В Івано-Франківську обговорили питання розвитку туристичної привабливості міста та організації екскурсій.
Про це розповіла Руслана Василюк, директорка КП "Центр розвитку міста та рекреації", пише Фіртка.
«Наше підприємство відповідає за утримання і розвиток ключових рекреаційних зон нашого міста. Про це ми часто розповідаємо та доповідаємо.
Сьогодні я хотіла б зупинитися трошки на іншій частині діяльності нашого підприємства, зокрема господарській, якою ми також займаємося.
Підприємство отримує з бюджету фінансування на зарплату, на податки, паливо-мастильні матеріали, комунальні послуги та якісь капітальні видатки. Звичайно ж, вони переважно були у попередні роки, натомість зараз у нас більше поточні видатки, адже ми розуміємо, який час і є певні пріоритети.
Але підприємство дбає про те, щоб ми могли заробити кошти самостійно, зберігаючи при цьому певний баланс. Звичайно, ми би могли заробляти більше, але тоді б наші рекреаційні зони перетворилися на місця для розвитку торгівлі і сфери розваг. Тому ми з цим дуже обережні, стараємося балансувати.
Саме завдяки нашій господарській діяльності ми можемо утримувати підприємство, тобто поточну діяльність, тобто ми можемо придбати техніку, інвентар, зробити поточні ремонти, придбати спецодяг для людей. Тобто від секатора до бензокосарок чи якоїсь більшої техніки, на яку можемо заробити», - розповідає Руслана Василюк.
До слова, по структурі доходів найбільшу частину складає оглядовий майданчик.
«Далі – пілотний проєкт Міністерства юстиції, яким ми теж займаємося, це шлюб за добу. І третє – прокат плавзасобів на міському озері.
Всі ці напрямки, звісно, ми розвиваємо та вдосконалюємо, щоб ми могли трішки більше коштів заробляти.
Також ще одна частина – це співпраця з підприємцями. Тобто всі суб’єкти, які розташовуються на наших територіях – це підприємства, які надають послуги в сфері розваг та дрібно-роздрібної торгівлі. Умовно кажучи, це наш бізнес.
Певну суму відповідно до вимог чинного законодавства за розташування і за наше утримання їхніх прилеглих територій вони нам відшкодовують.
Частину коштів приносять нам громадські вбиральні і муніципальний тир. Звичайно, бачимо, що їхня частка у структурі доходів спадає.
Так само проведення ярмарок. Минулі роки ще до початку повномасштабного вторгнення та й до коронавірусних часів, звичайно, ця частина доходів була набагато більша. Зараз ми проводимо здебільшого невеличкі ярмарки, кількаденні, більше наметові.
Ми вже не маємо будинкових ярмарок, тому що це буде вигідно тільки тоді, коли тривалість набагато довша, коли є кухня, харчування й так далі. Ми всі розуміємо, що зараз це не на часі, плюс скупчення людей.
Й насамкінець – станом на зараз найменша частка доходів, але ми над цим працюємо, надходить від екскурсії оновленим підземеллям Ратуші», - додала директорка комунального підприємства.