Роман Білик: «Суть адмінреформи в тому, що роботу мають виконувати кращі»

 

 

В чому ефективність медичної та адмінреформ, що поліпшує формування якісної регіональної політики та громадської діяльності – про це сьогодні розмовляємо з депутатом Івано-Франківської обласної ради, головою постійної комісії облради з питань розвитку промисловості, будівництва, архітектури, дорожнього та житлово-комунального господарства, керівником Снятинської районної організації УКРОПу Романом Біликом.

 

- Пропоную нашу розмову розпочати з депутатства: що за цей рік вдалося вагомого зробити?

Перш за все говоритимемо про те, що триває будівництво доріг в області – звичайно, що основні кошти - з державного бюджету, з обласного ми виділили по 900 тис. грн на район, і мусимо розуміти - це дуже невелика сума. Однак вважаю, що вона з кожним роком зростатиме.

Щодо роботи в районі, то з року в рік продовжуємо фінансувати капітальні ремонти окремих установ: до прикладу, після моїх депутатських запитів вдається оновлювати будинок культури в селі Тростянець, який донедавна був у жалюгідному стані, а зараз уже можемо сподіватися, що невдовзі тамтешня самодіяльність запрацює на повну силу. Також 150 тис. грн було витрачено на капітальний ремонт Балинцівського будинку культури, 80 тис. грн – на ремонт селищного клубу Заболотова, 100 тис. грн – на заміну вікон в Заболотівській районній лікарні, а в Іллінцях, Кулачківцях та Хом’яківці облаштували нові дитячі майданчики.

Значну увагу приділяємо збереженню довкілля – 550 тисяч гривень, знову ж таки після мого депутатського запиту було виділено на придбання трактора для Заболотівського комунального господарства і 180 тис. грн - на причеп до нього. 200 тисяч гривень передбачено на розчистку та упорядкування прибережної зони річки Дубовець у селі Тростянець, також 110 тис. грн – на аналогічні роботи на річці Чорнява в селі Келихів.

Торік 600 тис. грн було освоєно на спорудження насосної станції, розташованої в Заболотові, і слід продовжувати цю роботу.

 

- Будучи медиком з багаторічним досвідом, як оцінюєте реформування галузі?

Уряд активно працює над впровадженням сімейної медицини, але моя думка, як лікаря з великим досвідом, це треба робити ще з університетської лави, тоді можна сподіватись на якісний результат.

Наразі ці нововведення не є виправданими. До прикладу, мовиться про скорочення лікарень, і ми відразу бачимо, як люди боляче реагують, коли пологовий будинок розташований аж за 80 км - це вдаряє по їхніх кишенях. Тому позитиву я бачу тут мало, виходить – замість того, щоб наблизити медицину до людей, ми навпаки її віддаляємо – просто парадоксальна ситуація.

Я не кажу, що європейським шляхом іти не треба, я говорю про те, що все це треба робити дуже поступово, інакше відбудеться втрата цінних кадрів, яких держава готувала протягом багатьох років. Люди не матимуть куди себе подіти і почнуть масово виїжджати за кордон. Тож ні до чого доброго це не приведе.

 

- А з адмінреформою ситуація ліпша? Чи хочуть люди об’єднуватись в ОТГ?

Звичайно, що все це нові питання для всіх нас, але тут також процес невідворотній – ми маємо брати приклад з Заходу. По тих ОТГ, які вже у нас в області створили, ми можемо судити, що не все так гладко. У них безліч проблем, починаючи від того, де розташувати апарат ОТГ, адже не кожна громада має таку нерухомість, закінчуючи наповненням бюджету.

Ми мусимо наблизити надання адмінпослуг до людей, подбати про довкілля – звичайно, що це не є чимось новим, але хотілося б бачити роботу якіснішою, щоби на берегах наших річок, в лісах не створювали стихійних сміттєзвалищ і т. д. Тому, я вважаю, це одним із пріоритетних завдань при формуванні ОТГ.

Крім того, рада повинна працювати над залученням коштів для розвитку громади з різноманітних джерел. Тому треба докласти максимум зусиль над участю в «прооонівських» проектах, адже дуже багато можна зробити, освоюючи кошти з-за кордону.

А загалом, варто на високому рівні організувати роботу, нехай навіть з додатковою оплатою, але люди мають знати, що залишать своїм нащадкам чисте довкілля. Потрібно розвивати дорожнє господарство, тому що воно, на жаль, у нас в дуже сумному стані. Наступне – це спорт і популяризація здорового способу життя, збереження культурних традицій. Зовсім не йдеться про різноманітні псевдофестивалі, йдеться, можливо, про простіші заходи, які були б організовані від душі. Ну і найважливіше – суть адмінреформи в тому, що роботу мають виконувати кращі! Хай людина отримає трохи більшу заробітну плату, але совісно й відповідально працює!

 

- 29 жовтня відбудуться вибори, у яких Ви візьмете участь як кандидат на голову Заболотівської ОТГ. Які бачите перспективи цієї громади?

Поки, на жаль, об’єднуються не «найбагатші» сільські ради. Окремі наші сусіди мають акцизний збір від нафтопродуктів, тому до нас не спішать. Та невдовзі сформуються такі умови, що ці кошти підуть до державного бюджету, тож і перед ними постане вибір.

А загалом, громада з держдотаціями, з власними надходженнями, з легалізацією прибутків (я підкреслюю, тому що бізнес повинен працювати чесно), повинна мати більші перспективи. От ми зараз бачимо, що об’єднавшись, окремі ОТГ збільшили свій бюджет, тому я сподіваюся, що наша теж процвітатиме.

 

- А що, на Вашу думку, може стати найбільшою перешкодою чи навіть загрозою в розвиткові Заболотівської ОТГ?

Звичайно, що життя громади залежить від того, що відбувається в державі – повинен бути лад. І потрібно бути готовими до того, що перші кроки будуть дуже важкими, бо це нові кроки: інколи навіть, може, доведеться ламати по-живому. Загрозою може бути хіба нерозуміння. Тож ключове, що ми повинні зробити – не дозволити нечесно працювати.

 

- Ви належите до ради обласної організації УКРОПу, очолюєте Снятинську районну організацію. Це відносно молода політична сила, яка активно розвивається…

Так. Команда молода, і не дуже велика: ми не «розганяємо» численність партії, як це робилося, до прикладу, в інших структурах з адміністративним впливом. Тут все інакше – люди добровільно приходять, оскільки бачать, що серед нас дуже гарні, культурні, високоосвічені працівники різних сфер діяльності, а також активна молодь. Тому дуже комфортно в цих умовах працювати – ми відчуваємо підтримку один одного та розуміння. Створені такі умови, які завжди налаштовують на позитив. Серед нас немає випадкових людей, тому я бачу дуже хороші перспективи – за нами велике майбутнє!


03.10.2017 2922 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

610
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

828
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

572
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5500
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1469
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1348

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

407

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1229

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1067

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

979
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

299
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10671
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

376
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

642
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5692
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1462
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

357
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

258
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

606 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1047
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

908