Про історію українських остарбайтерів крізь призму життя рідних, вивезених у часи війни в Німеччину. Як склалися їхні долі, як вони завойовували своє місце в чужому світі і чи стали своїми серед чужих – про все це і не тільки у романі прикарпатської письменниці Роксолани Сьоми «Вакації у Тангермюнде».
У своїй роботі Роксолана описує життя дідуся і бабусі, які у роки війни потрапили в Німеччину.
«Вакації у Тангермюнде» – це реальна історія двох близьких мені людей – дідуся і бабусі, які вплинули на моє становлення. Це швидше спогади по рідних, про їхнє життя, про любов», - каже письменниця.
Модератором зустрічі виступив відомий письменник Тарас Прохасько, який відзначив цікавий підхід колеги до написання її книги.
«Я втішений тим, що хтось написав книжку про своїх рідних у такій формі, яка не перестаючи бути індивідуальною, виходить на універсальний рівень. Також мені сподобалося, що тепер, у час, коли такі теми, здавалось би є для літератури неактуальними, авторка вирішила написати саме про родину. Це дуже показово», - зазначив Прохасько.
Письменниця працювала над написанням книги майже два роки. Більшість часу пішло на пошук інформації, адже розпочинала із 4 аркушів спогадів матері.
До слова, Тангермюнде - містечко в Німеччині, в землі Саксонія-Анхальт. Власне, там і розгортаються події роману.
Роксолана Сьома: Це історія про рідних, про любов, спогади про батьків
Про літературу і не тільки. Презентація роману зібрала франківських інтелектуалів
Роксолана Сьома читає уривки свого роману
Тарас Прохасько: У час, коли такі теми, здавалось би є для літератури неактуальними, авторка вирішила написати саме про родину. Це дуже показово.
Добро дня! Хочу неодмінно придбати книгу. Дуже зацікавила тема.