Сабо: Ліппі у збірній України? Думаю, це вигадки

 

Екс-наставник збірної України, а нині заступник керівника тренерської ради ФФУ Йожеф Сабо в інтерв’ю сайту "Футбол 24" розповів про тренерську проблему нашої національної збірної.

- Йожеф Йожефович, чого очікуєте від матчу Молдова – Україна?

- Українці повинні перемогти. Якщо у цього суперника не вигравати, то на що ми взагалі можемо претендувати? Тут не може бути двох думок. Наша команда об’єктивно сильніша. Погано, що Коноплянка сьогодні не гратиме. Він набрав хорошу форму, непогано виглядає на полі, міг би допомогти "синьо-жовтим" своїми швидкісними якостями.

- Тренерські пертурбації вплинуть на наших футболістів?

- Такі речі завжди впливають на футболістів. Певний осад від того, що відбувається із Олегом Блохіном, у гравців буде. Зрештою, і у нас всіх теж. Не секрет, що Олегу Володимировичу ще поталанило, що з ним це сталося на базі. А якби це сталося десь у поїздці, в дорозі було би значно гірше. Безперечно, це позначиться на футболістах. Але, повторюю, кого обігрувати, якщо не молдаван…

- Підготовку до відбірного турніру на чемпіонат світу Олег Блохін розпочав ще перед Євро-2012. Його відставка може вплинути на підсумковий результат "синьо-жовтих" у відборі?

- Заміна тренера не проходитиме упродовж одного тижня. Є кілька місяців, можливість познайомитися із командою, футболістами. Велике значення має ще хто прийме команду. Кожен фахівець на власний розсуд будує тактику, обирає схему гри.

- Як гадаєте, потрібен український фахівець чи іноземець?

- Важко сказати… Особисто я проти іноземного тренера в збірній. У нас є хороші молоді хлопці, які зростають професійно. Але стати тренером збірної означає взяти на себе велику відповідальність. Це ж не проста команда, йдеться про команду усієї країни, а це – велика відповідальність.

- Ви сказали, "що у нас є хороші молоді спеціалісти, які зростають професійно". Вам не здається, що національну збірну повинен очолити сформований тренер із досвідом та заслугами? Не запрошувати ж когось із тренерів на перспективу…

- В принципі, ви десь праві. Потрібно запрошувати за заслуги. З іншого боку, є молоді, перспективні, які вже чогось добивалися, щось доводили, мають характер. Не хочу називати прізвища. Скажу лише, що у нас є тренери, є багато пропозицій.

- Якщо відштовхуватися від думки, що у збірну потрібно запрошувати за тренерські заслуги, то кандидатів в Україні, в принципі немає. Є тільки перспективні фахівці, яким ще потрібно в клубах доводити свою кваліфікацію. Виняток, хіба Мирон Маркевич. Погоджуєтеся?

- Важко сказати. Потрібно говорити про те, хто може очолити, хто має характер для роботи із іменитими футболістами. Ми ж говоримо про національну збірну, в яку запрошують найкращих – тих, хто грає за кордоном, в провідних наших клубах. З ними потрібно ладити, вміти працювати. Пошук наставника збірної – не проста справа. Ну, призначили фахівця за якісь заслуги, а потім виявиться, що він не вміє працювати в збірній.

- Олександра Заварова сватають у національну збірну, кажуть він прийме "синьо-жовту" команду…

- Це така справа. Журналісти побачили, що він з’явився в штабі збірної і відразу висловили таке припущення. Може бути, а може і ні. Це все вирішуватиме Виконком ФФУ.

- Ви працюєте заступником керівника тренерської ради ФФУ. Мабуть, берете участь у процесі пошуку наставника для збірної?

- Так, беру участь в цьому процесі, але усе вирішуватиме Виконком… До речі, працюю із Олегом Кузнєцовим, він очолює команду хлопців 1993 року народження. Раніше від відмовився піти у штаб національної команди, а тепер погодився. Не знаю, як буде далі, можливо він погодиться працювати з національною командою.

- Кандидатури скількох фахівців ви запропонували на розгляд Виконкому і чи йдеться тільки про вітчизняних спеціалістів?

- Тільки про вітчизняних. Я запропонував три кандидатури – усі працюють, добре працюють.

- Чому не розглядаєте можливість запрошення іноземця у нашу збірну?

- Можливо, хтось і запропонує іноземця. Але після роботи Діка Адвоката у збірній Росії, з’явилися побоювання у цьому плані.

- Але це одиничний випадок…

- Так, одиничний. Але я не бачу за кордоном прикладів, коли іноземець із чужою збірною щось добивається. Хіба згадувати тих, хто їде в Корею чи ще кудись, виводять команду на чемпіонат світу і вважає, що це уже велике досягнення.

- Марчело Ліпі – також вигадка журналістів?

- Думаю, так.

- Ви сказали, що рекомендували три кандидатури фахівців, які працюють. Вони задіяні в клубах?

- Так, вони працюють. Але прізвища я не називатиму, нехай спершу Виконком вирішить.

- Із Михайлом Фоменко у вас один список кандидатів?

- Ні, у нас різні списки. Навіть не знаю кого він рекомендував.

- Йожеф Йожефович, наступне питання не стосується призначення наставника збірної. Українські футболісти, хоч їх не багато, але представлення в іноземних клубах – Тимощук, Воронін, Яковенко. До того були і інші. Але чомусь жоден наш тренер не працював у європейському топ-чемпіонаті. Чому на наших фахівців не має попиту?

- Конкретної причини не скажу. Зараз велику роль відіграють агенти – нахальні люди, які здатні залізти в душу. Є ж фахівці, які працюють по три місяці. Їх звільняють, а вони відразу ж находять новий клуб. Працюють там три місяці і знову у відставку. Без роботи вони практично не сидять. Сам дивуюся, як так може бути – людина, яка нічого не показує, завжди при роботі. А хороші тренери без роботи. Значить у когось хороший агент.

- Невже у жодного українського тренера не має хорошого агента?

- Очевидно, що не має. А в кого є, той працює.

- Вам не здається, що проблема може бути ще і в менталітеті та підходах до роботи?

- Не тільки в менталітеті. Скажімо, мова, це теж дуже великий бар’єр. А так у нас є хлопці із ліцензіями PRO і можуть працювати за кордоном. Проблема ще в тому, що якщо людина не працювала за кордоном, про неї мало хто знає. Наш чемпіонат не входить до числа розкручених. В Європі вважають, що наша першість слабка, а тому не стежать за роботою наших фахівців.

Розмовляв Андрій Захарчук, Футбол 24


15.10.2012 512 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1029
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

840
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1963
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3335
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2595
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2591

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

318

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

774

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

735

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1683
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

419
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

776
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

656
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

402
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

427
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27085
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

880
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19725
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

480
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

437
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

773
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1454 4