Розвиток туристичної привабливості Івано-Франківська: на яких проєктах місто найбільше заробляє в умовах війни

В Івано-Франківську обговорили питання розвитку туристичної привабливості міста та організації екскурсій.

Про це розповіла Руслана Василюк, директорка КП "Центр розвитку міста та рекреації", пише Фіртка.

«Наше підприємство відповідає за утримання і розвиток ключових рекреаційних зон нашого міста. Про це ми часто розповідаємо та доповідаємо.

Сьогодні я хотіла б зупинитися трошки на іншій частині діяльності нашого підприємства, зокрема господарській, якою ми також займаємося.

Підприємство отримує з бюджету фінансування на зарплату, на податки, паливо-мастильні матеріали, комунальні послуги та якісь капітальні видатки. Звичайно ж, вони переважно були у попередні роки, натомість зараз у нас більше поточні видатки, адже ми розуміємо, який час і є певні пріоритети.

Але підприємство дбає про те, щоб ми могли заробити кошти самостійно, зберігаючи при цьому певний баланс. Звичайно, ми би могли заробляти більше, але тоді б наші рекреаційні зони перетворилися на місця для розвитку торгівлі і сфери розваг. Тому ми з цим дуже обережні, стараємося балансувати.

Саме завдяки нашій господарській діяльності ми можемо утримувати підприємство, тобто поточну діяльність, тобто ми можемо придбати техніку, інвентар, зробити поточні ремонти, придбати спецодяг для людей. Тобто від секатора до бензокосарок чи якоїсь більшої техніки, на яку можемо заробити», - розповідає Руслана Василюк.

До слова, по структурі доходів найбільшу частину складає оглядовий майданчик.

«Далі – пілотний проєкт Міністерства юстиції, яким ми теж займаємося, це шлюб за добу. І третє – прокат плавзасобів на міському озері.

Всі ці напрямки, звісно, ми розвиваємо та вдосконалюємо, щоб ми могли трішки більше коштів заробляти.

Також ще одна частина – це співпраця з підприємцями. Тобто всі суб’єкти, які розташовуються на наших територіях – це підприємства, які надають послуги в сфері розваг та дрібно-роздрібної торгівлі. Умовно кажучи, це наш бізнес.

Певну суму відповідно до вимог чинного законодавства за розташування і за наше утримання їхніх прилеглих територій вони нам відшкодовують.

Частину коштів приносять нам громадські вбиральні і муніципальний тир. Звичайно, бачимо, що їхня частка у структурі доходів спадає.

Так само проведення ярмарок. Минулі роки ще до початку повномасштабного вторгнення та й до коронавірусних часів, звичайно, ця частина доходів була набагато більша. Зараз ми проводимо здебільшого невеличкі ярмарки, кількаденні, більше наметові.

Ми вже не маємо будинкових ярмарок, тому що це буде вигідно тільки тоді, коли тривалість набагато довша, коли є кухня, харчування й так далі. Ми всі розуміємо, що зараз це не на часі, плюс скупчення людей.

Й насамкінець – станом на зараз найменша частка доходів, але ми над цим працюємо, надходить від екскурсії оновленим підземеллям Ратуші», - додала директорка комунального підприємства.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


12.04.2024 7307
Коментарі ()

29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

954
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

1980 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

912
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2839
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

1941
07.03.2025
Олег Головенський

Грем Пероллз (Graham Perolls) — Офіцер Найвидатнішого Ордену Британської Імперії (Officer of the Most Excellent Order of the British Empire) та Кавалер Найвищого Ордена Святого Михайла та Святого Георгія (Companion of the Most Distinguished Order of St. Michael and St. George).  

3204

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

719

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

893

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1310

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

1911
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26131 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

604
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

812
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2674
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1065
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

792
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1050
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1019
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

3873
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

904
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1486
20.03.2025

Під час опитування респондентам зачитали перелік з 12 емоцій, з яких просили респондентів обрати до трьох відповідей (або ж респондент міг назвати свій варіант).  

1263 1