Роман Іваницький: МОЗ України вимагає пропозицій з регіонів щодо найефективніших механізмів з оптимізації мережі державних медустанов

 

У засіданні робочої групи під головуванням Міністра охорони здоров'я України Раїси Богатирьової - з питань оптимізації мережі бюджетних установ, які утримуються за рахунок коштів місцевих бюджетів - взяв участь заступник голови Івано-Франківської облдержадміністрації Роман Іваницький.

 

За його словами, МОЗ України переглядає положення про заклади вторинної медичної допомоги; розпочато роботу з опрацювання нормативів навантаження на медичний персонал зазначених закладів.

 

Зазначалося: на сучасному етапі діючу мережу бюджетних установ, в тому числі медичних, потрібно наблизити до передового досвіду фінансування соціально-культурної сфери, врахувати тенденції до змін кількості населення та потреб громад, аби підвищити якість надання послуг споживачам.

 

За визначенням учасників робочої групи, найскладнішою та найресурсоємнішою частиною мережі закладів охорони здоров’я є вторинна медична допомога. Коштовною та пов’язаною з ризиками є її модернізація. Однією з перешкод на шляху оптимізації мережі медзакладів є прив’язка штатних розкладів до кількості ліжок у лікарнях. На переконання робочої групи, цей підхід потребує змін.

 

За словами Міністра охорони здоров’я, МОЗ розпочало роботу із впровадження нормативів навантаження на медичний персонал, що розкриває можливості для роботи нового механізму визначення штатів у закладах охорони здоров'я. Зокрема, проектом Національного плану дій на 2013 рік передбачено розробку визначення вартості медичної допомоги за клініко-спорідненими групами та завдання щодо створення ресурсної моделі госпітального округу.



Як повідомляє прес-служба МОЗ України, учасники засідання робочої групи були одностайні: розпочинати практичні дії на вторинному рівні медичної допомоги ризиковано в умовах відсутності відповідних фінансових ресурсів для модернізації.

 

За словами Романа Іваницького, Міністр охорони здоров’я Раїса Богатирьова доручила всім учасникам робочої групи, зокрема керівникам регіонів та їхніх територіальних органів охорони здоров'я - подати до МОЗ у найкоротші терміни свої пропозиції для випрацювання найефективніших механізмів з оптимізації мережі державних медустанов.


Учасниками засідання робочої групи з питань оптимізації мережі бюджетних установ, які утримуються за рахунок коштів місцевих бюджетів, були представники Міністерства соціальної політики, регіонального розвитку, економіки, фінансів та Асоціації міст України.

 

31 січня вже під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Костянтина Грищенка у Києві відбулась розширена нарада з питань реалізації Закону «Про екстрену медичну допомогу», у якій взяли перший заступник Глави Адміністрації Президента України, Представник Президента України у Кабінеті Міністрів Ірина Акімова, перший заступник Міністра охорони здоров’я Олександр Качур, Голова Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами Владислав Каськів, представники МВС, Міністерства фінансів, Державної служби контролю за наркотиками, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації. Зазначалося: стан виконання Закону «Про екстрену медичну допомогу» «викликає багато запитань, вимагає більш активних зусиль всіх заінтересованих сторін, щоб система «екстреної медичної допомоги» була справді дієвою і рятувала життя українців» . Учасники наради поінформували Костянтина Грищенка про виконання доручень, які були поставлені під час селекторної наради 16 січня.

 

Керівник Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами Владислав Каськів поінформував учасників наради про отримання від МОЗ, у визначені строки, плану-графіку реалізації національного проекту “Вчаснадопомога” на території України, вимог до облаштування приміщень під регіональні оперативно-диспетчерські служби, а також план план-графік введення в експлуатацію оперативно-диспетчерських служб центрів на території усіх адміністративно-територіальних одиниць.

 

Віце-прем’єр міністр Костянтин Грищенко висловив переконання, що питання реалізації Закону на даному етапі залежить від вирішення декількох важливих питань, серед яких виділення приміщень під диспетчерські центри, створення сучасної системи маршрутизації дзвінків та фінансування закупівлі необхідного обладнання для диспетчерів. У цьому контексті він дав доручення протягом найближчих днів провести засідання робочої групи у складі Держспецзв’язку, Держагентства з інвестицій та управління національними проектами, МОЗ, провідних експертів, представників компанії-розробника ТЕО проекту «Вчасна допомога» (Avaya), а також із залученням представників Харківської, Дніпропетровської областей та м.Києва для обговорення питань маршрутизації викликів швидкої допомоги за єдиним для всієї країни номером «103». З поміж інших питань, під час наради Костянтин Грищенко доручив головам обласних державних адміністрацій поінформувати Кабінет Міністрів про ситуацію із виплатою зарплат працівникам системи «екстреної медичної допомоги». Окрема увага була приділена відповідальності водіїв з питань пропуску автомобілів швидкої для вчасного прибуття до пацієнтів та забезпечення бригад «швидкої» необхідними ліками.

 

Довідково: В Україні мережа закладів охорони здоров’я - понад 20 тис. одиниць, більшість з них - це фельдшерсько-акушерські пункти (14,5 тис. одиниць). У 2012 році було створено 179 центрів первинної медико-санітарної допомоги. Загальна кількість ЦПМСД, за оперативними даними непілотних регіонів, у 2012 році становитиме 548.

Наказом МОЗ України№ 713 від 11 вересня 2012 року затверджено Методичні рекомендації щодо регіональних планів модернізації мережі закладів охорони здоров'я, що надають первинну медичну допомогу, якими передбачені основні засади модернізації мережі закладів охорони здоров'я, що включають оптимізацію мережі бюджетних установ.

На виконання ст. 16 Основ законодавства України про охорону здоров’я, МОЗ України розробило проект Закону «Про особливості діяльності закладів охорони здоров’я», який станом на сьогодні перебуває у Міністерстві економічного розвитку і торгівлі для погодження.

За словами Міністра охорони здоров’я Раїси Богатирьової, даний законопроект визначає особливості діяльності та класифікацію закладів охорони здоров’я за видами надання медичної допомоги та спеціалізацією, а також встановлює порядок ліцензування та контролю господарської діяльності з медичної практики.

Його реалізація дасть змогу розпочати роботу зі створення закладів охорони здоров’я нового типу та встановити порядок контролю господарської діяльності у сфері охорони здоров’я відповідно до видів надання медичної допомоги, визначеної Основами законодавства України про охорону здоров’я.


04.02.2013 1834 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

906
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

726
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1835
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3165
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2515
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2501

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

172

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

692

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

653

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1543
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

306
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

639
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

580
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

286
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

350
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26991
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

805
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19644
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

386
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

368
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

694
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1217 1