Головний спеціаліст відділу оперативного контролю Держуправління екологічних ресурсів в області Роман Кравець переконує: Екологічна ситуація досить напружена.
В Калуші на даний час існує чимало проблем, пов’язаних із екологією. Минулоріч місто було оголошено зоною екологічного лиха.
Сьогодні жодних робіт із подолання негативної діяльності калійних виробництв на Домбровському кар’єрі не проводиться. Ареал засолення підземних вод більше 1000 гектарів. Крім того, Роман Кравець цу коментарі “Західному віснику” стверджує: "У криницях вода засолена і непридатна до споживання. Вже засолені території Кропивника та Сівки-Калуської. Та найбільша біда попереду – найближчим часом солена вода підійде до головного джерела питної води м. Калуша – Добровлянського водозабору, до якого залишилося близько 800 м. Щодо полігону з гексахлорбензолом, то тут справа також ще не завершена. Вивезення отрути разом із ґрунтом і гравієм – це лише частина роботи. В зоні місця ураження територія забруднена, неможливе проживання населення радіусом 3 км від полігону – це санітарна зона. Є окрім цього факти виявлення в поверхневих водах отруйної речовини, а також суто хімічне забруднення ґрунту та потічків. Над зоною проваль розташовано 685 житлових будинків. Роботи велися шляхом наповнення соляних шахт. Проте, на сьогодні ми маємо 15 воронок на території житлової забудови".
Головний спеціаліст відділу оперативного контролю Держуправління екологічних ресурсів в областіпереконаний: стосовно екології місто Калуш – ледь не другий Чорнобиль.