Руслан Тимофєєв розповів, чому представники IT-бізнесу розвивають мистецтво

IT-інвестор Руслан Тимофєєв про те, чому технологічні компанії перетворюються на галереї сучасного мистецтва.
Останнім часом помітну роль у розвитку сучасного мистецтва дедалі частіше грають представники IT-сфери. Руслан Тимофєєв, голова венчурного фонду Adventures Lab, вважає такий стан справ досить закономірним.

У XX столітті засновники найбільших компаній, трейдери, власники венчурних фондів та просто впливові особи почали масово купувати роботи таких майстрів, як Пабло Пікассо, Енді Уорхол, Роберт Раушенберг, Джефф Кунс та ін. Вони зрозуміли, що митці — це вигідні активи, цінність яких з часом лише зростає. Наприклад, кофаундер корпорації Microsoft Пол Аллен за життя вклав понад 100 мільйонів доларів у різноманітні артоб'єкти.

«Бізнесмен створив величезну приватну колекцію, з якої 300 творів експонуються широкому загалу. Він засновував мистецькі фестивалі, створював музеї та галереї та купував картини абстракціоністів за рекордні суми на аукціонах», — розповідає Руслан Тимофєєв.

Інший відомий артінвестор - Чарльз Саатчі, засновник однієї з найбільших рекламних компаній у Великій Британії. Наприкінці минулого століття він відкрив знамениту Галерею Саатчі, а також став спонсором групи Молодих британських художників, куди входять такі відомі майстри, як Демієн Херст та Трейсі Емін.

Представники українського IT-бізнесу також зацікавлені в артінвестуванні, і об'єкти мистецтва все частіше можна побачити у їхніх офісах. Наприклад, інтер'єри у київських компаніях SupportYourApp та Kooperativ вже давно нагадують цілі галереї, в яких представлені колекції на загальну суму до кількох сотень тисяч доларів.

Офіс венчурного фонду Adventures Lab – не виняток. Наприклад, його стіни прикрашають картини із серії Ultra C, написані Віктором Сидоренком. Зображені на них спортсмени надихають співробітників компанії на продуктивну роботу і нагадують, як важливо не опускати руки навіть у найскладніших ситуаціях.

За словами Руслана Тимофєєва, дуже важливо вибрати правильну тематику полотен для офісного простору. Вони повинні формувати особливу атмосферу в приміщенні, задавати певний настрій як для гостей, так і для людей, які проводять там основну частину свого робочого часу.

“Якось я прийшов на зустріч до відомого українського бізнесмена. Зазвичай на робочих зустрічах я рідко відволікаюся на small talk, адже ми дуже цінуємо свій час. Але в офісі цієї людини я побачив галерею картин і не зміг утриматися, щоб не поспілкуватися про них. Зрештою це допомогло швидко порозумітися і налаштуватися на загальний лад” — поділився спогадами інвестор.

Засновник Adventures Lab вже довгий час цікавиться інвестиціями в мистецтво і вважає, що цю діяльність дуже легко порівняти із укладанням угод. У його колекції є як полотна відомих художників, так і твори маловідомих авторів. Останніх бізнесмен порівнює із молодими IT-проектами, з якими працює його венчурний фонд.

Вкладаючи гроші в стартап, кожен інвестор сподівається, що ця справа почне давати прибуток. Також і з картиною: згодом її цінність може або зрости, або ні. Таким чином, арт-інвестування не просто стає для підприємців хобі, а ще й наділяє їх потужною експертизою, яка так потрібна у бізнесі.

Величезну користь Руслан Тимофєєв бачить у придбанні творів, створених руками вітчизняних художників та скульпторів. Коли компанія прикрашає свій офіс їхніми роботами, вона автоматично робить внесок у розвиток мистецтва в Україні. Більше того, це дієвий спосіб прорекламувати сучасних українських майстрів за кордоном та підвищити цінність їхніх витворів.

Підсумовуючи, глава Adventures Lab зазначає, що йому дуже близький популярний на Заході підхід Giving While Living (Віддавай, поки що живий). Його логіка полягає в тому, щоб не збирати зароблені гроші, а витрачати їх на підтримку життєздатних ініціатив. І мистецтво є одним із них.

