Рожнятівський суддя прокоментував наявність у нього чотирьох незадекларованих квартир

 

 

Ігор Максимів звернувся до представників “Центру Політичних студій” з уточненням інформації стосовно незадекларованих ним 4-х квартир. За словами судді сталася помилка при отриманні витягу з реєстру нерухомого майна.

 

“Центр Політичних Студій” нещодавно випустив публікацію з результатами громадського моніторингу відповідності стилю життя суддів до задекларованих доходів.

 

В ході аналізу було виявлено, що суддя Рожнятівського районного суду Ігор Максимів не задекларував ряд нерухомості – у витягу з реєстру нерухомого майна фігурували 4 квартири, на які Максимів мав часткову або повну власність. Ці квартири були в Одесі, Тернополі, Дублянах та Жовківському районі на Львівщині.

 

Після публікації до “Центру Політичних Студій” звернувся сам суддя Ігор Максимів, та пояснив, що під час аналізу могла статись помилка.

 

“Ці дані є частково неправильні, тому що вони містять інформацію про об’єкти, які мені не належать”, – стверджує суддя.

 

Віталій Світлик – керівник проекту “Громадський моніторинг суддів Івано-Франківської області як механізм протидії корупції в судах та сприяння судовій реформі в Україні”, в рамках якого здійснюється моніторинг пояснив, за яким принципом були проаналізовані декларації:

 

“Для аналізу ми використовували відкриті дані”. – пояснює Світлик, – “Ми аналізували декларації суддів за останні 3 роки, звіряли дані за допомогою витягів з реєстрів речових прав на нерухоме майно, де звіряли, чи всю нерухомість вказали в деклараціях судді, також перевіряли реєстр МВС, де дивились, які авто мають у власності судді. Потім дані зводились і публікувались”.

 

Суддя Максимів пояснив, що частково в статті описана та нерухомість, яка є в його власності. все решта – не його.

 

“Я маю в місті Стрию дві кваритири, житловий будинок в Стрийському районі. Відповідно біля цього будинку є земельна ділянка, а також гараж у місті Стрию. І маю ще автомобіль Volkswagen Caddy, так як вказано в статті”, – пояснив Максимів.

 

Також Максимів пояснив, що при отриманні витягу могла статись помилка і реєстр видав дані, що стосуються його повних тезок. Суддя пояснив, що звертався до міністерства юстиції, де йому пояснили, що міг відбутись такий збіг системи.

 

“Мною був здійснений дзвінок до міністерства юстиції. До особи, яка відповідає за реєстр речових прав на нерухоме майно”, – стверджує Максимів – “Було повідомлено, що особи, які робили запит щодо мого майна ввели загальні дані – прізвище, ім’я по-батькові. І до цієї особи підтягуються всі нерухомі об’єкти, які є по Україні на таких самих осіб. Тобто це є загальний витяг і не містить персональних даних – тобто ідентифікаційного коду чи серії і номера паспорта. Тому підтягнуло ті об’єкти, які жодного відношення до мене не мають. Це квартира в Одесі, квартира в Тернополі, Жовківському районі і Дублянах – вони не мають жодного відношення до мене”.

 

Віталій Світлик пояснив, що матеріал готувався понад місяць, протягом цього часу були спроби сконтактуватися з усіма суддями, про яких йдеться в статті. Проте з майже двох десятків суддів, стосовно яких здійснений аналіз, коментар дала лише одна суддя.

 

“Ми не можемо використовувати ідентифікаційний номер чи номер паспорта судді, бо це персональні дані і ми б порушили законодавство. Тому ми шукаємо інформацію саме за прізвищем, ім’ям та по-батькові, далі звіряємо з декларацією і контактуємо з суддями для того, щоб узяти коментар”, – зазначає координатор проекту – “Нажаль, більшість суддів, в тому числі і Максимів, не вийшли з нами на зв’язок”.

 

Суддя Максимів пояснив, що наразі перебуває у відпустці, тому не повідомлений про те, що з ним намагались зконтактувати.

 

“Я коментувати з цього приводу не можу. На даний час, знаходжуся у відпустці. До того, я не був ознайомлений, що якісь матеріали готуються”, – коментує Ігор Максимів, – “Я не маю нічого проти оприлюднення інформації, але об’єктивної. Бо якщо є інформація, що не відповідає дійсності, то мені потім треба оправдовуватись і шукати доводи, що об’єкти не мої і ця інформація не відповідає дійсності”.

 

Окрім того, суддя прокоментував, чому в декларації вказані відносно низькі ціни на придбану ним в 2016 році нерухомусть.

 

“Я бачив, що у статті написано, що вартість того майна, що мені належить обійшлась мені за малу ціну. Це майно, яке подарували мені це житло і тому в декларації була вказана сплата відсотку в нотаріуса за оформлення договору дарування, а не ціна майна”, – пояснює Максимів.


29.08.2017 731 0
Коментарі (0)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1376 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1698 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2492
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2315 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7559
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15279 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

333

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1052

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1120

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1910
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

294
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

671
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

912
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3137
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

938
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1967
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1018
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35169 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

287
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

496
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

641
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

959