Руслан Марцінків довів до лікарняного ліжка дружину підприємця, якому розвалив кувалдою паркан

 

Народний депутат Руслан Марцінків довів до лікарняного ліжка дружину підприємця, якому розвалив кувалдою паркан довкола будови.

 

Попри те, що самовільна забудова в Івано-Франківську вже давно набула системного характеру, серйозно міняти саму систему ніхто не наважується. Борцям з «будівельним свавіллям» набагато легше взяти кувалду і трощити дрібних підприємців, здобуваючи в такий нехитрий спосіб популярність серед електорату.

 

«Серп і молот – смерть і голод!» - одне з традиційних гасел партії «Свобода» на мітингах та публічних акціях. Засуджуючи комуністичну символіку, народний депутат України озброївся одним із її атрибутів і кинувся на боротьбу з так званими самобудами.

 

Дебют з кувалдою у Марцінківа відбувся ще півтора місяці тому по вул. Стуса, 25 в Івано-Франківську. Разом з однопартійцями нардеп зруйнував паркан та фундамент, який призначався для будівництва зупинки громадського транспорту. Після видовищного шоу прес-служба «Свободи» поширила повідомлення, що під вікнами житлових будинків підприємець Василь Герасимко зібрався будувати двоповерхівку. І тому нардепу, мовляв, нічого не залишалося, як взяти до рук кувалду.

 

Про те, що він там зібрався споруджувати двоповерховий будинок, сам підприємець дізнався з повідомлень у ЗМІ. Адже він вісім років збирав документи на облаштування зупинки громадського транспорту. Тому, маючи на руках всі дозвільні документи на початок будівництва, Герасимко написав скаргу у прокуратуру та оскаржив діяння нардепа у суді.

 

У гонитві за електоральними симпатіями Марцінків не зупинився на одному паркані. Так, 26 липня на чолі з Русланом Марцінківим «свободівці» знесли паркан по вул. Набережна, 32. Цього разу «свободівці» пояснили, нібито під стінами житлового будинку мав з’явитися розважальний центр. А підприємця Романа Сливку, який за парканом планував розширити свій магазин, звинуватили у нападі на народного депутата. «Я побачив, що він розбиває мій паркан, схопив молоток і відразу його відпустив. Ось весь напад на депутата, - розповідає підприємець. - В будь-якому разі це моя власність. Я викликав міліцію і написав заяву. Вони поїхали, потім повернулися забрати молоток і звинуватили мене у заволодінні чужим майном».

 

Через два тижні, коли підприємець відновив огорожу, Марцінків повернувся на Набережну, 32 і вдруге розтрощив її.

 

Не домовилися?

Роман Сливка свого часу облаштував магазин на першому поверсі по Набережній, 32. Згодом захотів його розширити і в 2007 році отримав дозвіл міської ради на проведення проектно-пошукових робіт. Підприємець не заперечує, що не знайшов спільної мови з деякими мешканцями будинку, які виступили категорично проти забудови.

 

23 лютого 2010 року сесія Івано-Франківської міської ради дала підприємцю дозвіл на сервітутне користування реальною часткою прибудинкової території площею 0,06 га для обслуговування торгових приміщень. У додатку до рішення сесії строк дії договору на сервітутне користування визначався терміном в один рік. Натомість юристи міськвиконкому у самому договорі прописали тривалість його дії на 10 років.

 

Коли виявилася невідповідність у документах, обранці списали халатність на своїх попередників, і, щоб врегулювати непорозуміння, 20 жовтня 2011 року сесія міськради скасувала своє ж рішення. «Вони мені дали ділянку, а потім  її забрали. Це що, розвод по-державному?!» - обурюється підприємець.

 

Нагадаємо, що за українським законодавством, органи місцевого самоврядування не можуть скасовувати свої попередні рішення. Втім, міськрада пішла далі і звернулася до суду про визнання недійсним договору міськради з підприємцем. Справа дійшла до Вищого господарського суду України, який залишив за підприємцем право користуватися землею.

 

За скаргами сусідів Сливку регулярно відвідують перевірки з усіх інстанцій. «Були перевірки з міліції, з управління торгівлі, з інспекції благоустрою і з водоканалу, з фонду комунальної власності. Дехто вже по другому колу ходить», - розповідає підприємець.

