Роман Ткач: «В існуючому хаосі відкривати двері ринкові землі з 1 січня 2012 року - передчасно»

 

 

Кореспондент «Фіртки» звернувся до народного депутата України, Секретаря Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин, Романа Ткача з проханням прокоментувати ситуацію щодо можливого введення в наступному році ринку землі в Україні:

 

 - Романе Володимировичу, ви як свого часу лобіст введення ринку землі та автор багатьох земельних законів як можете прокоментувати поточну ситуацію по реформуванню земельних відносин в Україні?

- 17-го листопада Верховною Радою України були розглянуті всі три зареєстровані законопроекти «Про ринок землі». За результатами розгляду було прийнято рішення два законопроекти за авторством народних депутатів відхилити, а Кабмінівську редакцію законопроекту відправити на доопрацювання в Комітет. Було задекларовано, що для доопрацювання проекту закону буде створена робоча група фахівців. 

І є така інформація, що нова редакція законопроекту має бути розроблена групою та вийти з Комітету для її розгляду Верховною Радою України у повторному першому читанні вже у перший пленарний тиждень грудня.

 

- То це буде добре чи погано, на вашу думку?

- Ми мусимо розуміти, що самим законом ринок землі не введеться. Повинні бути створені інститути ринку землі, а наразі не створено нічого.

 

- Про що саме йдеться? Які необхідні інституції?

- До 1 січня 2012 року в Україні згідно із Земельним кодексом України діє мораторій на продаж сільськогосподарських земель.

Я зараз нагадую депутатам-регіоналам, що якщо вони введуть ринок з 1 січня 2012 року – то вони «не почують» свого Президента. В Щорічному посланні до Верховної Ради України, яке було проголошено на початку цієї сесії, Президент чітко наголосив, що мораторій може бути скасований з 1 січня 2013 року та перерахував, що для скасування мораторію необхідно реалізувати. Президентом названо близько 10-ти законів, які необхідно прийняти та десяток завдань, які необхідно виконати. Однак, завдання не виконані, закони не розроблені.

 

 - А що станеться, якщо все-таки вольовим рішенням ринок сільськогосподарських земель з початку наступного року буде введено?

- Почнеться хаос – цього я найбільше боюся.

В чому хаос? В ЗМІ вже з’являються різні «експертні» оцінки щодо цін на землю. Так, є базові ціни, але на ринку ціна формується тільки попитом і пропозицією.

Друге. В державі не налагоджена ні система кадастру, ні система реєстрації прав. Не можна продавати те, що не обліковано, не розроблений механізм продажу, відповідні інституції. Якщо всього цього не буде, а буде просто вольове рішення, то про ніякий державний захист права власності на землю, гарантований людям Конституцією України, мова вестися не може.

Однак, є ще надія, що термін введення в дію ринку відкладуть та пропишуть в законі поетапність його введення в дію.

 

 - Але, очевидно, що є група у владі, у Верхавній Раді, яка дуже спішить з введенням ринку?

- Чого вони поспішають? Важко зрозуміти. Можливо, хтось в цих умовах невизначеності має майновий інтерес, бажаючи скупити за копійки землю. Можливо, є психологічний якийсь страх перед Президентом, бо він пообіцяв на зустрічах з аграріями ввести ринок землі, а  для його повноцінного введення на сьогодні фактично ще нічого не зроблено, а за місяць-два їх запитають про результати. Підганяти їх може і страх…

 

 


24.11.2011 2154 1
Коментарі (1)

Василь І. 2011.11.25, 00:03
Дивно якось виходить. Тоді він лоббіював ринок земель. Тепер, начебто, проти. Причім, якось не дуже вмотивовано(переконливо).Запропонують посаду глави ОДА і забарвлення міркувань Ткача зміниться. Кардинально. Свіжий приклад. Голосування за новий виборчий закон. Ткач - за. Підтримав партію влади. Ось так.
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

214
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

484
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1595
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2857
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2398
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2383

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

357

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

536

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1387

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1472
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

497
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

361
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

743
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

91
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

242
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26843
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

705
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

257
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

263
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

585
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

742
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

789