росія – країна-терорист, але не забуваймо про білорусь

За інформацією міністра оборони України Олексія Резнікова, від 24 лютого росія нанесла по нашій території понад 16 тисяч ракетних ударів. Кожна із цих випущених ракет в бік України доводить: росія — країна-терорист. Але не забуваймо про білорусь, з території якої регулярно злітають винищувачі та випускають снаряди по Україні.

Кожен місяць російсько-української війни – це нові виклики для військових та цивільних українців. З жовтня, фактично, щотижневі обстріли енергетичної інфраструктури. Понад 10 мільйонів українців щоденно залишаються без світла. Особливо важка ситуація на півдні й сході України. У звільнений ЗСУ Херсон лише кілька днів тому вдалось подати електроенергію. росіяни майже повністю знищили інфраструктуру Херсонщини. Без світла, води та зв’язку подекуди люди живуть понад пів року. В більшості випадків це не наслідки бойових дій, а навмисний тероризм рф проти мирного населення України. 

Всім непросто, але треба підлаштовуватись і підтримувати одне одного, адже винні у всьому росіяни. А наші воїни світла та захисники міцно стоять та дають раду викликам.

Другий місяць тривають щотижневі атаки на енергетичну інфраструктуру України. За різними оцінками, зараз зруйновано або пошкоджено більш як 50% об’єктів енергосистеми країни. Практично не залишилось вцілілих ТЕЦ та ГЕС. 

Атаки на енергетику – це, перш за все, атаки на цивільне населення України. Наш дипломатичний фронт докладає багато зусиль, щоб донести цю думку міжнародним партнерам. Той, хто атакує мирних людей, за своєю суттю - терорист. Кожна ракета, що руйнує підстанцію чи інший об’єкт, – це шкода мирним людям. Ні про які військові цілі тут не може бути й мови, дії рф – терор. 

Енергетичний колапс, неможливість функціонування бізнесу, руйнування економіки, зрештою деморалізація українців –  цілі обстрілів, які веде росія. Вона не має успіхів на полі бою, тому хоче деморалізувати українців у тилу зокрема та особливо в столиці. Не виключено, що у її планах спробувати перетворити столицю України й інші великі міста — у замерзлі міста. Згадаймо страшну аварію в Алчевську у 2006 році. Про що мова? росіяни намагатимуться знищити й зупинити енергетичну інфраструктуру у сильні морози, щоб спровокувати замерзання мереж, води в трубах тощо. Це може стати реальною загрозою для зимівлі українців.

За кордоном нарешті починають  глибше розуміти, з ким ми воюємо. Направду радує, що у сприйнятті цієї війни стає менше «сірого». Нещодавно Європейський Парламент проголосував резолюцію за визнання росії державою-спонсором тероризму. Атаки на житлові будинки, інфраструктуру, руйнування міст і тисячі невинних жертв серед цивільного населення – це воєнні злочини, за які росія має понести покарання. 

Європарламент закликав кожну з країн ЄС розробити власну правову базу щодо покарань та обмежень, спрямованих проти рф як терористичної країни. З цього зрозуміло, що, на жаль, швидких наслідків в економічному та політичному плані резолюція Європарламенту не буде мати. Але це потужний сигнал підтримки для України та черговий удар по репутації рф у світі.  

Рішення дає можливість стверджувати, що повний вихід із ринку міжнародного бізнесу чи організацій та ізоляція рф – це лише питання часу.  

Депутати Європарламенту також закликали ЄС почати напрацьовувати рішення:

  • для виключення росії з міжнародних організацій (до прикладу, Радбезу ООН, де росія досі є постійним членом),
  • заборони на проведення офіційних заходів на території рф,
  • скорочення дипломатичних зв’язків,
  • закриття та заборони російських державних установ у країнах ЄС.

