Розробники розповіли, чому знищили українську соцмережу Ukrainians

Якби розробка проекту продовжувалася, то соціальна мережа Ukrainians могла б cтати конкурентом не лише закритим соціальним мережам на території України, але й існуючим світовим гігантам, переконана співзасновниця української соцмережі Ukrainians Олександра Струмчинська.

 

Вона розповіла Gazeta.ua про погрози розробникам, складнощі у просуванні нового ресурсу та причини закриття проекту першої української соціальної мережі, яка мала стати альтернативою закритої "ВКонтакте".

 

"Ініціатори закриття – керівництво канадської компанії програмістів. Вони відповідали за розробку та фінансування цього проекту. Вони й прийняли однозначне рішення, що проект немає права на життя на цьому етапі. Вони майже не пояснили, чому так вирішили. Юзери пишуть про погрози, які надходили нам. І ніби-то тому ми закрили проект. Мені ніхто не погрожував. Просто, на думку розробників, реальність не виправдала очікувань. Нібито цей продукт не достатньо перспективний", - розповіла Олександра Струмчинська.

 

Автор: "Фейсбук" Олександри Струмчинської
Олександра Струмчинська обіцяє, що не покине ідею - створити унікальну українську соціальну мережу
Олександра Струмчинська обіцяє, що не покине ідею - створити унікальну українську соціальну мережу

 

Водночас розробники відмовилися передати права на проект комусь іншому.

 

"Вони відмовили мені у тому, щоб я з кимось іншим продовжила роботу над Ukrainians. Для реалізації обіцяного нам залишилося менше 30 відсотків. Залишилось лише інтегрувати у соцмережу музику. Весь інший базовий функціонал був готовий", - каже співзасновниця уже закритої соцмережі.

 

Якби проект можна було довести до кінця, то ця соціальна мережа могла б стати конкурентом не лише закритим соціальним мережам на території України, але й існуючим міжнародним гігантам, впевнена дівчина.

 

"Оскільки керівництво компанії розробників відмовилось не лише від самостійної розробки, але й від можливості її передачі будь-якій іншій стороні, яка б змогла допомогти мені продовжувати - працювати над Ukrainians не маю змоги. Але я налаштована реалізувати всі ідеї з новими силами у найближчому майбутньому. Для цього потрібне фінансування і команда розробників, яка готова не лише обіцяти, але й доводити справу до кінця", - обіцяє Олександра.

 

Автор: Відкриті джерела

 

Не менш важлива підтримка користувачів, каже співзасновниця.

"Зважаючи на доступні та відкриті можливості соціальної мережі - я відверто можу сказати, що мережа насправді була популярною серед уже зареєстрованих, які вірили, чекали та допомагали з активним поширенням інформації про соціальну мережу, доки ми розробляли весь функціонал", - розповідає дівчина.

 

Дівчина не покине ідею про створення унікальної вітчизняної соцмережі. І перенесе всі ідеї, які так і не вдалося реалізувати в межах Ukrainians, у наступний проект.

 

"Якщо порівнювати Ukrainians із забороненим "ВК", то нашою перевагою порівняно з ним мала стати безпека даних. Якщо брати до порівняння Facebook, то у нас планувався доступ до музики – не піратської. Також ми планували платити користувачам за контент їхній унікальний контент, який вони завантажуватимуть на ресурс. Користувачі заробляли б гроші, якщо постили б щось унікальне і це унікальне мало велике охоплення, рейтинги, перегляди", - продовжує Олександра Струмчинська.

 

Про те, що в Україні може з'явитися нова соцмережа - альтернатива "ВКонтакте" канадські програмісти оголосили у травні цього року. Програмісти з компанії StartupSoft на чолі з українкою Олександрою Струмчинською пообіцяли, що безкоштовно створять для українців нову соціальну мережу Ukrainians. Вона буде доступною одразу на трьох платформах: web, iOS і Android. За перші 10 днів до соцмережі, яка ще перебуває в розробці, зареєструвалися близько 160 тис. користувачів. Розробники за цей час відкрили доступ до окремих розділів і функцій мережі.

 

4 вересня засновники першої української соціальної мережі Ukrainians закрили проект. На момент закриття у ній зареєструвалися 400 тис. користувачів.


08.09.2017 1529 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

739
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2307
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2026
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2043
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6174 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2329 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

201

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1023

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1011

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1272
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

120
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

500
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1959
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26385
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

447
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10361 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7901
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

454
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

301
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

456
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

531
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1464