Розглянуто енергетичну стратегію Івано-Франківська

4 серпня 2011 року в залі засідань виконавчого комітету міської ради (каб. 311) відбулось засідання Координаційного комітету з питань сталого енергетичного розвитку. На засіданні розглянуто енергетичну Стратегію м.Івано-Франківська до 2025 р. та проект Муніципального енергетичного плану м.Івано-Франківська на 2011-2015 рр., розроблені в рамках проекту «Реформа міського теплозабезпечення в Україні» (проект РМТ), який виконується компанією IRG (International Resource Group) за фінансової підтримки Агентства з міжнародного розвитку США (USAID).

 

Загальною метою енергетичної Стратегії до 2025 року є досягнення енергетичної незалежності м. Івано-Франківська, що є фундаментальною підставою енергетичної безпеки міста. Концепція енергетичної безпеки сформована на засадах енергетичної політики міст Європейського Союзу, яка відображена у таких документах як Директива ЄС „Про енергетичні характеристики будівель” (European Performance of Buildings Directive - EPBD) та Угода мерів за сталий енергетичний розвиток (Covenant of Mayors), відомій також як принцип 20-20-20, тобто принцип, який передбачає зниження до 2020 року рівня енергоспоживання у містах на 20 % та рівня викидів парникових газів на 20%.

 

Методологія енергетичного планування, яку використано при розробці МЕП, створена болгарською компанією „EnEffect Consult”, передана експертам українських регіональних навчальних центрів (РНЦ) в рамках циклу методологічних семінарів, проведених фахівцями „EnEffect Consult” у березні-вересні 2010 рр., і була успішно застосована при розробці МЕП міст першочергового впровадження: Львові, Луцьку, Миргороді, Курахово, Краматорську та Євпаторії. Крім самої методології додатковою методологічною базою Стратегії стали власні методологічні розробки компанії ЕСКО «Екологічні системи», м. Запоріжжя (Президент - В.А. Степаненко), зокрема, розробки прогнозів зростання вартості ПЕР.

 

Інформаційною базою розробки МЕП стали:
міська енергетично-інформаційна система (МЕІС), розроблена норвезькою компанією ENSI та вдосконалена болгарською компанією EnEffect Consultна платформі стандартної офісної програми Microsoft Acsess, яка була розгорнута відділом енергозбереження та комунальних підприємств в рамках проекту РМТ; енергоаудити 15 будівель (10 житлових та 5 бюджетних), виконані в рамках проекту компанією ЛьвівСЕТ, м. Львів; експрес-аудит системи теплопостачання, виконаний енергосервісною компанією „ЕСКО-Центр”, м. Київ; статистична інформація з енергетичної сфери, інформація зібрана з інших джерел; стратегічні документи міської ради, зокрема стратегія економічного розвитку міста, міська програма підвищення енергоефективності тощо  схема теплопостачання міста, стратегічні документи ДМП „Івано-Франківськтеплокомуненеро”

 

Розробка МЕП тривала впродовж грудня 2010р. – липня 2011р., основну роботу в процесі розробки виконала енергогрупа МЕП м. Івано-Франківська, співпраця якої з консультантами ЗУРНЦ відбувалася у двох форматах – навчальних семінарів та консультативних зустрічей. В рамках навчальних семінарів учасники засвоювали методологію розробки МЕП, знайомилися з існуючим міжнародним та національним досвідом в галузі підвищення енергоефективності міської енергетики. В рамках консультаційних зустрічей групою виконувалися експертні оцінки для визначення цілей, обсягу та учасників МЕП; формулювання основних гіпотез, обмежень та припущень для формування базової лінії; вибір варіантів застосування ЕП та основних стратегічних рішень МЕП; визначення списку проектів МЕП та їх рейтингування тощо.

 

Активну участь в процесі брали також члени Дорадчого комітету сталого енергетичного розвитку при міському голові, а також працівники виконавчого комітету міської ради, комунальних підприємств, навчальних закладів міста, представники громадськості та незалежні експерти.


09.08.2011 2336 0
Коментарі (0)

19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

276
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

1446
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

1532
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1527
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

5455
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

7998 1

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

792

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1502

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2251

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2277
16.09.2024

Хоча вживання гострої їжі може допомогти зміцнити імунну систему, не варто на неї налягати, якщо маєте проблеми зі шлунком.  

397
10.09.2024

Якщо ви шукаєте ідеальне місце для відпочинку, де можна насолодитися не лише природними красотами, а й автентичною кухнею, то Яремче — саме те, що вам потрібно.  

2398
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3814
14.09.2024

Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2289
10.09.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

3303
06.09.2024

Християн запрошують на міжнародну прощу Вервиці до Базиліки Успіння Пресвятої Богородиці в Погоні.  

1088
02.09.2024

Важливо, ділиться монахиня, людину вислухати, сказати "я поруч" і "я за тебе помолюся".

889
16.09.2024

Вперше в Івано-Франківську з сольним концертом виступить DOMIY. 

436
16.09.2024

Більшість опитаних (від майже 40% до 50%) має нейтральну оцінку схвалення діяльності місцевої влади.  

678
11.09.2024

Кандидат у президенти США Камала Гарріс заявила, про підтримку України у війні з Росією, а кандидат у президенти США Дональд Трамп, за її словами, здасться за 24 години після того, як очолить країну.   

912 1
09.09.2024

Посол України в Італії Ярослав Мельник засудив показ фільму "Росіяни на війні" російської режисерки Анастасії Трофімової на Венеційському кінофестивалі та закликав його організаторів не допускати російської пропаганди.  

622
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

2101 6