Розкопки на Валах біля Палацу Потоцьких: активісти звернуться до мерії для проведення круглого столу (фото+відео)

 

 

Вчора, на Валах, розкопали пагорби для проведення водопроводу та каналізації.

 

Про це повідомила у групі Комуналка громадська діячка Марія Козакевич. За словами активістки, під час розкопок в ровах проглядалась стара цегла та два вікові камені, які поклали збоку, не знаючи що з ними робити.

 

Громадська активістка припустила, що камені можуть мати історичну цінність та їх під пагорбами може бути набагато більше. Відтак, сьогодні, 14 вересня, активісти зібрали прес-конференцію на Валах з приводу проведення тут розкопок, передає кореспондент Фіртки.

 

«Ввечері камені закопали, я попросила їх викопати назад. Також запросила фахівців, щоб визначити чи несуть вони історичну цінність. Позиція багатьох містян - зберегти цю зелену зону. Треба налагодити діалог з представниками майбутньої церкви і громади, щоб прийняти рішення», – розповіла під час зустрічі з ЗМІ Марія Козакевич.

 

Як пояснив начальник відділу охорони культурної спадщини Володимир Ідак комунікації проводять до будинку садівника, який наразі знаходиться у приватній власності.

 

Ця ділянка не належить до території Палацу Потоцьких. За словами чиновника, будинок садівника – це житлова будівля, яку кілька років тому приватизували. Відтак, про незаконні розкопки мова не йде.

 

Ордер на розкопки та проведення робіт, каже Ідак, у власника є, погоджений геодезистами.

 

«Чому це викликало таке обурення? Тому що на моїй пам’яті не було такого розриття на Валах. Справа у тому, що Вали не мають охоронного статусу. Юридичних документів, що це є така зона, на якій заборонена та чи інша діяльність, немає. Тому ці роботи з нами не узгоджують», - зізнається чиновник.

 

У Франківську з цим ще непочатий край роботи.

 

«У нас в місті є брутальна традиція ігнорувати крихти того, що було колись зроблено», - каже Ідак.

 

 

З огляду на форму та розмір каменів , пояснює археолог Василь Романець, вони можуть бути частинами земляного валу або бастіону з казематами, який знаходиться під руїнами кафе ”Казка”.

 

«Ми знаємо, що міська влада зараз бореться за те, щоб отримати Палац Потоцьких у комунальну власність. Адже це дуже перспективне культурне і мистецьке місце. Наше бачення, що і Вали, і сам Палац варто розглядати в комплексі», - зазначає Марія Козакевич.

 

За словами Козакевич, активісти звернуться до міського голови Івано-Франківська, щоб ініціювати проведення круглого столу з фахівцями, представниками влади та громади.

 

«Збереження зеленої території та історичної спадщини має бути насправді спільним інтересом усіх містян. Для усіх нас це велика відповідальність. Ми бачимо, що вже знайшли частинку Станіславської фортеці – це історичні артефакти. Щоб не зруйнувати зараз ще більшу частину, яка знаходиться під кафе «Казка» ми маємо розуміти нашу відповідальність перед нащадками та предками. Тому що у всьому світі такі речі бережуть, вивчають і пишаються ними, оскільки це  туристична привабливість міста. Тому, щоб її зберегти маємо знайти спільну мову», - резюмувала активістка. 

 

 

 

 


14.09.2017 1251 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

621
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3215
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21327
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2109
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1599 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2479

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

421

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

277

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

865

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2272
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

289
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

567
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1113
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

271
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

890
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

859
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

769
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8348
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

443
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1266 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2291 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

1003