В турнірі взяли участь 94-ри учасники з Естонії, Росії, Молдови, Польщі, Німеччини та України. Честь Прикарпаття на цьому представницькому турнірі захищали одразу вісім долинських шахістів.Турнір проходив за швейцарською системою в 7 турів.
Контроль часу на обдумування кожному учаснику - 15 хвилин. До середини турнірної дистанції на перемогу в змаганні претендувало півтора десятка шахістів серед яких і представники Долинщини - Петро Голубка та Михайло Кепещук. Але вже після п'яти турів з 100%-им результатом лідерство захопили Даніель Копчак з Польщі та Петро Голубка з Вигоди.
Очна партія лідерів в передостанньому турі не виявила сильнішого - нічия. Таким чином переможець мав визначитись в останньому турі. В групі переслідувачів, відстаючи на 0,5 очка, знаходились чотири учасники і один з них - Михайло Кепещук.
В останній партії Петру Голубці вдалось швидко перемогти Артема Омелю з Києва, після чого Петрові залишалось тільки вболівати за позитивний для себе результат на першій шахівниці в партії між Михайлом Кепещуком та Даніелем Копчаком. Оскільки результат цієї партії довелось фіксувати суддям, зупинимось на ній детальніше. З дебюту партія проходила в спокійній позиційній боротьбі. На 27-му ході польський шахіст вирішив виграти ферзя, та Михайло отримав достатню компенсацію у вигляді двох тур, що увірвались в табір противника. Поступово Михайло зумів добитись переваги і отримав виграшний ендшпіль з зайвим слоном. Перемога була майже досягнута... але в технічній позиції зайвою королевою, в обопільному цейтноті, в нашого шахіста завершився час ("впав прапорець"). На секунду пізніше Михайло поставив мат своєму супернику.
Згідно шахового Кодексу падіння прапорця не є автоматичним програшем партії. Для виграшу по часу в швидких шахах потрібно не тільки побачити падіння прапорця, а й зафіксувати годинник. Польський шахіст зробив тільки усну заяву, але годинник не зупинив, зрештою і не встигав зупинити, тому що на дошці вже стояв мат. Рішення щодо результату довелось приймати суддям. Нажаль, суддя дану ситуацію трактував з власних міркувань і дав перемогу Даніелю Копчаку.
Сумнівна перемога принесла Даніелю перше місце в турнірі. Такий самий результат 6,5 очка з 7-ми можливих і в Петра Голубки, проте гірші додатковий коефіцієнт і підсумкова друга сходинка в турнірі.
Поразка в останній партії відкинула Михайла Кепещука на 13-ту позицію з 5-ма набраними очками з 7-ми можливих.
В турнірі взяли участь юні вихованці ПК «Прометей». Найкраще з юнаків виступив Ілля Козярський з результатом 3 очки з 7-ми можливих він посів 70-ту сходинку. В активі Іллі дві перемоги, дві нічиї та три поразки. Міг Ілля зайняти і більш вище підсумкове місце, але в останньому турі програв нічийну позицію.
Святослав Кузьмин набрав 2,5 очки і зайняв 77-е місце. Антон Безрукий та Артур Кучабський набрали по 2 очки з 7-ми можливих і зайняли відповідно 83-те та 85-те місця. Наймолодший з долинян Андрій Гаврилишин несподівано здобув перемогу в першому турі, але ця звитяга стала для нього єдиною на турнірі. Одне набране очко і підсумкова 90-та позиція. Ніхто з наших юнаків не потрапив в призери в своїх вікових категоріях
Також в турнірі взяв участь Олександр Безус з Болехова, але результат показав не надто високий – 2,5 очки з 7-ми можливих і підсумкове 73-те місце.
www.dolynachess.org