“Русский мір” помер – нехай живе Орда

 

Росія йде війною на Київ, в Росії шаленіє кров, кров загарбника, Росія прагне втопити в крові все навколо Кальміусу, як колись ординці втопили княжі дружини на Калці. Назви різні, а річка то – одна…

 

Досі Росія жила світоглядною концепцією “Русского міра”. Основою його ідентифікації була слов'янська спільність і православ'я. Відтак, більшість українців, росіян та білорусів підпадали під це тлумачення.

 

Аж ось несподіванка – такий собі “Світовий російський народний собор” ухвалює “Декларацію російської ідентифікації”, в основі котрої уже не так усе просто з релігією та слов’янами. Та ще й “просував” декларацію не хто небуть, а сам Патріарх Кирило Гундяєв, який головував на соборі.

 

А що ж тоді із самою доктриною “Русского міра”? Її що, просто кинули під ноги “кримнашу” та донецьким сепаратистам.

 

Так ось, за новою “доктриною єдності”, теперішніх росіян зліпили із слов'ян, угро-фінів і тюрків. Це вже ближче до традиційних коренів московитів – те, що становить теперішню Росію.

 

Ну і звісно, не змогли оминути важливої деталі – відмовитися від вкоріненості у Київську Русь. Адже Київська Русь завжди була європейською. Тому приналежність до Києва неминуче робить “Русскій мір” також “ніби європейським”.

 

За тлумаченнями сучасних московських, Київські князі не відзначалися державницьким розумом, а були простими узурпаторами, які поцупили владу у вікінгів. У свій же час Золота Орда забрала владу у князів, котрі незаконно нею заволоділи, і сама стала володарювати на цій території.

 

Ось таке розуміння історії у третьому тисячолітті… Все “дуже правильно” підігнано – Росії просто- напросто треба позбутися “матері міст руських”, “києвоцентризму” власної історії й ідентифікації. Це для Києва татари — нашестя, катастрофа, занепад. А для Москви падіння Києва стало початком її прийдешнього історичного тріумфу.

 

Відповідно, київські князі не впоралися з владою і Київська Русь розпалася через низькопоклонство перед європейським уявленнями про закон і право, що й призвело країну до розпаду. А навала орди Батия просто “вилікувала” Київську Русь.

 

За такого розуміння історії Росії з погляду Орди – саме те, що необхідне росіянам, аби визначити нарешті своє місце у світі й історії, перестати бути "загадкою" бодай для самих себе.

 

Прийнявши "ординське" походження як історичну даність, “Русскій мір” зможе нарешті претендувати на цілком оригінальний "цивілізаційний проект". Бо поки він натягує на себе європейські моди — це скидається на жалюгідне наслідування. А треба просто змінити традицію і звернутися до істинного коріння. Зрештою, що останнім часом робив Кремль стосовно своїх найближчих сусідів та “спільній історії”? Роздавав ярлики на княжіння. А коли в Києві збунтувалися проти ординського намісника – послав “приборкувачів”, “православних героїв”, які вбивають одновірців в ім'я торжества Орди. Огида до католиків, до речі, теж показова. А як органічно в цей проект уляглися б “кримнаш”, колонізація Далекого Сходу китайцями і навіть війна на сході України. Це завойовництво для європейської цивілізації огидно, а для Орди – похвальне прагнення повернути собі все, чесно завойоване предками.

 

Тому, хоч-не-хоч, але із цим підходом Росія і надалі залишається “недоєвропою”. І ніяке “євразійство” не врятує – Орда є Орда. Ніякі “кримнаші” та донецькі сепаратисти із російськими паспортами не врятують уже Росію. Від неї відгородився весь світ. І Путін уже встиг це нещодавно відчути.


26.11.2014 Марія Лутчин 1746 1
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5198 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1835 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4043 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3169 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7956 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20291 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

274

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

817

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1910

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2390
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

186
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

693
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

474
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18377
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

974
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1213 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6098 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23388 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

291
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

988 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1167 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

495