Розташування християнських реліквій

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.

Блукаючи вулицями старого міста по якому колись також йшов Христос ставиш собі запитання, а чи залишились ще якісь речі пов’язані  із   земним життям Христа?

При можливості перші християни дбайливо зберігали ті речі які були пов’язані з земним життям Ісуса Христа та його апостолів. Виявляється є декілька реліквій, які зберігаються у храмах різних країн:

  1. Плащаниця (Поховальні пелени) знаходиться у храмі Св. Івана Хрестителя м. Турин Італія. Це чотириметрове лляне полотно з численними темними плямами(залишки крові). Хоча вважається не тим полотном в яке було загорнуто тіло Христове, а копією яка чудодійно створилася під час месси, але для багатьох християн це цінна святиня.
  2. Терновий вінець знаходився у Константинополі до 13 ст. згодом потрапляє до Франції де і знаходиться по цей день у Соборі Паризької Богоматері.
  3. Хрест Христів точніше його частини знаходяться в Єрусалимі в базиліці Святого Хреста в Єрусалимі. Слід нагадати, що з плином часу від цілого хреста залишились тільки невеликі дерев'яні частинки
  4. Ясла  немовляти Христа, точніше дощечки з ясел знаходяться в   італійському храмі Санта Марія Маджоре у Римі, а  основна частина обкладена білим мармуром  у Вифлеємі в базиліці Різдва Христового збудованій над печерою в якій народився Христос.
  5. Плат Вероніки або Сударіум зберігається в Соборі св. Петра у Ватикані.
  6. Хітон - одяг Христа, який римські солдати розігрували в кості зберігається в Лютеранській базиліці у Римі
  7. Святий Грааль, існують два погляди стосовно цього артефакту: одна говорить, що це чаша яку використовував Христос на Таємній Вечері; а інша, що в цю чашу було зібрано краплини крові христової. Зберігається в соборі Успіння Пресвятої Богородиці в місті Валенсія Іспанія.
  8. Нерукотворний образ Христа (Манділіон)   в православній традиції назва плату Вероніки, зберігається у захристії собору Св. Петра Ватикан.
  9. Пояс Богородиці – пояс, який сплела Діва Марія з верблюжої шерсті і носила його. Знаходиться у монастирі Ватопед гора Афон Греція також частинки пояса були передані у різні обителі Болгарії, Грузії та Вірменії.

Як бачимо, основна частина цінних для християн реліквій зосереджена в Європі. Їхній шлях до Європи був тривалий. Початком цього шляху можна вважати бажання  візантійської імператриці  Єлени віднайти хрест Ісуса Христа. У IV ст. імператриця Єлена вирушає з експедицією до Єрусалиму та знаходить Хрест.

Частинку хреста перевозить у Константинополь, а сам хрест залишається у Єрусалимського патріарха. Зосередження реліквій у Європі пов’язане з періодом Хрестових походів організованих католицькою церквою з метою відвоювання Святої Землі у мусульман під час якого грабувався Константинополь і усі цінні артефакти та християнські реліквії вивозилися в Європу і дарувалися Папі Римському королям або ж просто феодалам.  Звичайно, до цих артефактів можна ставитись по-різному.

Скептики  можуть сумніватися в правдивості цих речей, а для християн це ще одна можливість побачити чи доторкнутися до тих речей, які описуються в Біблії й, можливо, зміцнити свою віру.


22.07.2024 Роман Тадра 3984
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1585
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3035
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1069
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1110
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1137 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3362 5

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

145

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1038

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

858

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

394
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

246
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2432
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1198
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1236
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

506
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15131
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7439
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

262
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

320
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

338
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

426
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

718