Руслан Тимофєєв розповів, чому представники IT-бізнесу розвивають мистецтво

IT-інвестор Руслан Тимофєєв про те, чому технологічні компанії перетворюються на галереї сучасного мистецтва.
Останнім часом помітну роль у розвитку сучасного мистецтва дедалі частіше грають представники IT-сфери. Руслан Тимофєєв, голова венчурного фонду Adventures Lab, вважає такий стан справ досить закономірним.

У XX столітті засновники найбільших компаній, трейдери, власники венчурних фондів та просто впливові особи почали масово купувати роботи таких майстрів, як Пабло Пікассо, Енді Уорхол, Роберт Раушенберг, Джефф Кунс та ін. Вони зрозуміли, що митці — це вигідні активи, цінність яких з часом лише зростає. Наприклад, кофаундер корпорації Microsoft Пол Аллен за життя вклав понад 100 мільйонів доларів у різноманітні артоб'єкти.

«Бізнесмен створив величезну приватну колекцію, з якої 300 творів експонуються широкому загалу. Він засновував мистецькі фестивалі, створював музеї та галереї та купував картини абстракціоністів за рекордні суми на аукціонах», — розповідає Руслан Тимофєєв.

Інший відомий артінвестор - Чарльз Саатчі, засновник однієї з найбільших рекламних компаній у Великій Британії. Наприкінці минулого століття він відкрив знамениту Галерею Саатчі, а також став спонсором групи Молодих британських художників, куди входять такі відомі майстри, як Демієн Херст та Трейсі Емін.

Представники українського IT-бізнесу також зацікавлені в артінвестуванні, і об'єкти мистецтва все частіше можна побачити у їхніх офісах. Наприклад, інтер'єри у київських компаніях SupportYourApp та Kooperativ вже давно нагадують цілі галереї, в яких представлені колекції на загальну суму до кількох сотень тисяч доларів.

Офіс венчурного фонду Adventures Lab – не виняток. Наприклад, його стіни прикрашають картини із серії Ultra C, написані Віктором Сидоренком. Зображені на них спортсмени надихають співробітників компанії на продуктивну роботу і нагадують, як важливо не опускати руки навіть у найскладніших ситуаціях.

За словами Руслана Тимофєєва, дуже важливо вибрати правильну тематику полотен для офісного простору. Вони повинні формувати особливу атмосферу в приміщенні, задавати певний настрій як для гостей, так і для людей, які проводять там основну частину свого робочого часу.

“Якось я прийшов на зустріч до відомого українського бізнесмена. Зазвичай на робочих зустрічах я рідко відволікаюся на small talk, адже ми дуже цінуємо свій час. Але в офісі цієї людини я побачив галерею картин і не зміг утриматися, щоб не поспілкуватися про них. Зрештою це допомогло швидко порозумітися і налаштуватися на загальний лад” — поділився спогадами інвестор.

Засновник Adventures Lab вже довгий час цікавиться інвестиціями в мистецтво і вважає, що цю діяльність дуже легко порівняти із укладанням угод. У його колекції є як полотна відомих художників, так і твори маловідомих авторів. Останніх бізнесмен порівнює із молодими IT-проектами, з якими працює його венчурний фонд.

Вкладаючи гроші в стартап, кожен інвестор сподівається, що ця справа почне давати прибуток. Також і з картиною: згодом її цінність може або зрости, або ні. Таким чином, арт-інвестування не просто стає для підприємців хобі, а ще й наділяє їх потужною експертизою, яка так потрібна у бізнесі.

Величезну користь Руслан Тимофєєв бачить у придбанні творів, створених руками вітчизняних художників та скульпторів. Коли компанія прикрашає свій офіс їхніми роботами, вона автоматично робить внесок у розвиток мистецтва в Україні. Більше того, це дієвий спосіб прорекламувати сучасних українських майстрів за кордоном та підвищити цінність їхніх витворів.

Підсумовуючи, глава Adventures Lab зазначає, що йому дуже близький популярний на Заході підхід Giving While Living (Віддавай, поки що живий). Його логіка полягає в тому, щоб не збирати зароблені гроші, а витрачати їх на підтримку життєздатних ініціатив. І мистецтво є одним із них.

Партнерський матеріал


16.11.2021 1132
Коментарі ()

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

11815 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1394
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

739
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5876
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1614
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1466

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

537

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1356

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1176

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1078
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

425
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

532
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1464
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

503
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

770
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5813
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

12013
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

397
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

389
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

708 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1159