Селяни Прикарпаття отримають дотації за утримання молодняку великої рогатої худоби

Як і в минулому році, цьогоріч продовжується дія державної програми підтримки тваринництва шляхом виплати фізичним особам дотації за утримання молодняку великої рогатої худоби.

Нещодавно департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації завершив перший етап прийому від органів місцевого самоврядування відповідних документів, інформують в ІФ ОДА.

До Мінагрополітики України уже подано зведену відомість про нарахування дотацій за молодняк великої рогатої худоби. Більш як одинадцять з половиною тисяч селян нашої області, які отримали можливість брати участь у вищезазначеній державній програмі, невдовзі отримають на свої банківські рахунки бюджетну дотацію, загальна сума якої складає 23,7 мільйона гривень.

Надання фізичним особам спеціальної бюджетної дотації за утримання молодняка великої рогатої худоби у розмірі до 2,5 тисячі гривень за вирощування телят до року є одним із інструментів державної підтримки розвитку тваринництва.

Ще раз нагадуємо, що дотація за молодняк надається на безповоротній основі фізичним особам за утримання ідентифікованого та зареєстрованого в установленому порядку молодняку великої рогатої худоби до тринадцятимісячного віку.

Дотація надається за кожні чотири місяці його утримання наростаючим підсумком з урахуванням віку молодняку у розмірі:

- за період утримання молодняку віком від 1 до 5 місяців - 300 гривень за голову;

- за період утримання від 5 до 9 місяців - 700 гривень за голову;

- за період утримання від 9 до 13 місяців - 1 500 гривень за голову.

Процедура подачі заявки на отримання дотації дуже проста. Селянин має подати за місцезнаходженням господарства до відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади копії таких документів:

- паспортів великої рогатої худоби, виданих у встановленому порядку, а у разі утримання 10 і більше голів молодняку - виданий в установленому порядку витяг з Єдиного державного реєстру тварин;

- паспорта громадянина України;

- довідки або договору про відкриття рахунка в банку;

- документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному органу доходів і зборів і мають відмітку в паспорті).

Зазначені документи приймаються протягом бюджетного року до 1 травня, до 1 вересня і до 1 грудня поточного року в порядку черговості їх надходження, про що робиться запис у журналі обліку фізичних осіб - власників тварин, після отримання підтвердження наявності зареєстрованих тварин з Івано-Франківської філії Державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин».

Уже розпочався другий етап прийому документів на отримання дотації за утримання молодняку.

Виплата дотацій вигідна не тільки господарям, які отримують фінансову підтримку та додатковий прибуток, а також державі, оскільки упорядковується облік великої рогатої худоби, збільшується чисельність його поголів’я, а відповідно, кількість тваринницької продукції, що надходить на ринок.

Спрямування додаткових коштів у господарства населення також сприятиме і соціально-економічному розвитку сільських територій, покращення добробуту сільського населення.


17.05.2019 895
Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2192
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1021
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1003
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2146
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3603
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2536 7

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

843

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

730

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

693

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

685
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10360
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1203
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5316
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1038
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2835
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1201
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

428
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

284 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

742
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

633
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

684