Роман Ткач: «В існуючому хаосі відкривати двері ринкові землі з 1 січня 2012 року - передчасно»

 

 

Кореспондент «Фіртки» звернувся до народного депутата України, Секретаря Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин, Романа Ткача з проханням прокоментувати ситуацію щодо можливого введення в наступному році ринку землі в Україні:

 

 - Романе Володимировичу, ви як свого часу лобіст введення ринку землі та автор багатьох земельних законів як можете прокоментувати поточну ситуацію по реформуванню земельних відносин в Україні?

- 17-го листопада Верховною Радою України були розглянуті всі три зареєстровані законопроекти «Про ринок землі». За результатами розгляду було прийнято рішення два законопроекти за авторством народних депутатів відхилити, а Кабмінівську редакцію законопроекту відправити на доопрацювання в Комітет. Було задекларовано, що для доопрацювання проекту закону буде створена робоча група фахівців. 

І є така інформація, що нова редакція законопроекту має бути розроблена групою та вийти з Комітету для її розгляду Верховною Радою України у повторному першому читанні вже у перший пленарний тиждень грудня.

 

- То це буде добре чи погано, на вашу думку?

- Ми мусимо розуміти, що самим законом ринок землі не введеться. Повинні бути створені інститути ринку землі, а наразі не створено нічого.

 

- Про що саме йдеться? Які необхідні інституції?

- До 1 січня 2012 року в Україні згідно із Земельним кодексом України діє мораторій на продаж сільськогосподарських земель.

Я зараз нагадую депутатам-регіоналам, що якщо вони введуть ринок з 1 січня 2012 року – то вони «не почують» свого Президента. В Щорічному посланні до Верховної Ради України, яке було проголошено на початку цієї сесії, Президент чітко наголосив, що мораторій може бути скасований з 1 січня 2013 року та перерахував, що для скасування мораторію необхідно реалізувати. Президентом названо близько 10-ти законів, які необхідно прийняти та десяток завдань, які необхідно виконати. Однак, завдання не виконані, закони не розроблені.

 

 - А що станеться, якщо все-таки вольовим рішенням ринок сільськогосподарських земель з початку наступного року буде введено?

- Почнеться хаос – цього я найбільше боюся.

В чому хаос? В ЗМІ вже з’являються різні «експертні» оцінки щодо цін на землю. Так, є базові ціни, але на ринку ціна формується тільки попитом і пропозицією.

Друге. В державі не налагоджена ні система кадастру, ні система реєстрації прав. Не можна продавати те, що не обліковано, не розроблений механізм продажу, відповідні інституції. Якщо всього цього не буде, а буде просто вольове рішення, то про ніякий державний захист права власності на землю, гарантований людям Конституцією України, мова вестися не може.

Однак, є ще надія, що термін введення в дію ринку відкладуть та пропишуть в законі поетапність його введення в дію.

 

 - Але, очевидно, що є група у владі, у Верхавній Раді, яка дуже спішить з введенням ринку?

- Чого вони поспішають? Важко зрозуміти. Можливо, хтось в цих умовах невизначеності має майновий інтерес, бажаючи скупити за копійки землю. Можливо, є психологічний якийсь страх перед Президентом, бо він пообіцяв на зустрічах з аграріями ввести ринок землі, а  для його повноцінного введення на сьогодні фактично ще нічого не зроблено, а за місяць-два їх запитають про результати. Підганяти їх може і страх…

 

 


24.11.2011 2266 1
Коментарі (1)

Василь І. 2011.11.25, 00:03
Дивно якось виходить. Тоді він лоббіював ринок земель. Тепер, начебто, проти. Причім, якось не дуже вмотивовано(переконливо).Запропонують посаду глави ОДА і забарвлення міркувань Ткача зміниться. Кардинально. Свіжий приклад. Голосування за новий виборчий закон. Ткач - за. Підтримав партію влади. Ось так.
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

922 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

818
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1632
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2268
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4245 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3249

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

235

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

470

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

412

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

877
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

653
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

694
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

979
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1106
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

692
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6277
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1768
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31787 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1577
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

782 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

743