Роман Іваницький: МОЗ України вимагає пропозицій з регіонів щодо найефективніших механізмів з оптимізації мережі державних медустанов

 

У засіданні робочої групи під головуванням Міністра охорони здоров'я України Раїси Богатирьової - з питань оптимізації мережі бюджетних установ, які утримуються за рахунок коштів місцевих бюджетів - взяв участь заступник голови Івано-Франківської облдержадміністрації Роман Іваницький.

 

За його словами, МОЗ України переглядає положення про заклади вторинної медичної допомоги; розпочато роботу з опрацювання нормативів навантаження на медичний персонал зазначених закладів.

 

Зазначалося: на сучасному етапі діючу мережу бюджетних установ, в тому числі медичних, потрібно наблизити до передового досвіду фінансування соціально-культурної сфери, врахувати тенденції до змін кількості населення та потреб громад, аби підвищити якість надання послуг споживачам.

 

За визначенням учасників робочої групи, найскладнішою та найресурсоємнішою частиною мережі закладів охорони здоров’я є вторинна медична допомога. Коштовною та пов’язаною з ризиками є її модернізація. Однією з перешкод на шляху оптимізації мережі медзакладів є прив’язка штатних розкладів до кількості ліжок у лікарнях. На переконання робочої групи, цей підхід потребує змін.

 

За словами Міністра охорони здоров’я, МОЗ розпочало роботу із впровадження нормативів навантаження на медичний персонал, що розкриває можливості для роботи нового механізму визначення штатів у закладах охорони здоров'я. Зокрема, проектом Національного плану дій на 2013 рік передбачено розробку визначення вартості медичної допомоги за клініко-спорідненими групами та завдання щодо створення ресурсної моделі госпітального округу.



Як повідомляє прес-служба МОЗ України, учасники засідання робочої групи були одностайні: розпочинати практичні дії на вторинному рівні медичної допомоги ризиковано в умовах відсутності відповідних фінансових ресурсів для модернізації.

 

За словами Романа Іваницького, Міністр охорони здоров’я Раїса Богатирьова доручила всім учасникам робочої групи, зокрема керівникам регіонів та їхніх територіальних органів охорони здоров'я - подати до МОЗ у найкоротші терміни свої пропозиції для випрацювання найефективніших механізмів з оптимізації мережі державних медустанов.


Учасниками засідання робочої групи з питань оптимізації мережі бюджетних установ, які утримуються за рахунок коштів місцевих бюджетів, були представники Міністерства соціальної політики, регіонального розвитку, економіки, фінансів та Асоціації міст України.

 

31 січня вже під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Костянтина Грищенка у Києві відбулась розширена нарада з питань реалізації Закону «Про екстрену медичну допомогу», у якій взяли перший заступник Глави Адміністрації Президента України, Представник Президента України у Кабінеті Міністрів Ірина Акімова, перший заступник Міністра охорони здоров’я Олександр Качур, Голова Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами Владислав Каськів, представники МВС, Міністерства фінансів, Державної служби контролю за наркотиками, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації. Зазначалося: стан виконання Закону «Про екстрену медичну допомогу» «викликає багато запитань, вимагає більш активних зусиль всіх заінтересованих сторін, щоб система «екстреної медичної допомоги» була справді дієвою і рятувала життя українців» . Учасники наради поінформували Костянтина Грищенка про виконання доручень, які були поставлені під час селекторної наради 16 січня.

 

Керівник Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами Владислав Каськів поінформував учасників наради про отримання від МОЗ, у визначені строки, плану-графіку реалізації національного проекту “Вчаснадопомога” на території України, вимог до облаштування приміщень під регіональні оперативно-диспетчерські служби, а також план план-графік введення в експлуатацію оперативно-диспетчерських служб центрів на території усіх адміністративно-територіальних одиниць.

 

Віце-прем’єр міністр Костянтин Грищенко висловив переконання, що питання реалізації Закону на даному етапі залежить від вирішення декількох важливих питань, серед яких виділення приміщень під диспетчерські центри, створення сучасної системи маршрутизації дзвінків та фінансування закупівлі необхідного обладнання для диспетчерів. У цьому контексті він дав доручення протягом найближчих днів провести засідання робочої групи у складі Держспецзв’язку, Держагентства з інвестицій та управління національними проектами, МОЗ, провідних експертів, представників компанії-розробника ТЕО проекту «Вчасна допомога» (Avaya), а також із залученням представників Харківської, Дніпропетровської областей та м.Києва для обговорення питань маршрутизації викликів швидкої допомоги за єдиним для всієї країни номером «103». З поміж інших питань, під час наради Костянтин Грищенко доручив головам обласних державних адміністрацій поінформувати Кабінет Міністрів про ситуацію із виплатою зарплат працівникам системи «екстреної медичної допомоги». Окрема увага була приділена відповідальності водіїв з питань пропуску автомобілів швидкої для вчасного прибуття до пацієнтів та забезпечення бригад «швидкої» необхідними ліками.

 

Довідково: В Україні мережа закладів охорони здоров’я - понад 20 тис. одиниць, більшість з них - це фельдшерсько-акушерські пункти (14,5 тис. одиниць). У 2012 році було створено 179 центрів первинної медико-санітарної допомоги. Загальна кількість ЦПМСД, за оперативними даними непілотних регіонів, у 2012 році становитиме 548.

Наказом МОЗ України№ 713 від 11 вересня 2012 року затверджено Методичні рекомендації щодо регіональних планів модернізації мережі закладів охорони здоров'я, що надають первинну медичну допомогу, якими передбачені основні засади модернізації мережі закладів охорони здоров'я, що включають оптимізацію мережі бюджетних установ.

На виконання ст. 16 Основ законодавства України про охорону здоров’я, МОЗ України розробило проект Закону «Про особливості діяльності закладів охорони здоров’я», який станом на сьогодні перебуває у Міністерстві економічного розвитку і торгівлі для погодження.

За словами Міністра охорони здоров’я Раїси Богатирьової, даний законопроект визначає особливості діяльності та класифікацію закладів охорони здоров’я за видами надання медичної допомоги та спеціалізацією, а також встановлює порядок ліцензування та контролю господарської діяльності з медичної практики.

Його реалізація дасть змогу розпочати роботу зі створення закладів охорони здоров’я нового типу та встановити порядок контролю господарської діяльності у сфері охорони здоров’я відповідно до видів надання медичної допомоги, визначеної Основами законодавства України про охорону здоров’я.


04.02.2013 1918 0
Коментарі (0)

09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

696
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

2139
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33435
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2339
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3048
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

5173 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

420

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1205

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

774

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

981
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

296
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

591
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

647 1
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1169
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

969
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1065
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

835
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30210 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

934
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3898
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

510
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

544