Існує певний набір тем, обіцянки за якими політики озвучують щорічно приблизно в один і той же час. Взимку, наприклад, це обіцянки щодо ліків, опалювального сезону й транспорту. Але є й такі, які відображають соціально-економічну ситуацію в цей конкретний час. У цьому аспекті обіцянки, озвучені, наприклад, у грудні 2014 року, істотно відрізняються від того, що говорять українські політики сьогодні.
«Слово і Діло» продовжує щомісяця освіжати пам'ять читачів, нагадуючи, що політики обіцяли в цей же час протягом трьох останніх років.
Грудень 2014-го: економічне зростання, ЗСУ та «Охмадит».
Лише місяць як почала працювати Верховна Рада VIII скликання. Політики багато говорять про економічні перспективи й плани. Одна з перших грудневих обіцянок президента Петра Порошенка – економічне зростання України в 2016 році. Також тодішній прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк пообіцяв взятися за питання суддів, а мер Києва Віталій Кличко запланував знесення всіх незаконних будівництв у столиці.
Також для Києва обіцяють виділити гроші для завершення будівництва в «Охмадиті». Цей місяць був не першим і не останнім, коли українці почули від чиновників про наміри завершити будівництво нового корпусу дитячої лікарні.
Не забули політики й тему транспорту. Дві обіцянки стосуються нових тролейбусів. Ще одна – ЗСУ. Міністр пообіцяв довести кількість військових до 250 тисяч осіб.
Грудень 2015-го: нові паспорти, єдиний проїзний, інфраструктура східних регіонів.
Якщо говорити про грудень 2015 року, то список вартих уваги обіцянок політиків такий: спочатку українці почули від міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, що пластиковий паспорт можна буде оформити із січня 2016 року. Обіцянку він виконав. Наплив охочих у перший місяць зими відчули підрозділи Міграційної служби.
Ще одна обіцянка від міністрів стосувалася відновлення інфраструктури східних областей.
Грудень 2016- го: ПриватБанк, вугілля й дороги
Головною темою місяця стала націоналізація ПриватБанку. Про це оголосили 19 грудня 2016 року на спільному брифінгу голова НБУ та міністр фінансів. Паніку спробував вгамувати глава держави Петро Порошенко, заявивши, що держава гарантує збереження грошей клієнтів ПриватБанку.
Ще одна, вже традиційна зимова обіцянка стосувалася вугілля. Міністр енергетики і вугільної промисловості України Ігор Насалик зазначив, що до 2019 року Україна вже не залежатиме від антрацитового вугілля.
Наостанок – обіцянка нардепа Георгія Логвинського щодо компаній-спонсорів «терористів» у Криму.
Детальніше – на інфографіці «Слова і Діла».