росія – країна-терорист, але не забуваймо про білорусь

За інформацією міністра оборони України Олексія Резнікова, від 24 лютого росія нанесла по нашій території понад 16 тисяч ракетних ударів. Кожна із цих випущених ракет в бік України доводить: росія — країна-терорист. Але не забуваймо про білорусь, з території якої регулярно злітають винищувачі та випускають снаряди по Україні.

Кожен місяць російсько-української війни – це нові виклики для військових та цивільних українців. З жовтня, фактично, щотижневі обстріли енергетичної інфраструктури. Понад 10 мільйонів українців щоденно залишаються без світла. Особливо важка ситуація на півдні й сході України. У звільнений ЗСУ Херсон лише кілька днів тому вдалось подати електроенергію. росіяни майже повністю знищили інфраструктуру Херсонщини. Без світла, води та зв’язку подекуди люди живуть понад пів року. В більшості випадків це не наслідки бойових дій, а навмисний тероризм рф проти мирного населення України. 

Всім непросто, але треба підлаштовуватись і підтримувати одне одного, адже винні у всьому росіяни. А наші воїни світла та захисники міцно стоять та дають раду викликам.

Другий місяць тривають щотижневі атаки на енергетичну інфраструктуру України. За різними оцінками, зараз зруйновано або пошкоджено більш як 50% об’єктів енергосистеми країни. Практично не залишилось вцілілих ТЕЦ та ГЕС. 

Атаки на енергетику – це, перш за все, атаки на цивільне населення України. Наш дипломатичний фронт докладає багато зусиль, щоб донести цю думку міжнародним партнерам. Той, хто атакує мирних людей, за своєю суттю - терорист. Кожна ракета, що руйнує підстанцію чи інший об’єкт, – це шкода мирним людям. Ні про які військові цілі тут не може бути й мови, дії рф – терор. 

Енергетичний колапс, неможливість функціонування бізнесу, руйнування економіки, зрештою деморалізація українців –  цілі обстрілів, які веде росія. Вона не має успіхів на полі бою, тому хоче деморалізувати українців у тилу зокрема та особливо в столиці. Не виключено, що у її планах спробувати перетворити столицю України й інші великі міста — у замерзлі міста. Згадаймо страшну аварію в Алчевську у 2006 році. Про що мова? росіяни намагатимуться знищити й зупинити енергетичну інфраструктуру у сильні морози, щоб спровокувати замерзання мереж, води в трубах тощо. Це може стати реальною загрозою для зимівлі українців.

За кордоном нарешті починають  глибше розуміти, з ким ми воюємо. Направду радує, що у сприйнятті цієї війни стає менше «сірого». Нещодавно Європейський Парламент проголосував резолюцію за визнання росії державою-спонсором тероризму. Атаки на житлові будинки, інфраструктуру, руйнування міст і тисячі невинних жертв серед цивільного населення – це воєнні злочини, за які росія має понести покарання. 

Європарламент закликав кожну з країн ЄС розробити власну правову базу щодо покарань та обмежень, спрямованих проти рф як терористичної країни. З цього зрозуміло, що, на жаль, швидких наслідків в економічному та політичному плані резолюція Європарламенту не буде мати. Але це потужний сигнал підтримки для України та черговий удар по репутації рф у світі.  

Рішення дає можливість стверджувати, що повний вихід із ринку міжнародного бізнесу чи організацій та ізоляція рф – це лише питання часу.  

Депутати Європарламенту також закликали ЄС почати напрацьовувати рішення:

  • для виключення росії з міжнародних організацій (до прикладу, Радбезу ООН, де росія досі є постійним членом),
  • заборони на проведення офіційних заходів на території рф,
  • скорочення дипломатичних зв’язків,
  • закриття та заборони російських державних установ у країнах ЄС.

Як на мене, ідейно цінним є останнє. Йдеться про заборону російських культурних та наукових центрів у світі, організацій російської діаспори на території ЄС. рф завжди використовувала ці осередки для просування пропаганди у цивілізованих країнах. Можу порівняти їх із метастазами «рускава міра», які потрібно видалити назавжди. Сподіваємось, що рішення Європарламенту запустить цей процес.

Парламентська асамблея НАТО одноголосно прийняла рішення про визнання росії та її режиму як терористичного. У резолюції, крім визнання, йдеться ще про заклик створення та застосування спеціального трибуналу для виконавців воєнних злочинів та керівництва рф. Нам важливо закріпити принцип підтримки НАТО для України, збільшити постачання зброї та створити механізм стягнення репарацій з рф. 

Окрема вдячність міжнародним партнерам України в НАТО за заклик до урядів країн-учасниць щодо сприяння вступу України у Північноатлантичний Альянс. Звісно, на шлях Швеції та Фінляндії ми не можемо сподіватись, наша ситуація це не про швидкий результат. Проте важливо продовжувати рухатись до вступу в НАТО, впроваджувати євроінтеграційні ініціативи, налагоджувати зв’язки з міжнародними партнерами.

Наш вибір — працювати й рухатись вперед за будь-яких умов. Блекаут та нові обстріли будуть, але це нас не зупинить! 

Набратись терпіння, вистояти та пережити цю зиму – це план та одночасно нелегке завдання для кожного українця, проте впевнений, що ми впораємось. Світ визнає, що ми воюємо з терористами й, без сумніву, переможемо їх.

Нам незмінно потрібно більше зброї й техніки, допомоги для енергетичної галузі та наших військових. Продовжуємо підтримувати один одного, захисників та працюємо для нашої країни та перемоги!


30.11.2022 Прощук Едуард 6232
25.05.2025
Олег Головенський

Фіртка підготувала «змішаний» рейтинг задекларованих зарплат місцевих посадовців, в який входять керівники рад та державних (військових) адміністрацій Івано-Франківщини та районів області.  

344
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1655 3
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1844 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2670
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2395 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7634

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

405

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1110

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1182

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1970
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

345
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

723
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

969
25.05.2025

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

43473
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3155
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

1000
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

2015
25.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35218 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

344
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

557
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

698
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

1024