Партнерський матеріал


16.11.2021 853
Коментарі ()

24.09.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка поспілкувалась із психологинею Валерією Худзіцькою та дізналась, як продовжувати або почати працювати під час війни, не травмуючи себе.

654
20.09.2022
Тіна Любчик

Фіртка поспілкувалася з отцем Йосафатом Бойком, настоятелем парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, про досвід волонтерства та благодійності у час війни.

1324
16.09.2022
Тетяна Дармограй

Іванофранківець на фронті не вперше. «Шериф» захищав Україну від російської орди ще у 2014 році, коли окупанти вторглися на територію українського Донбасу. Тепер його бригада знову зупиняє російську армію на сході України.

2867
12.09.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з головною психологинею благодійного фонду «Діти Героїв», що опікується дітьми, які втратили одного або обох батьків під час війни, Мартою Білик про те, як розмовляти про війну та її наслідки, не травмувавши.

1205
07.09.2022
Андрій Левкович

Давні греки мислили час в багатьох іпостасях (як лінійний, циклічний, миттєвий…), головні з яких дві – час, як черга слідування подій і час невловної миті змін.

1443
31.08.2022
Тіна Любчик

Журналістка Фіртки дізналась у Миколи Рожка, ректора Івано-Франківського національного медичного університету, наскільки заклад готовий до нового навчального року та як готуватимуть майбутніх медиків.    

3022

В інформаційному полі України та блогосфері, чи то серед звичайного народу можна натрапити на думку,  що  православний - тотожний російському. Тобто, якщо сповідуєш православ’я, то тобі автоматично приписують проросійські погляди.  

262

З 1 по 5 вересня на Запорізькій АЕС працювала місія МАГАТЕ. За результатами свого візиту вони представили звіт з фактами та рекомендаціями.

1163

Татуювання на тілі людини явище не нове, і в сучасному світі доволі поширене, лише у нашому суспільстві до нього ставились і здається ставляться доволі стримано. До малюнків на тілі відносяться по-різному: хтось ними захоплюється,  а хтось подекуди

1753 1

Вважаю, що некоректно визначати, що церква продукує забобони. Кредо віри визначає «Вірую в єдину святу .. церкву», то ж святість і забобони несумісні.

1966
01.10.2022

У Калуші соціальна їдальня для вимушених переселенців працює на базі другого ліцею.  

257
24.09.2022

В області розпочали сівбу озимих зернових культур.  

583
18.09.2022

Аби на власні очі побачити, що навіть попри війну в Україні, підприємці не лише працюють, а й заробляють і дають роботу місцевим.

784
29.09.2022

У Крихівцях при парафії Святих Кирила і Методія будують дитячий садочок, який матиме назву «Ковчег». Цей процес триває вже 3,5 роки.  

319
24.09.2022

Відомо, що на рештках костелу почали зводити дерев'яну будівлю у 1900 році. Відтоді 36 років у ній молилися жителі двох сіл — Креховичів і Брошнів-Осади.

872
18.09.2022

Депутати Івано-Франківської облради просять керівництво держави заборонити Українську православну церкву Московського патріархату в країні, ініціювати розслідування її діяльності та покарати винних за колабораціонізм.

768
12.09.2022

Зокрема, віряни молитимуться за мир в Україні, припинення війни та за всіх військових.  

959
26.09.2022

Це вже другий фільм режисера та кінокомпанії. Якщо першим фільмом в українському прокаті була новорічна кінокомедія «Все буде Ок!», то «Патерн» знятий в жанрі конспірологічного трилера.  

583
30.09.2022

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна буде вести перемовини тільки із новою владою росії.  

251
27.09.2022

Подоляк наголосив, що після успішного контрнаступу Збройних сил України на харківському напрямку політична еліта Росії почала розуміти, що вона може програти війну, а країни світу переконалися в слабкості армії та військово-промислового комплексу Російської Федерації.

441
24.09.2022

Крім того, він наголосив, що світ "абсолютно справедливо" відреагує на так звані "референдуми", які окупаційна влада намагається зараз провести в Криму та в інших частинах України, які вона "поки контролює".

550
18.09.2022

Окрім того, керівництво Збройних сил наголосило, що «керується принципом єдиноначальності» і «не допускає всередині військового колективу розколів».

671