Роман Білик: «Суть адмінреформи в тому, що роботу мають виконувати кращі»

 

 

В чому ефективність медичної та адмінреформ, що поліпшує формування якісної регіональної політики та громадської діяльності – про це сьогодні розмовляємо з депутатом Івано-Франківської обласної ради, головою постійної комісії облради з питань розвитку промисловості, будівництва, архітектури, дорожнього та житлово-комунального господарства, керівником Снятинської районної організації УКРОПу Романом Біликом.

 

- Пропоную нашу розмову розпочати з депутатства: що за цей рік вдалося вагомого зробити?

Перш за все говоритимемо про те, що триває будівництво доріг в області – звичайно, що основні кошти - з державного бюджету, з обласного ми виділили по 900 тис. грн на район, і мусимо розуміти - це дуже невелика сума. Однак вважаю, що вона з кожним роком зростатиме.

Щодо роботи в районі, то з року в рік продовжуємо фінансувати капітальні ремонти окремих установ: до прикладу, після моїх депутатських запитів вдається оновлювати будинок культури в селі Тростянець, який донедавна був у жалюгідному стані, а зараз уже можемо сподіватися, що невдовзі тамтешня самодіяльність запрацює на повну силу. Також 150 тис. грн було витрачено на капітальний ремонт Балинцівського будинку культури, 80 тис. грн – на ремонт селищного клубу Заболотова, 100 тис. грн – на заміну вікон в Заболотівській районній лікарні, а в Іллінцях, Кулачківцях та Хом’яківці облаштували нові дитячі майданчики.

Значну увагу приділяємо збереженню довкілля – 550 тисяч гривень, знову ж таки після мого депутатського запиту було виділено на придбання трактора для Заболотівського комунального господарства і 180 тис. грн - на причеп до нього. 200 тисяч гривень передбачено на розчистку та упорядкування прибережної зони річки Дубовець у селі Тростянець, також 110 тис. грн – на аналогічні роботи на річці Чорнява в селі Келихів.

Торік 600 тис. грн було освоєно на спорудження насосної станції, розташованої в Заболотові, і слід продовжувати цю роботу.

 

- Будучи медиком з багаторічним досвідом, як оцінюєте реформування галузі?

Уряд активно працює над впровадженням сімейної медицини, але моя думка, як лікаря з великим досвідом, це треба робити ще з університетської лави, тоді можна сподіватись на якісний результат.

Наразі ці нововведення не є виправданими. До прикладу, мовиться про скорочення лікарень, і ми відразу бачимо, як люди боляче реагують, коли пологовий будинок розташований аж за 80 км - це вдаряє по їхніх кишенях. Тому позитиву я бачу тут мало, виходить – замість того, щоб наблизити медицину до людей, ми навпаки її віддаляємо – просто парадоксальна ситуація.

Я не кажу, що європейським шляхом іти не треба, я говорю про те, що все це треба робити дуже поступово, інакше відбудеться втрата цінних кадрів, яких держава готувала протягом багатьох років. Люди не матимуть куди себе подіти і почнуть масово виїжджати за кордон. Тож ні до чого доброго це не приведе.

 

- А з адмінреформою ситуація ліпша? Чи хочуть люди об’єднуватись в ОТГ?

Звичайно, що все це нові питання для всіх нас, але тут також процес невідворотній – ми маємо брати приклад з Заходу. По тих ОТГ, які вже у нас в області створили, ми можемо судити, що не все так гладко. У них безліч проблем, починаючи від того, де розташувати апарат ОТГ, адже не кожна громада має таку нерухомість, закінчуючи наповненням бюджету.

Ми мусимо наблизити надання адмінпослуг до людей, подбати про довкілля – звичайно, що це не є чимось новим, але хотілося б бачити роботу якіснішою, щоби на берегах наших річок, в лісах не створювали стихійних сміттєзвалищ і т. д. Тому, я вважаю, це одним із пріоритетних завдань при формуванні ОТГ.

Крім того, рада повинна працювати над залученням коштів для розвитку громади з різноманітних джерел. Тому треба докласти максимум зусиль над участю в «прооонівських» проектах, адже дуже багато можна зробити, освоюючи кошти з-за кордону.

А загалом, варто на високому рівні організувати роботу, нехай навіть з додатковою оплатою, але люди мають знати, що залишать своїм нащадкам чисте довкілля. Потрібно розвивати дорожнє господарство, тому що воно, на жаль, у нас в дуже сумному стані. Наступне – це спорт і популяризація здорового способу життя, збереження культурних традицій. Зовсім не йдеться про різноманітні псевдофестивалі, йдеться, можливо, про простіші заходи, які були б організовані від душі. Ну і найважливіше – суть адмінреформи в тому, що роботу мають виконувати кращі! Хай людина отримає трохи більшу заробітну плату, але совісно й відповідально працює!

 

- 29 жовтня відбудуться вибори, у яких Ви візьмете участь як кандидат на голову Заболотівської ОТГ. Які бачите перспективи цієї громади?

Поки, на жаль, об’єднуються не «найбагатші» сільські ради. Окремі наші сусіди мають акцизний збір від нафтопродуктів, тому до нас не спішать. Та невдовзі сформуються такі умови, що ці кошти підуть до державного бюджету, тож і перед ними постане вибір.

А загалом, громада з держдотаціями, з власними надходженнями, з легалізацією прибутків (я підкреслюю, тому що бізнес повинен працювати чесно), повинна мати більші перспективи. От ми зараз бачимо, що об’єднавшись, окремі ОТГ збільшили свій бюджет, тому я сподіваюся, що наша теж процвітатиме.

 

- А що, на Вашу думку, може стати найбільшою перешкодою чи навіть загрозою в розвиткові Заболотівської ОТГ?

Звичайно, що життя громади залежить від того, що відбувається в державі – повинен бути лад. І потрібно бути готовими до того, що перші кроки будуть дуже важкими, бо це нові кроки: інколи навіть, може, доведеться ламати по-живому. Загрозою може бути хіба нерозуміння. Тож ключове, що ми повинні зробити – не дозволити нечесно працювати.

 

- Ви належите до ради обласної організації УКРОПу, очолюєте Снятинську районну організацію. Це відносно молода політична сила, яка активно розвивається…

Так. Команда молода, і не дуже велика: ми не «розганяємо» численність партії, як це робилося, до прикладу, в інших структурах з адміністративним впливом. Тут все інакше – люди добровільно приходять, оскільки бачать, що серед нас дуже гарні, культурні, високоосвічені працівники різних сфер діяльності, а також активна молодь. Тому дуже комфортно в цих умовах працювати – ми відчуваємо підтримку один одного та розуміння. Створені такі умови, які завжди налаштовують на позитив. Серед нас немає випадкових людей, тому я бачу дуже хороші перспективи – за нами велике майбутнє!


03.10.2017 2839 0
Коментарі (0)

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1662
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1053
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1306 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3800 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33898
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2868

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

378

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

782

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1733

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1094
17.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1078
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

655
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

530
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2011
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12226
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1521
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1314
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

570
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

281
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

351
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

400
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1287