Розробники розповіли, чому знищили українську соцмережу Ukrainians

Якби розробка проекту продовжувалася, то соціальна мережа Ukrainians могла б cтати конкурентом не лише закритим соціальним мережам на території України, але й існуючим світовим гігантам, переконана співзасновниця української соцмережі Ukrainians Олександра Струмчинська.

 

Вона розповіла Gazeta.ua про погрози розробникам, складнощі у просуванні нового ресурсу та причини закриття проекту першої української соціальної мережі, яка мала стати альтернативою закритої "ВКонтакте".

 

"Ініціатори закриття – керівництво канадської компанії програмістів. Вони відповідали за розробку та фінансування цього проекту. Вони й прийняли однозначне рішення, що проект немає права на життя на цьому етапі. Вони майже не пояснили, чому так вирішили. Юзери пишуть про погрози, які надходили нам. І ніби-то тому ми закрили проект. Мені ніхто не погрожував. Просто, на думку розробників, реальність не виправдала очікувань. Нібито цей продукт не достатньо перспективний", - розповіла Олександра Струмчинська.

 

Автор: "Фейсбук" Олександри Струмчинської
Олександра Струмчинська обіцяє, що не покине ідею - створити унікальну українську соціальну мережу
Олександра Струмчинська обіцяє, що не покине ідею - створити унікальну українську соціальну мережу

 

Водночас розробники відмовилися передати права на проект комусь іншому.

 

"Вони відмовили мені у тому, щоб я з кимось іншим продовжила роботу над Ukrainians. Для реалізації обіцяного нам залишилося менше 30 відсотків. Залишилось лише інтегрувати у соцмережу музику. Весь інший базовий функціонал був готовий", - каже співзасновниця уже закритої соцмережі.

 

Якби проект можна було довести до кінця, то ця соціальна мережа могла б стати конкурентом не лише закритим соціальним мережам на території України, але й існуючим міжнародним гігантам, впевнена дівчина.

 

"Оскільки керівництво компанії розробників відмовилось не лише від самостійної розробки, але й від можливості її передачі будь-якій іншій стороні, яка б змогла допомогти мені продовжувати - працювати над Ukrainians не маю змоги. Але я налаштована реалізувати всі ідеї з новими силами у найближчому майбутньому. Для цього потрібне фінансування і команда розробників, яка готова не лише обіцяти, але й доводити справу до кінця", - обіцяє Олександра.

 

Автор: Відкриті джерела

 

Не менш важлива підтримка користувачів, каже співзасновниця.

"Зважаючи на доступні та відкриті можливості соціальної мережі - я відверто можу сказати, що мережа насправді була популярною серед уже зареєстрованих, які вірили, чекали та допомагали з активним поширенням інформації про соціальну мережу, доки ми розробляли весь функціонал", - розповідає дівчина.

 

Дівчина не покине ідею про створення унікальної вітчизняної соцмережі. І перенесе всі ідеї, які так і не вдалося реалізувати в межах Ukrainians, у наступний проект.

 

"Якщо порівнювати Ukrainians із забороненим "ВК", то нашою перевагою порівняно з ним мала стати безпека даних. Якщо брати до порівняння Facebook, то у нас планувався доступ до музики – не піратської. Також ми планували платити користувачам за контент їхній унікальний контент, який вони завантажуватимуть на ресурс. Користувачі заробляли б гроші, якщо постили б щось унікальне і це унікальне мало велике охоплення, рейтинги, перегляди", - продовжує Олександра Струмчинська.

 

Про те, що в Україні може з'явитися нова соцмережа - альтернатива "ВКонтакте" канадські програмісти оголосили у травні цього року. Програмісти з компанії StartupSoft на чолі з українкою Олександрою Струмчинською пообіцяли, що безкоштовно створять для українців нову соціальну мережу Ukrainians. Вона буде доступною одразу на трьох платформах: web, iOS і Android. За перші 10 днів до соцмережі, яка ще перебуває в розробці, зареєструвалися близько 160 тис. користувачів. Розробники за цей час відкрили доступ до окремих розділів і функцій мережі.

 

4 вересня засновники першої української соціальної мережі Ukrainians закрили проект. На момент закриття у ній зареєструвалися 400 тис. користувачів.


08.09.2017 1687 0
Коментарі (0)

20.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшуючі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

813
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1708 1
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7140
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15003 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1908
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1156

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

847

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

937

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1719

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1528
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

95
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

508
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

751
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3015
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

741
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1811
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

840
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34987 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

332
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

486
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

808
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

723