“Русский мір” помер – нехай живе Орда

 

Росія йде війною на Київ, в Росії шаленіє кров, кров загарбника, Росія прагне втопити в крові все навколо Кальміусу, як колись ординці втопили княжі дружини на Калці. Назви різні, а річка то – одна…

 

Досі Росія жила світоглядною концепцією “Русского міра”. Основою його ідентифікації була слов'янська спільність і православ'я. Відтак, більшість українців, росіян та білорусів підпадали під це тлумачення.

 

Аж ось несподіванка – такий собі “Світовий російський народний собор” ухвалює “Декларацію російської ідентифікації”, в основі котрої уже не так усе просто з релігією та слов’янами. Та ще й “просував” декларацію не хто небуть, а сам Патріарх Кирило Гундяєв, який головував на соборі.

 

А що ж тоді із самою доктриною “Русского міра”? Її що, просто кинули під ноги “кримнашу” та донецьким сепаратистам.

 

Так ось, за новою “доктриною єдності”, теперішніх росіян зліпили із слов'ян, угро-фінів і тюрків. Це вже ближче до традиційних коренів московитів – те, що становить теперішню Росію.

 

Ну і звісно, не змогли оминути важливої деталі – відмовитися від вкоріненості у Київську Русь. Адже Київська Русь завжди була європейською. Тому приналежність до Києва неминуче робить “Русскій мір” також “ніби європейським”.

 

За тлумаченнями сучасних московських, Київські князі не відзначалися державницьким розумом, а були простими узурпаторами, які поцупили владу у вікінгів. У свій же час Золота Орда забрала владу у князів, котрі незаконно нею заволоділи, і сама стала володарювати на цій території.

 

Ось таке розуміння історії у третьому тисячолітті… Все “дуже правильно” підігнано – Росії просто- напросто треба позбутися “матері міст руських”, “києвоцентризму” власної історії й ідентифікації. Це для Києва татари — нашестя, катастрофа, занепад. А для Москви падіння Києва стало початком її прийдешнього історичного тріумфу.

 

Відповідно, київські князі не впоралися з владою і Київська Русь розпалася через низькопоклонство перед європейським уявленнями про закон і право, що й призвело країну до розпаду. А навала орди Батия просто “вилікувала” Київську Русь.

 

За такого розуміння історії Росії з погляду Орди – саме те, що необхідне росіянам, аби визначити нарешті своє місце у світі й історії, перестати бути "загадкою" бодай для самих себе.

 

Прийнявши "ординське" походження як історичну даність, “Русскій мір” зможе нарешті претендувати на цілком оригінальний "цивілізаційний проект". Бо поки він натягує на себе європейські моди — це скидається на жалюгідне наслідування. А треба просто змінити традицію і звернутися до істинного коріння. Зрештою, що останнім часом робив Кремль стосовно своїх найближчих сусідів та “спільній історії”? Роздавав ярлики на княжіння. А коли в Києві збунтувалися проти ординського намісника – послав “приборкувачів”, “православних героїв”, які вбивають одновірців в ім'я торжества Орди. Огида до католиків, до речі, теж показова. А як органічно в цей проект уляглися б “кримнаш”, колонізація Далекого Сходу китайцями і навіть війна на сході України. Це завойовництво для європейської цивілізації огидно, а для Орди – похвальне прагнення повернути собі все, чесно завойоване предками.

 

Тому, хоч-не-хоч, але із цим підходом Росія і надалі залишається “недоєвропою”. І ніяке “євразійство” не врятує – Орда є Орда. Ніякі “кримнаші” та донецькі сепаратисти із російськими паспортами не врятують уже Росію. Від неї відгородився весь світ. І Путін уже встиг це нещодавно відчути.


26.11.2014 Марія Лутчин 1258 1
27.06.2022
Ілона Шевченко

З перших днів повномасштабного вторгнення Каріна заснувала благодійний фонд «Fredoom Ukraine». Разом із двома співзасновниками волонтери передають гуманітарну допомогу на передову та забезпечують на Прикарпатті потреби дітей, які вимушено переїхали з міст, де ведуться активні бойові дії.

274
21.06.2022
Ілона Шевченко

Автор легендарних мультфільмів: "Козаки", Енеїда", "Лис Микита" Едуард Кирич разом із дружиною з початку відкритої агресії рф проживає в Івано-Франківську – саме сюди подружжя переїхало через активні бойові дії у рідному місті.

719
17.06.2022
Наталія Луцик

Тури вихідного дня західною Україною – це чудова ідея для одноденного відпочинку не лише для внутрішньо переміщених осіб, котрі вимушено змінили своє місцепроживання, але й для місцевих мешканців. 

1057
13.06.2022
Тетяна Дармограй

Як в Івано-Франківській територіальній громаді змінився ринок праці за понад сто днів війни, скільки готові платити роботодавці та які вакансії мають найбільший попит — Фіртка розпитала у заступниці директора Івано-Франківського міського центру зайнятості Вікторії Максимів.  

1849
12.06.2022
Ілона Шевченко

Олена Калайтан понад 30 років працювала журналісткою газети «Приазовський Робочий» у рідному Маріуполі та від початку повномасштабної війни працює у виданні «Донбас 24». 

1208
06.06.2022
Уляна Мокринчук

Понад сто днів війни в Україні. Інформаційний фронт тримають ЗМІ та журналісти, які стали основною мішенню переслідування російських військових злочинців на тому ж рівні, що й наша військова тероборона, оскільки нападникам наказано приховати сліди своїх злочинців. 

1788

Неодноразово доводилось зустрічати у сумнівних вокзальних чтивах  типу “100 порад на кожен день” – поради  на кшталт  “ікону якого православного святого прикладати до хворого місця”, або ”прикмети та заборони в день свята”, далі йде перелік що можна і чого не можна робити.  

604

Так, шановний читачу, я не помилився із заголовком статті і в цьому вбачаю парадокс публічного управління в умовах сучасної України. Моє намагання донести до виконавчої гілки влади та антикорупційної структури те, що через невиконання вимог законодавства

1017

Мабуть, немає для батьків страшнішого предмета в школі як християнська етика. Немає місця в дитячій голівці для понять “добра” і “зла”, для вивчення земного життя Ісуса Христа, як засновника християнства.

1081

Вже багато років, а особливо впродовж останніх 110 днів, ми  прокладаємо свій шлях до ЄС.

916
21.06.2022

Сезонні ягоди та фрукти і є для того, аби після зими та весни відновити організм. 

541
05.06.2022

Дефіцит гречки протримається до початку нового врожаю.

1699
21.05.2022

Фахівці з правильного харчування нерідко рекомендують у перший денний прийом їжі вживати каші, проте деякі з них можуть завдати більше шкоди організму, ніж користі.   

3349 1
05.06.2022

У Храмі Царя Христа (відомому, як церква на Майзлях) Святу літургію провів Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

1724
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

3715
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

4557 1
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

5005
10.06.2022

Щоп'ятниці у таборі заплановані тематичні майстер-класи. Заняття проходитимуть у "світлиці талантів", бібліотеці в монастирі та в альтанках на свіжому повітрі. Дітей педагоги об'єднають у групи за віком та уподобаннями.

1408
14.06.2022

Восьмий апеляційний суд Львова 14 червня заборонив діяльність партій “Наші” та "Держава", які в Міністерстві юстиції вважають проросійськими. Про це пише Фіртка з посиланням на пресслужбу суду.  Враховуючи дані рішення в Україні з

970
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

4895
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

6791
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

7707 12