Руслан Тимофєєв розповів, чому представники IT-бізнесу розвивають мистецтво

IT-інвестор Руслан Тимофєєв про те, чому технологічні компанії перетворюються на галереї сучасного мистецтва.
Останнім часом помітну роль у розвитку сучасного мистецтва дедалі частіше грають представники IT-сфери. Руслан Тимофєєв, голова венчурного фонду Adventures Lab, вважає такий стан справ досить закономірним.

У XX столітті засновники найбільших компаній, трейдери, власники венчурних фондів та просто впливові особи почали масово купувати роботи таких майстрів, як Пабло Пікассо, Енді Уорхол, Роберт Раушенберг, Джефф Кунс та ін. Вони зрозуміли, що митці — це вигідні активи, цінність яких з часом лише зростає. Наприклад, кофаундер корпорації Microsoft Пол Аллен за життя вклав понад 100 мільйонів доларів у різноманітні артоб'єкти.

«Бізнесмен створив величезну приватну колекцію, з якої 300 творів експонуються широкому загалу. Він засновував мистецькі фестивалі, створював музеї та галереї та купував картини абстракціоністів за рекордні суми на аукціонах», — розповідає Руслан Тимофєєв.

Інший відомий артінвестор - Чарльз Саатчі, засновник однієї з найбільших рекламних компаній у Великій Британії. Наприкінці минулого століття він відкрив знамениту Галерею Саатчі, а також став спонсором групи Молодих британських художників, куди входять такі відомі майстри, як Демієн Херст та Трейсі Емін.

Представники українського IT-бізнесу також зацікавлені в артінвестуванні, і об'єкти мистецтва все частіше можна побачити у їхніх офісах. Наприклад, інтер'єри у київських компаніях SupportYourApp та Kooperativ вже давно нагадують цілі галереї, в яких представлені колекції на загальну суму до кількох сотень тисяч доларів.

Офіс венчурного фонду Adventures Lab – не виняток. Наприклад, його стіни прикрашають картини із серії Ultra C, написані Віктором Сидоренком. Зображені на них спортсмени надихають співробітників компанії на продуктивну роботу і нагадують, як важливо не опускати руки навіть у найскладніших ситуаціях.

За словами Руслана Тимофєєва, дуже важливо вибрати правильну тематику полотен для офісного простору. Вони повинні формувати особливу атмосферу в приміщенні, задавати певний настрій як для гостей, так і для людей, які проводять там основну частину свого робочого часу.

“Якось я прийшов на зустріч до відомого українського бізнесмена. Зазвичай на робочих зустрічах я рідко відволікаюся на small talk, адже ми дуже цінуємо свій час. Але в офісі цієї людини я побачив галерею картин і не зміг утриматися, щоб не поспілкуватися про них. Зрештою це допомогло швидко порозумітися і налаштуватися на загальний лад” — поділився спогадами інвестор.

Засновник Adventures Lab вже довгий час цікавиться інвестиціями в мистецтво і вважає, що цю діяльність дуже легко порівняти із укладанням угод. У його колекції є як полотна відомих художників, так і твори маловідомих авторів. Останніх бізнесмен порівнює із молодими IT-проектами, з якими працює його венчурний фонд.

Вкладаючи гроші в стартап, кожен інвестор сподівається, що ця справа почне давати прибуток. Також і з картиною: згодом її цінність може або зрости, або ні. Таким чином, арт-інвестування не просто стає для підприємців хобі, а ще й наділяє їх потужною експертизою, яка так потрібна у бізнесі.

Величезну користь Руслан Тимофєєв бачить у придбанні творів, створених руками вітчизняних художників та скульпторів. Коли компанія прикрашає свій офіс їхніми роботами, вона автоматично робить внесок у розвиток мистецтва в Україні. Більше того, це дієвий спосіб прорекламувати сучасних українських майстрів за кордоном та підвищити цінність їхніх витворів.

Підсумовуючи, глава Adventures Lab зазначає, що йому дуже близький популярний на Заході підхід Giving While Living (Віддавай, поки що живий). Його логіка полягає в тому, щоб не збирати зароблені гроші, а витрачати їх на підтримку життєздатних ініціатив. І мистецтво є одним із них.

Партнерський матеріал


16.11.2021 1002
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1266
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2560
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2130
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2192
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6590 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2472 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

366

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1173

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1303

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1436
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

301
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

164
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

600
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

66
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26532
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

566
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10480 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

63
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

89
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

422
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

569
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

636