місце тут же шукають нових.Наразі влада міста має ще достатньо прямих та опосередкованих важелів, які дозволяють «стимулювати» підприємства та бізнес відповідально ставитися до найманих працівників, бути чесними і справедливими в оплаті їхньої праці. інша річ, що цими інструментами вона майже не користується.

 

А тим часом на допомогу безробітним Івано-Франківська, які б за інших умов могли самі заробляти і для своїх родин, і на податки в казну, а також на дотації роботодавцям, професійне навчання, створення нових робочих місць та на організацію громадських робіт з залученням безробітних, податків за дев’ять місяців виплачено понад 20,4 млн. грн. Для порівняння додамо, що весь бюджет розвитку обласного центру, затверджений міськрадою на нинішній рік, становить 50 млн. грн.


05.11.2012 2061 0
Коментарі (0)

07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

1266
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33181
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2048
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2819
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

4742 9
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

4744

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

165

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

918

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

597

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

832
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

410
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

491 1
29.12.2024

Новий рік — це не лише шампанське та олів’є. У різних куточках світу люди святкують по-різному, і їхні страви можуть стати чудовим натхненням для вашого святкового столу.  

793
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

881
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

676
27.12.2024

Найбільша релігійна парафія села вирішила святкувати Різдво по-старому — 7 січня. Основні аргументи: за таким календарем жили їхні батьки та діди.    

7287
26.12.2024

Привітання із Різдвом від СВЯТОСЛАВА,Отця і Голови Української Греко-Католицької Церкви.

606
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30051 1
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

310
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

374
30.12.2024

Частка респондентів, які не погоджуються, що наступальна операція ЗСУ в Курській області посилила шанси України на переговорах, зростає з віком.  

576
26.12.2024

18 грудня настав граничний термін, коли Уряд мав представити законопроєкт щодо демобілізації.   

770