Роки йдуть, обіцянки лишаються: що політики щороку обіцяють українцям у липні (інфографіка)

 

 

«Слово і Діло» продовжує огляд найважливіших обіцянок, які українські політики дали протягом одного місяця рік, два й три тому. На черзі – липень 2014, 2015 й 2016 років.

 

Липень 2014-го став трагічним місяцем, причому, не лише для України: до постійних втрат на фронті додалася загибель пасажирів збитого терористами малайзійського «Боїнга», а також викрадення Надії Савченко; липень 2015-го запам’ятався запуском нової поліції та бурштиновим свавіллям на півночі країни; липень 2016-го став періодом відносної політичної стабільності, забезпеченої наданим кількома місяцями раніше уряду кредитом довіри Верховної Ради.

 

Липень 2014-го: полон Савченко та катастрофа малайзійського Boeing

10 липня, за кілька днів після того, як стало відомо про потрапляння в полон російських військових пілота ЗСУ Надії Савченко, Петро Порошенко пообіцяв зробити все можливе для її звільнення. Після двох років перебування в СІЗО й судової тяганини Савченко, як відомо, таки повернулася додому в результаті обміну на двох російських військових – Євгена Єрофеєва та Олександра Алескандрова.

 

12 липня народний депутат і уповноважений президента з урегулювання конфлікту на Донбасі Ірина Геращенко запевнила, що двостороннього припинення вогню на сході України не буде, поки терористи не звільнять усіх заручників, яких на той момент, за її даними, налічувалося близько 150.

 

Про те, що бойовики не збираються припиняти вогонь, невдовзі стало відомо всьому світові: 17 липня над селом Грабове, що розташоване в межах окупованої території Донецької області, був збитий пасажирський літак Малайзійських авіаліній, що прямував з Амстердама до Куала-Лумпура. Загинули всі, хто був на борту – 298 людей, більшість із них – громадяни Нідерландів та Малайзії. Того ж дня Порошенко в розмові з голландським прем’єр-міністром запевнив, що винні в падінні лайнера будуть притягнені до відповідальності.

 

Нарешті, 31 липня 2014 року тодішній глава уряду Арсеній Яценюк, спростовуючи чутки про скрутне економічне становище в країні, запевнив, що Київ не оголошуватиме дефолт. Вже восени міжнародне рейтингове агентство Moody's Investors Service підвищило урядовий рейтинг України й ані до завершення періоду повноважень Яценюка, ані після цього дефолт в Україні оголошений не був.

 

 

Липень 2015-го: нова поліція та боротьба з бурштинокопачами

На початку липня 2015-го, коли нова патрульна поліція запрацювала в Києві, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков пообіцяв, що невдовзі те ж саме відбудеться і в Одесі – орієнтовно в 20-х числах серпня. Як результат, урочисту присягу одеські патрульні склали напередодні Дня Незалежності – 23 серпня. Тож обіцянка була виконана.

 

10 липня президент заявив, що в Житомирській, Рівненській і Волинській областях відбуваються операції із затримання злочинців, що займаються незаконним видобутком бурштину. І пообіцяв, що вони завершаться наступного тижня, тобто до 19 липня. Проте станом на 23 число операції в Житомирській і Рівненській областях іще тривали. Тож «Слово і Діло» надало цій обіцянці статус «не виконано», хоча станом на 15 липня перша злочинна група з 82 людей була затримана й притягнута до відповідальності.

 

20 липня була озвучена обіцянка Павла Розенка (на той момент – міністра соцполітики) про те, що наступним кроком соціальної реформи стане реформування пільг на проїзд у громадському транспорті. Передбачалося, що компенсувати вартість проїзду держава буде безпосередньо пасажиру. Поки що ця обіцянка має статус «у процесі виконання».

 

27 липня 2015 року «Слово і Діло» зафіксувало ще одну важливу обіцянку Президента – про те, що кожен військовослужбовець отримає індивідуальну картку, за якою можна буде відстежувати рівень його речового та харчового забезпечення. Поки що вона виконується.

 

Липень 2016-го: позбавлення недоторканності Онищенка та збільшення «мінімалки»

1 липня 2016 року спікер Верховної Ради Андрій Парубій пообіцяв, що наступного пленарного тижня парламент розгляне питання позбавлення депутатської недоторканності Олександра Онищенка, внесене Генеральною прокуратурою. Що й відбулося 5 липня.

 

Наступного дня після обіцянки Парубія «Слово і Діло» зареєструвало зобов’язання міністра фінансів Олександра Данилюка здійснити реформу Державної фіскальної служби. Міністр повідомив, що в рамках реформи будуть оновлювати кадри й залучати молодих і мотивованих людей. Також буде скорочено штат, впроваджено конкурсний відбір, запроваджено нові IT-системи, ліквідовано податкову поліцію. Поки ця обіцянка перебуває «в процесі».

 

13 липня прем’єр-міністр Володимир Гройсман запевнив, що уряд найближчим часом внесе до ВРУ пропозиції щодо реформи оплати праці. Йшлося передусім про підвищення мінімальної заробітної плати до 3200 грн. Пакет пропозицій Кабміну Верховна Рада отримала на початку осінньої сесії – 15 вересня.

 

20 липня пролунала обіцянка, яку «Слово і Діло» не може обійти увагою через її резонансність: міністр інфраструктури Володимир Омелян заявив, що в 2017 році в Україну зайде ірландська авіакомпанія-лоукостер Ryanair. Як ми знаємо, пізніше в компанії підтвердили цей намір і навіть почали продавати квитки на найближчі рейси. Договір між Ryanair та аеропортом «Бориспіль» має бути підписаний найближчим часом.


04.07.2017 549 0
Коментарі (0)

28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

199
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

788
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1782
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3340
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2266 4
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4462

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

622

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

551

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

541

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

576
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10178
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1014
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

4643
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

810
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2606
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1028
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34272 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

464
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

532
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

873 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

1091