Розвиток мікрорайону Пасічна: чому він стає містом у місті та як на це може вплинути європейський досвід

Кожному іванофранківцю відомо про Пасічну, багато хто хоча б раз чув про цей район захопливу історію від друга, який потрапив туди вперше чи від того, хто прожив там все життя. І часто усі розмови зводяться до того, що Пасічна має чим здивувати та запам'ятатися.

Ми ж розкажемо про аспект розвитку цього району та його становлення як міста в місті.

Першим фактором в цьому є покращення інфраструктури. У районі активно будуються житлові комплекси, комерційні приміщення, соціально-культурні об'єкти (школи, дитячі садки, спортивні майданчики тощо). 

За останні роки житловий фонд Пасічної значно зріс, забудовники намагаються створювати комплекси, які будуть не просто спальними місцями, а зручним середовищем для життя. Архітектура району є абсолютно різною і цим цікавою, старі будинки також задають свій шарм вуличкам.

Беручи до уваги сполучення – мікрорайон має розвинену гілку міського транспорту, яка дозволяє діставатися в центр Івано-Франківська та інші райони міста (автобуси: 22, 25, 26A, 29, 32, 33, 38, 39, 44; тролейбуси: 3, 4, 6).

З Пасічної є виїзд у напрямку Львова (Галич, Рогатин), Закарпаття (Калуш, Рожнятів, Долина). Виїзд до приміських відпочинкових зон.

Важливим пунктом є те, що в цьому мікрорайоні з'являється все більше варіантів для дозвілля. Це включає додаткове створення чи покращення зелених зон, парків, скверів, а також відведення місць для розваг, спорту та відпочинку. Малі та великі підприємці все більше інвестують в цей район, відкриваючи тут заклади харчування, спортивні клуби.

Звідси не потрібно їхати в центр, щоб посидіти в кав'ярні чи зайнятися спортом. Це стимулює активний спосіб життя мешканців та сприяє формуванню спільноти.

Сходити на шопінг всією сім'єю чи зайти в найсмачнішу пекарню на районі тут теж не буде проблемою, адже мережа супермаркетів, продуктових магазинів і торгових центрів – різноманітна, є ринок.

Район приваблює інвесторів і відкриває нові можливості для зручного шопінгу. Так минулого року було відкриття ТЦ «MЕНС» – це торговий центр нового формату, там можна знайти все для облаштування інтер'єру. Зараз його частиною є JYSK – один із магазинів відомої данської мережі з товарами для дому. Туди з'їжджаються з усього міста, щоб знайти щось цікаве для свого житла.



Не обходить стороною, тих хто мешкає в цьому районі й можливість займатися спортом, адже окрім спортивних залів відомих франківських мереж тут функціонує Комплекс Академії НФК «УРАГАН».

Як щодо природи та ековідпочинку? У мікрорайоні Пасічна місцеві насолоджуються рекреаційними зонами – Німецьким озером та Набережною річки Бистриці Надвірнянської. Вони є чудовими місцями для спокійних променадів і спостереження красивих заходів сонця.

Відомий для місцевих сквер «Первоцвіт» став своєрідним центром для заняття спортом на відкритому повітрі. Цьогоріч там відновили спортивно-ігровий майданчик, де є можливість і для дорослих, і для дітей пограти у футбол, волейбол чи настільний теніс.

Щодо наявності освітніх закладів, то в Пасічній є такі школи: Українська гімназія №1, ліцеї №18 і №24;
дитячі садки: Віночок, школа-садок №6, Незабудка, Вишиванка.

Також для батьків є можливість віддати свою дитину в приватний дитячий садок чи школу, які активно відкриваються в цьому районі. А для дозвілля дітей молодшого віку функціонує центр розвитку та дозвілля «Дивограй».

Але на цьому розвиток Пасічної не зупиняється, одним із факторів, які можуть впливати на покращення мікрорайону є переймання європейського досвіду.

В Європі існує багато прикладів успішного розвитку міських просторів, в тому числі передмість, де враховуються принципи сталого розвитку, раціонального використання земельних ресурсів, архітектурних стандартів і забезпечення якості життя кожного мешканця.

Європейський досвід може послужити джерелом інспірації та навчання для розробки концепцій подальшого розвитку Пасічної.

Також доцільним є створення плану забудови, урахування ергономіки та естетичних аспектів, які можуть сприяти створенню комфортного середовища для мешканців.

Саме на такому прикладі компанія blago проєктувала ЖК Comfort Park, який розташований у цьому районі.



Зараз там активно проводяться будівельні роботи, є секції, які вже здані в експлуатацію та стали домом для багатьох сімей. Поступово ЖК перетворюється в цілісний простір для комфортного життя зі зручною інфраструктурою району, що його оточує.


Загалом розвиток мікрорайону Пасічна та його становлення як міста в місті включає різні аспекти. Усі вони сприяють поліпшенню якості життя мешканців, залучення інвестицій, створенню комфортного та функціонального середовища. А житлові комплекси, які зводять забудовники мають стати його успішною складовою.

Партнерський матеріал


30.05.2023 2210
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопця, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання. Так, 27 червня 2025 року Долинський районний суд Івано-Франківської області виніс вирок у резона

984
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

18716
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1688
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1177
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2219
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3789

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1903

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

642

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1265

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1419
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

330
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

843
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24361
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

565
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

582
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

719
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1609
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7924
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

324
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

740
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1994 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

706