Роки йдуть, обіцянки лишаються: що політики щороку обіцяють українцям у липні (інфографіка)

 

 

«Слово і Діло» продовжує огляд найважливіших обіцянок, які українські політики дали протягом одного місяця рік, два й три тому. На черзі – липень 2014, 2015 й 2016 років.

 

Липень 2014-го став трагічним місяцем, причому, не лише для України: до постійних втрат на фронті додалася загибель пасажирів збитого терористами малайзійського «Боїнга», а також викрадення Надії Савченко; липень 2015-го запам’ятався запуском нової поліції та бурштиновим свавіллям на півночі країни; липень 2016-го став періодом відносної політичної стабільності, забезпеченої наданим кількома місяцями раніше уряду кредитом довіри Верховної Ради.

 

Липень 2014-го: полон Савченко та катастрофа малайзійського Boeing

10 липня, за кілька днів після того, як стало відомо про потрапляння в полон російських військових пілота ЗСУ Надії Савченко, Петро Порошенко пообіцяв зробити все можливе для її звільнення. Після двох років перебування в СІЗО й судової тяганини Савченко, як відомо, таки повернулася додому в результаті обміну на двох російських військових – Євгена Єрофеєва та Олександра Алескандрова.

 

12 липня народний депутат і уповноважений президента з урегулювання конфлікту на Донбасі Ірина Геращенко запевнила, що двостороннього припинення вогню на сході України не буде, поки терористи не звільнять усіх заручників, яких на той момент, за її даними, налічувалося близько 150.

 

Про те, що бойовики не збираються припиняти вогонь, невдовзі стало відомо всьому світові: 17 липня над селом Грабове, що розташоване в межах окупованої території Донецької області, був збитий пасажирський літак Малайзійських авіаліній, що прямував з Амстердама до Куала-Лумпура. Загинули всі, хто був на борту – 298 людей, більшість із них – громадяни Нідерландів та Малайзії. Того ж дня Порошенко в розмові з голландським прем’єр-міністром запевнив, що винні в падінні лайнера будуть притягнені до відповідальності.

 

Нарешті, 31 липня 2014 року тодішній глава уряду Арсеній Яценюк, спростовуючи чутки про скрутне економічне становище в країні, запевнив, що Київ не оголошуватиме дефолт. Вже восени міжнародне рейтингове агентство Moody's Investors Service підвищило урядовий рейтинг України й ані до завершення періоду повноважень Яценюка, ані після цього дефолт в Україні оголошений не був.

 

 

Липень 2015-го: нова поліція та боротьба з бурштинокопачами

На початку липня 2015-го, коли нова патрульна поліція запрацювала в Києві, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков пообіцяв, що невдовзі те ж саме відбудеться і в Одесі – орієнтовно в 20-х числах серпня. Як результат, урочисту присягу одеські патрульні склали напередодні Дня Незалежності – 23 серпня. Тож обіцянка була виконана.

 

10 липня президент заявив, що в Житомирській, Рівненській і Волинській областях відбуваються операції із затримання злочинців, що займаються незаконним видобутком бурштину. І пообіцяв, що вони завершаться наступного тижня, тобто до 19 липня. Проте станом на 23 число операції в Житомирській і Рівненській областях іще тривали. Тож «Слово і Діло» надало цій обіцянці статус «не виконано», хоча станом на 15 липня перша злочинна група з 82 людей була затримана й притягнута до відповідальності.

 

20 липня була озвучена обіцянка Павла Розенка (на той момент – міністра соцполітики) про те, що наступним кроком соціальної реформи стане реформування пільг на проїзд у громадському транспорті. Передбачалося, що компенсувати вартість проїзду держава буде безпосередньо пасажиру. Поки що ця обіцянка має статус «у процесі виконання».

 

27 липня 2015 року «Слово і Діло» зафіксувало ще одну важливу обіцянку Президента – про те, що кожен військовослужбовець отримає індивідуальну картку, за якою можна буде відстежувати рівень його речового та харчового забезпечення. Поки що вона виконується.

 

Липень 2016-го: позбавлення недоторканності Онищенка та збільшення «мінімалки»

1 липня 2016 року спікер Верховної Ради Андрій Парубій пообіцяв, що наступного пленарного тижня парламент розгляне питання позбавлення депутатської недоторканності Олександра Онищенка, внесене Генеральною прокуратурою. Що й відбулося 5 липня.

 

Наступного дня після обіцянки Парубія «Слово і Діло» зареєструвало зобов’язання міністра фінансів Олександра Данилюка здійснити реформу Державної фіскальної служби. Міністр повідомив, що в рамках реформи будуть оновлювати кадри й залучати молодих і мотивованих людей. Також буде скорочено штат, впроваджено конкурсний відбір, запроваджено нові IT-системи, ліквідовано податкову поліцію. Поки ця обіцянка перебуває «в процесі».

 

13 липня прем’єр-міністр Володимир Гройсман запевнив, що уряд найближчим часом внесе до ВРУ пропозиції щодо реформи оплати праці. Йшлося передусім про підвищення мінімальної заробітної плати до 3200 грн. Пакет пропозицій Кабміну Верховна Рада отримала на початку осінньої сесії – 15 вересня.

 

20 липня пролунала обіцянка, яку «Слово і Діло» не може обійти увагою через її резонансність: міністр інфраструктури Володимир Омелян заявив, що в 2017 році в Україну зайде ірландська авіакомпанія-лоукостер Ryanair. Як ми знаємо, пізніше в компанії підтвердили цей намір і навіть почали продавати квитки на найближчі рейси. Договір між Ryanair та аеропортом «Бориспіль» має бути підписаний найближчим часом.


04.07.2017 575 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

79
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2871
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21027
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1949
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1331 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2344

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

657

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2123

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

803

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1393
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

107
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

453
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

983
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

114
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

736
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

727
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

670
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8190
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

779 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

863
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2146 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

805