Розташування християнських реліквій

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.

Блукаючи вулицями старого міста по якому колись також йшов Христос ставиш собі запитання, а чи залишились ще якісь речі пов’язані  із   земним життям Христа?

При можливості перші християни дбайливо зберігали ті речі які були пов’язані з земним життям Ісуса Христа та його апостолів. Виявляється є декілька реліквій, які зберігаються у храмах різних країн:

  1. Плащаниця (Поховальні пелени) знаходиться у храмі Св. Івана Хрестителя м. Турин Італія. Це чотириметрове лляне полотно з численними темними плямами(залишки крові). Хоча вважається не тим полотном в яке було загорнуто тіло Христове, а копією яка чудодійно створилася під час месси, але для багатьох християн це цінна святиня.
  2. Терновий вінець знаходився у Константинополі до 13 ст. згодом потрапляє до Франції де і знаходиться по цей день у Соборі Паризької Богоматері.
  3. Хрест Христів точніше його частини знаходяться в Єрусалимі в базиліці Святого Хреста в Єрусалимі. Слід нагадати, що з плином часу від цілого хреста залишились тільки невеликі дерев'яні частинки
  4. Ясла  немовляти Христа, точніше дощечки з ясел знаходяться в   італійському храмі Санта Марія Маджоре у Римі, а  основна частина обкладена білим мармуром  у Вифлеємі в базиліці Різдва Христового збудованій над печерою в якій народився Христос.
  5. Плат Вероніки або Сударіум зберігається в Соборі св. Петра у Ватикані.
  6. Хітон - одяг Христа, який римські солдати розігрували в кості зберігається в Лютеранській базиліці у Римі
  7. Святий Грааль, існують два погляди стосовно цього артефакту: одна говорить, що це чаша яку використовував Христос на Таємній Вечері; а інша, що в цю чашу було зібрано краплини крові христової. Зберігається в соборі Успіння Пресвятої Богородиці в місті Валенсія Іспанія.
  8. Нерукотворний образ Христа (Манділіон)   в православній традиції назва плату Вероніки, зберігається у захристії собору Св. Петра Ватикан.
  9. Пояс Богородиці – пояс, який сплела Діва Марія з верблюжої шерсті і носила його. Знаходиться у монастирі Ватопед гора Афон Греція також частинки пояса були передані у різні обителі Болгарії, Грузії та Вірменії.

Як бачимо, основна частина цінних для християн реліквій зосереджена в Європі. Їхній шлях до Європи був тривалий. Початком цього шляху можна вважати бажання  візантійської імператриці  Єлени віднайти хрест Ісуса Христа. У IV ст. імператриця Єлена вирушає з експедицією до Єрусалиму та знаходить Хрест.

Частинку хреста перевозить у Константинополь, а сам хрест залишається у Єрусалимського патріарха. Зосередження реліквій у Європі пов’язане з періодом Хрестових походів організованих католицькою церквою з метою відвоювання Святої Землі у мусульман під час якого грабувався Константинополь і усі цінні артефакти та християнські реліквії вивозилися в Європу і дарувалися Папі Римському королям або ж просто феодалам.  Звичайно, до цих артефактів можна ставитись по-різному.

Скептики  можуть сумніватися в правдивості цих речей, а для християн це ще одна можливість побачити чи доторкнутися до тих речей, які описуються в Біблії й, можливо, зміцнити свою віру.


22.07.2024 Роман Тадра 3363
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

667
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

737
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1553
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2176
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4158 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3161

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

163

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

390

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

333

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

806
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

575
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

622
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

904
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1004
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

627
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6207
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1695
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31711 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1466
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

710 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

665