 

Обидві сторони конфлікту зверталися до міської влади. Розпорядженням міського голови була створена комісія, яка займалася врегулюванням будівельного конфлікту, проведено кілька нарад за участю забудовника, мешканців будинку, міської влади, в тому числі й Руслана Марцінківа, який на той час був секретарем міськради. Роман Сливка зазначає, що свого часу деякі мешканці будинку «за порозуміння» натякали на моральну компенсацію, а представники політичної партії «Свобода» пропонували «за підтримку» облаштувати дитячі майданчики, які в майбутньому мали відкритися під партійними прапорами.

Однак, попри те, що довгождане будівництво торгових приміщень так і не розпочалося, підприємець з 2010 року щороку сплачує близько 20 тисяч гривень за користування земельною ділянкою. «Я вже не радий цьому, але нема куди вертатися. Занадто багато грошей вкладено. Нехай мені компенсують витрати, і я поступлюся. Адже якщо у документах щось неправильно, то це міська влада мене ввела в оману», - каже Сливка.

 

Марцінків поверне кошти?

Попри рішення всіх судів, народний депутат України Руслан Марцінків стверджує, що орендні відносини підприємця з міською радою закінчилися у 2010 році. «Є програний суд. Ми розуміємо, на якій стороні суди. Ми розуміємо, що, маючи в цій державі гроші, маючи владні важелі, можна вигравати судові спори. Але орган місцевого самоврядування не надавав цьому підприємцю права оренди землі. Земля сьогодні є виключно комунальною власністю. Тому вважаємо це будівництво незаконним і ми вважаємо, що громадськість повинна впливати на таких недобросовісних підприємців», - каже нардеп. А на те, що підприємець сплачує оренду до міського бюджету, Марцінків відповідає: «Ми його не змушуємо платити. Ми йому повернемо кошти. Тобто він незаконно платить, тому що рішення сесії скінчилося».

 

У свою чергу, міська влада переконана, що підприємець повинен домовитися з громадою. При цьому перший заступник міського голови зазначає, що мешканці будинку не готові до компромісу. «Підприємець отримав дозвіл на початок будівельних робіт. Раз він отримав дозвіл, значить в нього документи відповідають чинному законодавству», - каже він.

 

Після другого «приходу» Марцінківа з кувалдою дружина Романа Сливки потрапила на лікарняне ліжко і досі перебуває у неврологічному відділі Івано-Франківської міської клінічної лікарні. Підприємець зазначає, що більше місяця тому звернувся до обласної та генеральної прокуратури. Втім, досі не отримав відповіді. Наразі він збирає документи, щоб звернутися до суду. «Руслан Марцінків знайшов черговий привід попіаритися і трохи розім’ятися. Я розумію, що він як депутат недоторконаний, тому, доки він у Верховній Раді, все йому зійде з рук. Але всьому має бути межа», - каже підприємець, пише "ГК".


06.09.2013 1304 8
Коментарі (8)

Софія 2013.09.06, 18:21
На бідних не нападає .
олег 2013.09.06, 19:34
мова не про бідність, а про депутатське свавілля...як можна після цього поважати таких "борців" за справедливість? насилля несе насилля
777777777777 2013.09.06, 20:17
софія дура рідкісна І ЧОМУ НЕ В ПАЛАТІ
Софія 2013.09.06, 20:34
А що він таке страшне зробив ? Навть якби він повалив всі віли на полі чудес на окраїнах міста збудовані за награбовані за часи незалежності України гроші (тобто практично відібрані в людей) люди б його любили.
Ігор 2013.09.07, 14:37
Беручи хабарі з власників пивних майданчиків за дозволи Руслан теж бориться з багатими і несправедливістю?
lol 2013.09.07, 14:44
Керівників і депутатів треба виховувати, досліджувати їхню родословну, бо недай боже, на генетичному рівні і в родині всякі там відхилення. І цю інформацію про кандидатів треба оприлюднювати. Терпіти витівки їх прийдеться нам. Так і з п.Марцінківим щось там в минулому негаразд...
Жан 2013.09.07, 19:42
Дивуватися клоуну? "Ідіот у Верховній Раді", можна писати фейлетон на цю тему.
Жан 2013.09.07, 19:43
Дивуватися клоуну? "Ідіот у Верховній Раді", можна писати фейлетон на цю тему.
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

926
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

742
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1848
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3186
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2524
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2510

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

193

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

704

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

661

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1559
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

322
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

653
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

591
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

301
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

362
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26999
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

813
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19654
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

396
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

374
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

702
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1241 1