Розташування християнських реліквій

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.

Блукаючи вулицями старого міста по якому колись також йшов Христос ставиш собі запитання, а чи залишились ще якісь речі пов’язані  із   земним життям Христа?

При можливості перші християни дбайливо зберігали ті речі які були пов’язані з земним життям Ісуса Христа та його апостолів. Виявляється є декілька реліквій, які зберігаються у храмах різних країн:

  1. Плащаниця (Поховальні пелени) знаходиться у храмі Св. Івана Хрестителя м. Турин Італія. Це чотириметрове лляне полотно з численними темними плямами(залишки крові). Хоча вважається не тим полотном в яке було загорнуто тіло Христове, а копією яка чудодійно створилася під час месси, але для багатьох християн це цінна святиня.
  2. Терновий вінець знаходився у Константинополі до 13 ст. згодом потрапляє до Франції де і знаходиться по цей день у Соборі Паризької Богоматері.
  3. Хрест Христів точніше його частини знаходяться в Єрусалимі в базиліці Святого Хреста в Єрусалимі. Слід нагадати, що з плином часу від цілого хреста залишились тільки невеликі дерев'яні частинки
  4. Ясла  немовляти Христа, точніше дощечки з ясел знаходяться в   італійському храмі Санта Марія Маджоре у Римі, а  основна частина обкладена білим мармуром  у Вифлеємі в базиліці Різдва Христового збудованій над печерою в якій народився Христос.
  5. Плат Вероніки або Сударіум зберігається в Соборі св. Петра у Ватикані.
  6. Хітон - одяг Христа, який римські солдати розігрували в кості зберігається в Лютеранській базиліці у Римі
  7. Святий Грааль, існують два погляди стосовно цього артефакту: одна говорить, що це чаша яку використовував Христос на Таємній Вечері; а інша, що в цю чашу було зібрано краплини крові христової. Зберігається в соборі Успіння Пресвятої Богородиці в місті Валенсія Іспанія.
  8. Нерукотворний образ Христа (Манділіон)   в православній традиції назва плату Вероніки, зберігається у захристії собору Св. Петра Ватикан.
  9. Пояс Богородиці – пояс, який сплела Діва Марія з верблюжої шерсті і носила його. Знаходиться у монастирі Ватопед гора Афон Греція також частинки пояса були передані у різні обителі Болгарії, Грузії та Вірменії.

Як бачимо, основна частина цінних для християн реліквій зосереджена в Європі. Їхній шлях до Європи був тривалий. Початком цього шляху можна вважати бажання  візантійської імператриці  Єлени віднайти хрест Ісуса Христа. У IV ст. імператриця Єлена вирушає з експедицією до Єрусалиму та знаходить Хрест.

Частинку хреста перевозить у Константинополь, а сам хрест залишається у Єрусалимського патріарха. Зосередження реліквій у Європі пов’язане з періодом Хрестових походів організованих католицькою церквою з метою відвоювання Святої Землі у мусульман під час якого грабувався Константинополь і усі цінні артефакти та християнські реліквії вивозилися в Європу і дарувалися Папі Римському королям або ж просто феодалам.  Звичайно, до цих артефактів можна ставитись по-різному.

Скептики  можуть сумніватися в правдивості цих речей, а для християн це ще одна можливість побачити чи доторкнутися до тих речей, які описуються в Біблії й, можливо, зміцнити свою віру.


22.07.2024 Роман Тадра 1845
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

833
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

911
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

4726
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

7043 1
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

9832 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

3917 5

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

254

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

941

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

1696

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

1845
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3263
31.08.2024

Майже вся піца в Івано-Франківську, особливо та, що можна замовити на сайті donatellopizza.com.ua, представлена неаполітанською стравою. А яка вона насправді, які її особливості й у чому різниця між іншими трикутничками — далі у статті.

413
29.08.2024

На Прикарпатті завершили збирання ранніх зернових культур.    

696
02.09.2024

Важливо, ділиться монахиня, людину вислухати, сказати "я поруч" і "я за тебе помолюся".

342
29.08.2024

У четвер, 29 липня, християни відзначають Усікновення голови святого пророка Івана Хрестителя.  

1482
23.08.2024

У християнстві подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

1452 1
19.08.2024

Християнська сім'я базується на фундаменті беззаперечної любові, єдності думок, цілей та бажань. Втім, це також спільна робота чоловіка та дружини.  

1388
04.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

25414 1
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

395 1
02.09.2024

Президент Володимир Зеленський оцінив, чи можливо повернути Запорізьку атомну електростанцію під контроль України військовим шляхом.  

879
29.08.2024

Мінекономіки напрацьовує кілька моделей економічного бронювання, а запрацювати воно має у жовтні-листопаді.  

588
28.08.2024

"Військовий" ПДФО був вилучений з бюджетів громад у 2023 році разом із "силовим" ПДФО.  

504