Розвиток туристичної привабливості Івано-Франківська: на яких проєктах місто найбільше заробляє в умовах війни

В Івано-Франківську обговорили питання розвитку туристичної привабливості міста та організації екскурсій.

Про це розповіла Руслана Василюк, директорка КП "Центр розвитку міста та рекреації", пише Фіртка.

«Наше підприємство відповідає за утримання і розвиток ключових рекреаційних зон нашого міста. Про це ми часто розповідаємо та доповідаємо.

Сьогодні я хотіла б зупинитися трошки на іншій частині діяльності нашого підприємства, зокрема господарській, якою ми також займаємося.

Підприємство отримує з бюджету фінансування на зарплату, на податки, паливо-мастильні матеріали, комунальні послуги та якісь капітальні видатки. Звичайно ж, вони переважно були у попередні роки, натомість зараз у нас більше поточні видатки, адже ми розуміємо, який час і є певні пріоритети.

Але підприємство дбає про те, щоб ми могли заробити кошти самостійно, зберігаючи при цьому певний баланс. Звичайно, ми би могли заробляти більше, але тоді б наші рекреаційні зони перетворилися на місця для розвитку торгівлі і сфери розваг. Тому ми з цим дуже обережні, стараємося балансувати.

Саме завдяки нашій господарській діяльності ми можемо утримувати підприємство, тобто поточну діяльність, тобто ми можемо придбати техніку, інвентар, зробити поточні ремонти, придбати спецодяг для людей. Тобто від секатора до бензокосарок чи якоїсь більшої техніки, на яку можемо заробити», - розповідає Руслана Василюк.

До слова, по структурі доходів найбільшу частину складає оглядовий майданчик.

«Далі – пілотний проєкт Міністерства юстиції, яким ми теж займаємося, це шлюб за добу. І третє – прокат плавзасобів на міському озері.

Всі ці напрямки, звісно, ми розвиваємо та вдосконалюємо, щоб ми могли трішки більше коштів заробляти.

Також ще одна частина – це співпраця з підприємцями. Тобто всі суб’єкти, які розташовуються на наших територіях – це підприємства, які надають послуги в сфері розваг та дрібно-роздрібної торгівлі. Умовно кажучи, це наш бізнес.

Певну суму відповідно до вимог чинного законодавства за розташування і за наше утримання їхніх прилеглих територій вони нам відшкодовують.

Частину коштів приносять нам громадські вбиральні і муніципальний тир. Звичайно, бачимо, що їхня частка у структурі доходів спадає.

Так само проведення ярмарок. Минулі роки ще до початку повномасштабного вторгнення та й до коронавірусних часів, звичайно, ця частина доходів була набагато більша. Зараз ми проводимо здебільшого невеличкі ярмарки, кількаденні, більше наметові.

Ми вже не маємо будинкових ярмарок, тому що це буде вигідно тільки тоді, коли тривалість набагато довша, коли є кухня, харчування й так далі. Ми всі розуміємо, що зараз це не на часі, плюс скупчення людей.

Й насамкінець – станом на зараз найменша частка доходів, але ми над цим працюємо, надходить від екскурсії оновленим підземеллям Ратуші», - додала директорка комунального підприємства.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


12.04.2024 6420
Коментарі ()

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

334
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

460
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2310
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1704
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1998
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5606 16

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1110

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1123

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1639

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1110
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

868
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

722
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14544
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

522
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10385
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6058
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

609
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7497
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2733
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

511
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

608
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

444