Розташування християнських реліквій

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.

Блукаючи вулицями старого міста по якому колись також йшов Христос ставиш собі запитання, а чи залишились ще якісь речі пов’язані  із   земним життям Христа?

При можливості перші християни дбайливо зберігали ті речі які були пов’язані з земним життям Ісуса Христа та його апостолів. Виявляється є декілька реліквій, які зберігаються у храмах різних країн:

  1. Плащаниця (Поховальні пелени) знаходиться у храмі Св. Івана Хрестителя м. Турин Італія. Це чотириметрове лляне полотно з численними темними плямами(залишки крові). Хоча вважається не тим полотном в яке було загорнуто тіло Христове, а копією яка чудодійно створилася під час месси, але для багатьох християн це цінна святиня.
  2. Терновий вінець знаходився у Константинополі до 13 ст. згодом потрапляє до Франції де і знаходиться по цей день у Соборі Паризької Богоматері.
  3. Хрест Христів точніше його частини знаходяться в Єрусалимі в базиліці Святого Хреста в Єрусалимі. Слід нагадати, що з плином часу від цілого хреста залишились тільки невеликі дерев'яні частинки
  4. Ясла  немовляти Христа, точніше дощечки з ясел знаходяться в   італійському храмі Санта Марія Маджоре у Римі, а  основна частина обкладена білим мармуром  у Вифлеємі в базиліці Різдва Христового збудованій над печерою в якій народився Христос.
  5. Плат Вероніки або Сударіум зберігається в Соборі св. Петра у Ватикані.
  6. Хітон - одяг Христа, який римські солдати розігрували в кості зберігається в Лютеранській базиліці у Римі
  7. Святий Грааль, існують два погляди стосовно цього артефакту: одна говорить, що це чаша яку використовував Христос на Таємній Вечері; а інша, що в цю чашу було зібрано краплини крові христової. Зберігається в соборі Успіння Пресвятої Богородиці в місті Валенсія Іспанія.
  8. Нерукотворний образ Христа (Манділіон)   в православній традиції назва плату Вероніки, зберігається у захристії собору Св. Петра Ватикан.
  9. Пояс Богородиці – пояс, який сплела Діва Марія з верблюжої шерсті і носила його. Знаходиться у монастирі Ватопед гора Афон Греція також частинки пояса були передані у різні обителі Болгарії, Грузії та Вірменії.

Як бачимо, основна частина цінних для християн реліквій зосереджена в Європі. Їхній шлях до Європи був тривалий. Початком цього шляху можна вважати бажання  візантійської імператриці  Єлени віднайти хрест Ісуса Христа. У IV ст. імператриця Єлена вирушає з експедицією до Єрусалиму та знаходить Хрест.

Частинку хреста перевозить у Константинополь, а сам хрест залишається у Єрусалимського патріарха. Зосередження реліквій у Європі пов’язане з періодом Хрестових походів організованих католицькою церквою з метою відвоювання Святої Землі у мусульман під час якого грабувався Константинополь і усі цінні артефакти та християнські реліквії вивозилися в Європу і дарувалися Папі Римському королям або ж просто феодалам.  Звичайно, до цих артефактів можна ставитись по-різному.

Скептики  можуть сумніватися в правдивості цих речей, а для християн це ще одна можливість побачити чи доторкнутися до тих речей, які описуються в Біблії й, можливо, зміцнити свою віру.


22.07.2024 Роман Тадра 4054
22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

551
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3117
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21222
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2062
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1557 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2430

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

284

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

216

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

815

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2226
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

242
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

515
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1067
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

232
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

845
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

809
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

734
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8297
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

365
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1047 5
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2237 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

940