Rzeczpospolita (Польща): Кирил усе далі від Києва

 

Патріарх Кирил перегнув палицю? В Українській православній церкві Московського патріархату посилюються настрої щодо отримання автокефалії. Це може бути спричинено гаданим бажанням патріарха Кирила особисто керувати українською гілкою церкви, йдеться у статті Пьотра Косцинського і Тетяни Серветник у польській Rzeczpospolita.

 

Нещодавно з’явилася інформація, що патріарх Московський і всія Русі Кирил нібито хоче особисто керувати Українською православною церквою. На думку експертів, його стримував лише факт наявності в Українській православній церкві Московського патріархату (УПЦ МП) свого предстоятеля – митрополита Володимира, йдеться у статті. А тепер виявляється, що УПЦ МП прагне автокефалії – повної незалежності від Москви.

 

Інформація про це спливла неочікувано, зауважують автори статті, коли під час останнього собору в Києві донецький олігарх і найбільший «спонсор» церкви Віктор Нусенкіс припинив фінансування на знак протесту проти ідеї автокефалії. «Це може свідчити, що справа серйозна і просунулася далеко. Проблема лише в тому, що для здобуття автокефалії необхідна згода Москви. А це означала б майже диво», – пишуть автори статті.

 

Ситуацію ускладнює те, що в Україні функціонує кілька гілок православ’я: Українські православні церкви Московського та Київського патріархатів (УПЦ КП), які воюють між собою, а також Українська автокефальна православна церква (УАПЦ), «імпортована» зі США, де служила духовним потребам українських емігрантів, йдеться в статті.

 

«Навіщо вірна Москві церква раптом захотіла незалежності? – Вони завжди твердили, що їм і так добре. Тим часом Москва намагається їх зараз позбавити всього. Тим самим вона сама може підштовхнути їх до прийняття рішення про автокефалію», – цитують автори статті коментар речника Української православної церкви Київського патріархату Євстратія. І наводять також цитату з порталу УПЦ КП: «Події на соборі свідчать, що це обмежена самостійність. Церква може діяти самостійно настільки, наскільки їй дозволяє довжина повідця».

 

Іншої думки дотримується російський публіцист Дмітрій Бабіч, зауважується у статті: «Українська православна церква вже має дуже велику автономію, все вирішує сама. Вона практично незалежна у фінансових питаннях. Лише при виборі митрополита необхідне узгодження з Москвою. Нічого не чути про церковні конфлікти по лінії Москва-Київ. І я не думаю, що патріарх Кирил дійсно хоче стати главою Української православної церкви, про що ходять чутки. Він надто обережний. Такого типу бажання могли б викликати занепокоєння Києва».

 

Як пише інтернет-портал «Укррудпром», Віктор Нусенкіс має активи також у Росії і відрізняється від решти олігархів «місіонерством» та набожністю – у кожній його фірмі та закладі обов’язково є приміщення для молитви чи святині. Як зазначається у статті, українські інтернет-видання також пишуть, що «завдяки бізнесменам деякі священики носять годинники за 30 тисяч євро і їздять на Lexus».

 

Пьотр Косцинський, Тетяна Серветник,

Rzeczpospolita (Польща) // 18:37 15-07-2011


01.08.2011 1128 1
Коментарі (1)

віра 2011.08.02, 16:28
Цим непреподобним отцям треба було би віддавати ті гроші, які їм жертвують "набожні" олігархи, на сиріт і важкохворих дітей , ане купувати за них предмети розкоші. Не думаю,що вони вірять в Бога. А Кіріл то взагалі немає лиця їздити на Україну після того, як йому домалювали тисячі людей в Харкові(насправді їх було всього трошки на найбільшій площі в Європі). А як він у Києві назвав себе "святим рівноапостольним Кірілом" на ВОлодимирській гірці! Бідні російські православні - мати такого Патріарха. Не дивно, що вони хочуть автокефалії.
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1640
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3090
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1088
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1128
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1160 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3406 5

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

180

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1065

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

882

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

401
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

280
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2450
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1209
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1267
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

518
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15151
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7452
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

288
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

248
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

355
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

350
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

440