Як на мене, ідейно цінним є останнє. Йдеться про заборону російських культурних та наукових центрів у світі, організацій російської діаспори на території ЄС. рф завжди використовувала ці осередки для просування пропаганди у цивілізованих країнах. Можу порівняти їх із метастазами «рускава міра», які потрібно видалити назавжди. Сподіваємось, що рішення Європарламенту запустить цей процес.

Парламентська асамблея НАТО одноголосно прийняла рішення про визнання росії та її режиму як терористичного. У резолюції, крім визнання, йдеться ще про заклик створення та застосування спеціального трибуналу для виконавців воєнних злочинів та керівництва рф. Нам важливо закріпити принцип підтримки НАТО для України, збільшити постачання зброї та створити механізм стягнення репарацій з рф. 

Окрема вдячність міжнародним партнерам України в НАТО за заклик до урядів країн-учасниць щодо сприяння вступу України у Північноатлантичний Альянс. Звісно, на шлях Швеції та Фінляндії ми не можемо сподіватись, наша ситуація це не про швидкий результат. Проте важливо продовжувати рухатись до вступу в НАТО, впроваджувати євроінтеграційні ініціативи, налагоджувати зв’язки з міжнародними партнерами.

Наш вибір — працювати й рухатись вперед за будь-яких умов. Блекаут та нові обстріли будуть, але це нас не зупинить! 

Набратись терпіння, вистояти та пережити цю зиму – це план та одночасно нелегке завдання для кожного українця, проте впевнений, що ми впораємось. Світ визнає, що ми воюємо з терористами й, без сумніву, переможемо їх.

Нам незмінно потрібно більше зброї й техніки, допомоги для енергетичної галузі та наших військових. Продовжуємо підтримувати один одного, захисників та працюємо для нашої країни та перемоги!


30.11.2022 Прощук Едуард 5990
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

461
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

843
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

3510 12
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

2842
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

6999 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

3344

«Співвідношення людського знання і незнання в різні епохи залишається тим самим, змінюються лише сфери знання і незнання…»

235

Привиди стали  головними героями книжок та фільмів. Враховуючи, що привидом вважають душу померлої людини, то цікаво дізнатись  християнське бачення цього феномену  і знайти згадки про це у Біблії.

617

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

1388

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

2530
25.10.2024

Суші — це не просто їжа, це справжня філософія, яка об'єднує смак, естетику та майстерність. З давніх часів японці вважали суші витвором мистецтва, і сьогодні цей кулінарний шедевр завойовує все більше шанувальників по всьому світу.  

199
23.10.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

17244
17.10.2024

Інфляція на споживчому ринку у вересні 2024 року порівняно із серпнем, як на Прикарпатті, так і в Україні становила 1,5%, з початку року — 7,2% та 6,5% відповідно.  

855
26.10.2024

Гелловін відзначають 31 жовтня. Це свято передує Дню всіх святих, який відзначають 1 листопада.  

7938 1
23.10.2024

Після початку повномасштабної війни з росією капеланська служба стала невіддільною частиною Збройних Сил України.  

474
18.10.2024

В Україні набув чинності закон "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій" № 3894-IX, який передбачає припинення діяльності на території України релігійних організацій, пов’язаних з Російською православною церквою.    

875
15.10.2024

Більшість українців — 61% — підтримують ідею, щоб в Україні існувала лише одна Православна церква.  

2260
28.10.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

27573 1
29.10.2024

Поїздка генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша в Казань на зібрання лідерів БРІКС викликала бурхливу критику з боку України та її союзників.  

325
25.10.2024

У Східному регіоні частки тих, хто з цим хоче, і тих, хто не хоче перемовин, статистично значуще не відрізняються від інших регіонів (відповідно 39% і 43%).  

388
22.10.2024

В органах прокуратури може бути в три рази більше осіб з інвалідністю, ніж в середньому серед населення, а серед начальників – 38%.

635
19.10.2024

Очікують на покращення діяльності — 9% мешканців заходу. Про погіршення діяльності сказали 6% мешканців західних регіонів.  

667