4 серпня 2011 року в залі засідань виконавчого комітету міської ради (каб. 311) відбулось засідання Координаційного комітету з питань сталого енергетичного розвитку. На засіданні розглянуто енергетичну Стратегію м.Івано-Франківська до 2025 р. та проект Муніципального енергетичного плану м.Івано-Франківська на 2011-2015 рр., розроблені в рамках проекту «Реформа міського теплозабезпечення в Україні» (проект РМТ), який виконується компанією IRG (International Resource Group) за фінансової підтримки Агентства з міжнародного розвитку США (USAID).
Загальною метою енергетичної Стратегії до 2025 року є досягнення енергетичної незалежності м. Івано-Франківська, що є фундаментальною підставою енергетичної безпеки міста. Концепція енергетичної безпеки сформована на засадах енергетичної політики міст Європейського Союзу, яка відображена у таких документах як Директива ЄС „Про енергетичні характеристики будівель” (European Performance of Buildings Directive - EPBD) та Угода мерів за сталий енергетичний розвиток (Covenant of Mayors), відомій також як принцип 20-20-20, тобто принцип, який передбачає зниження до 2020 року рівня енергоспоживання у містах на 20 % та рівня викидів парникових газів на 20%.
Методологія енергетичного планування, яку використано при розробці МЕП, створена болгарською компанією „EnEffect Consult”, передана експертам українських регіональних навчальних центрів (РНЦ) в рамках циклу методологічних семінарів, проведених фахівцями „EnEffect Consult” у березні-вересні 2010 рр., і була успішно застосована при розробці МЕП міст першочергового впровадження: Львові, Луцьку, Миргороді, Курахово, Краматорську та Євпаторії. Крім самої методології додатковою методологічною базою Стратегії стали власні методологічні розробки компанії ЕСКО «Екологічні системи», м. Запоріжжя (Президент - В.А. Степаненко), зокрема, розробки прогнозів зростання вартості ПЕР.
Інформаційною базою розробки МЕП стали:
міська енергетично-інформаційна система (МЕІС), розроблена норвезькою компанією ENSI та вдосконалена болгарською компанією EnEffect Consultна платформі стандартної офісної програми Microsoft Acsess, яка була розгорнута відділом енергозбереження та комунальних підприємств в рамках проекту РМТ; енергоаудити 15 будівель (10 житлових та 5 бюджетних), виконані в рамках проекту компанією ЛьвівСЕТ, м. Львів; експрес-аудит системи теплопостачання, виконаний енергосервісною компанією „ЕСКО-Центр”, м. Київ; статистична інформація з енергетичної сфери, інформація зібрана з інших джерел; стратегічні документи міської ради, зокрема стратегія економічного розвитку міста, міська програма підвищення енергоефективності тощо схема теплопостачання міста, стратегічні документи ДМП „Івано-Франківськтеплокомуненеро”
Розробка МЕП тривала впродовж грудня 2010р. – липня 2011р., основну роботу в процесі розробки виконала енергогрупа МЕП м. Івано-Франківська, співпраця якої з консультантами ЗУРНЦ відбувалася у двох форматах – навчальних семінарів та консультативних зустрічей. В рамках навчальних семінарів учасники засвоювали методологію розробки МЕП, знайомилися з існуючим міжнародним та національним досвідом в галузі підвищення енергоефективності міської енергетики. В рамках консультаційних зустрічей групою виконувалися експертні оцінки для визначення цілей, обсягу та учасників МЕП; формулювання основних гіпотез, обмежень та припущень для формування базової лінії; вибір варіантів застосування ЕП та основних стратегічних рішень МЕП; визначення списку проектів МЕП та їх рейтингування тощо.
Активну участь в процесі брали також члени Дорадчого комітету сталого енергетичного розвитку при міському голові, а також працівники виконавчого комітету міської ради, комунальних підприємств, навчальних закладів міста, представники громадськості та незалежні експерти.