Руслан Тимофєєв розповів, чому представники IT-бізнесу розвивають мистецтво

IT-інвестор Руслан Тимофєєв про те, чому технологічні компанії перетворюються на галереї сучасного мистецтва.
Останнім часом помітну роль у розвитку сучасного мистецтва дедалі частіше грають представники IT-сфери. Руслан Тимофєєв, голова венчурного фонду Adventures Lab, вважає такий стан справ досить закономірним.

У XX столітті засновники найбільших компаній, трейдери, власники венчурних фондів та просто впливові особи почали масово купувати роботи таких майстрів, як Пабло Пікассо, Енді Уорхол, Роберт Раушенберг, Джефф Кунс та ін. Вони зрозуміли, що митці — це вигідні активи, цінність яких з часом лише зростає. Наприклад, кофаундер корпорації Microsoft Пол Аллен за життя вклав понад 100 мільйонів доларів у різноманітні артоб'єкти.

«Бізнесмен створив величезну приватну колекцію, з якої 300 творів експонуються широкому загалу. Він засновував мистецькі фестивалі, створював музеї та галереї та купував картини абстракціоністів за рекордні суми на аукціонах», — розповідає Руслан Тимофєєв.

Інший відомий артінвестор - Чарльз Саатчі, засновник однієї з найбільших рекламних компаній у Великій Британії. Наприкінці минулого століття він відкрив знамениту Галерею Саатчі, а також став спонсором групи Молодих британських художників, куди входять такі відомі майстри, як Демієн Херст та Трейсі Емін.

Представники українського IT-бізнесу також зацікавлені в артінвестуванні, і об'єкти мистецтва все частіше можна побачити у їхніх офісах. Наприклад, інтер'єри у київських компаніях SupportYourApp та Kooperativ вже давно нагадують цілі галереї, в яких представлені колекції на загальну суму до кількох сотень тисяч доларів.

Офіс венчурного фонду Adventures Lab – не виняток. Наприклад, його стіни прикрашають картини із серії Ultra C, написані Віктором Сидоренком. Зображені на них спортсмени надихають співробітників компанії на продуктивну роботу і нагадують, як важливо не опускати руки навіть у найскладніших ситуаціях.

За словами Руслана Тимофєєва, дуже важливо вибрати правильну тематику полотен для офісного простору. Вони повинні формувати особливу атмосферу в приміщенні, задавати певний настрій як для гостей, так і для людей, які проводять там основну частину свого робочого часу.

“Якось я прийшов на зустріч до відомого українського бізнесмена. Зазвичай на робочих зустрічах я рідко відволікаюся на small talk, адже ми дуже цінуємо свій час. Але в офісі цієї людини я побачив галерею картин і не зміг утриматися, щоб не поспілкуватися про них. Зрештою це допомогло швидко порозумітися і налаштуватися на загальний лад” — поділився спогадами інвестор.

Засновник Adventures Lab вже довгий час цікавиться інвестиціями в мистецтво і вважає, що цю діяльність дуже легко порівняти із укладанням угод. У його колекції є як полотна відомих художників, так і твори маловідомих авторів. Останніх бізнесмен порівнює із молодими IT-проектами, з якими працює його венчурний фонд.

Вкладаючи гроші в стартап, кожен інвестор сподівається, що ця справа почне давати прибуток. Також і з картиною: згодом її цінність може або зрости, або ні. Таким чином, арт-інвестування не просто стає для підприємців хобі, а ще й наділяє їх потужною експертизою, яка так потрібна у бізнесі.

Величезну користь Руслан Тимофєєв бачить у придбанні творів, створених руками вітчизняних художників та скульпторів. Коли компанія прикрашає свій офіс їхніми роботами, вона автоматично робить внесок у розвиток мистецтва в Україні. Більше того, це дієвий спосіб прорекламувати сучасних українських майстрів за кордоном та підвищити цінність їхніх витворів.

Підсумовуючи, глава Adventures Lab зазначає, що йому дуже близький популярний на Заході підхід Giving While Living (Віддавай, поки що живий). Його логіка полягає в тому, щоб не збирати зароблені гроші, а витрачати їх на підтримку життєздатних ініціатив. І мистецтво є одним із них.

Партнерський матеріал


16.11.2021 1172
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

504
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3046
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21172
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2039
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1537 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2413

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

168

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

786

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2203

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

875
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

215
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

503
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1043
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

208
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

820
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

791
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

719
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8274
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

971 3
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

916
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2218 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

862