Руслан Гусак: Будинок на Січових Стрільців дешевше знести, аніж відреставрувати


Вже другий тиждень серед івано-франківців точаться розмови про подальшу долю аварійного будинку по вулиці Січових Стрільців.

 

Нагадаємо, майже тиждень тому в цьому будинку трапився обвал. На разі, територія навколо будівлі обгороджена ремонтними щитами.

 

А сама справа перебуває на розгляді в обласній прокуратурі. Поки чиновники шукають крайнього, хто ж недогледів критичності ситуації із перекриттям будівлі, вчора своє бачення подальшої долі цієї споруди висловив заступник голови Івано-Франківської ОДА Руслан Гусак.

 

На його думку, будинок потрібно знести, адже його відновлення потребує втричі більше коштів. Проте, нову будівлю варто звести із врахуванням усіх архітектурних форм: «На цьому місці слід звести нову будівлю, зберігши архітектурну форму, як це було зроблено з будинками на площі Шептицького».

 

Винна ж у завалі будинку міська влада, яка на думку чиновника, вчасно недогледіла аварійного стану й посилаючись на відсутність коштів не  приклала жодних зусиль для уникнення цієї ситуації.

 

Ще в 2008-2009 році сам Гусак оглядав цей будинок і вже тоді він був у дуже поганому технічному стані.

 

Проте, останнє слово, на його думку, все ж за прокуратурою.

 

Нагадаємо, 11 лютого, близько 19.00 в Івано-Франківську на розі вулиць Січових Стрільців та Чорновола трапився обвал перекриття стелі у двоповерховому будинку (1927 року забудови).

 

 

 

Читайте також до теми:

Представники "Watsons" стверджують, що не причетні до обвалу будинку у Франківську

Прокуратура Івано-Франківська стверджує, що будинок, в якому обвалилося перекриття, тривалий час перебував в аварійному стані

Причини падіння будинку в Івано-Франківську розслідує спеціальна комісія і прокуратура


22.02.2012 2287 3
Коментарі (3)

гість 2012.02.22, 09:44
На сотці першим завалився ляльковий театр - побудували новий будинок який ДУЖЕ вписався в архітектурний ансамбль, другим гармонійним кроком стала блямба, яка закрила вірменську церкву,потім постарався Бойко і біля ратуші дуже вписав з двома лишніми поверхами свій комплекс, а довершила збереження історичного обличчя площі біля ратуші славна чорна скляна "легенда". Але ж цього виявилось недостатньо. Раптово згоріла історична пам"ятка на Василіянок і тепер Балагура там вліпив ще один скляний чорний прищ і так гармонійно приєднав до більш як столітньої споруди монастиря, що аж дух запирає. Висновок такий - в місто понаїхало биків, які дорвались до влади і їм пофіг вигляд міста, вони плюють на його історію, бо воно не їхнє, у них немає спогадів дитинства, прив"язаних до певних місць міста. Гуска також з тих, треба завалити щоб захопити вигідну земельну площу і його Франківськбуд ще щось втулить на кшталт Екстімівського шкляного офісу. Симетричні дві плями будуть на вулиці січових стрільців.
gryc 2012.02.22, 10:57
А пивзавод так уже десятиліття відновлюють, щоб був як у первісному виді, натомість поряд центр торговий вже давно "відновили"
ihor 2012.02.22, 11:51
Останнє слово перед чим? Чому, замість того щоб бігати по прокуратурах і шукати винних щодо долі будинку, ніхто не біжить по "діагноз" і спробу "лікування". Вас всіх що не турбує шснування того чим ви пописуєтесь перед гостями міста? І от знатимете винних, накажете, а далі? Чи хтось зі служб ОДА пропонував якісь практичні кроки у відношенні історичного фонду? Чи є програми обстежень , досліджень, аналізу, проектів порятунку? Наказати і...що? Так є з Палацом Потоцьких, так з броварнею. Половина міста має більше 250 років. Ніщо не вічне. І треба вміти цим фондом користуватись. А щоби стверджувати про знесення (чомусь такі висновки завше щодо "хворих" споруд) потрібно піти до "лікаря" (конструктора, реставратора, історика) і як він скаже так і буде. Некоректно посадовій особі відповідати категорично на вузькі професійні питання. Окрім всього навіть формально така особа повинна стояти на варті закону, в даному випадку "Про охорону культурної спадщини". І робити висновки не приватні а офіційні. А то створюється, власне, таке враження, що влада прагне тільки все руйнувати, а люди ж розумні роблять висновки однозначні - хочуть собі звільнити ділянки. А грошей ніколи не буде. Є така приказка: "Якщо захочеш пса вдарити - патик знайдеш".
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

665
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1772
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2991 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3817
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3288
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2296

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

186

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

767

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

615

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1758
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

431
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

633
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

950
22.12.2024

В Івано-Франківську протягом 24 та 25 грудня, на Святвечір та Різдво, у храмах відбудуться святкові богослужіння.  

849 1
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

5154
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

494
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

1022
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

654
24.12.2024

18 грудня настав граничний термін, коли Уряд мав представити законопроєкт щодо демобілізації.   

173
20.12.2024

У Львові відбувся Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України.  

416
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

405 1
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

494