Робота Польського візового центру на Прикарпатті заблокована?

 

Польський візовий центр, що знаходиться на вулиці Короля Данила, 37 в Івано-Франківську, незабаром святкуватиме першу річницю з дня відкриття.

 

Минулої осені його поява викликала неабиякий резонанс на Прикарпатті, та й поза межами: даний центр був першою ластівкою в Україні.

 

В урочистостях з нагоди відкриття брали участь Генеральний консул РП у Львові пан Ярослав Дрозд та інші представники польської громади, високопосадовці нашого області і  міста, журналісти.    

 

Факт появи такої структури розцінювався як широкий і доброзичливий жест дружньої нам республіки Польща, оскільки передбачались великі зручності і моральна вигода для мешканців Івано-Франківщини: реєструєшся на подачу документів, приходиш у призначений час, здаєш, через кілька днів забираєш паспорт з готовою візою – і все: ні двох поїздок до Львова у Консульство, ні вистоювання у чергах, ані неможливості дотримання санітарно-гігієнічних умов через острах втратити чергу… Словом, цивілізація. Правда, коштує це задоволення для середньостатистичного іванофранківця не так вже й мало – майже двісті гривень за кожну особу, в тому числі і за неповнолітню дитину, за яку посольство Польщі візовий збір не бере.



А так гарно все починалося

Перші місяці візовий центр працював, мов добре відлагоджений механізм: сьогодні реєструєшся і хоч завтра можеш здавати документи. Воно і не дивина, адже індійська фірма VFS Global, яка виграла тендер на надання посередницьких візових послуг, успішно працює у цій сфері у більш як півсотні країн для консульських установ різних держав, а, значить, знає, як забезпечити комфортний сервіс клієнту і одночасно діяти відповідно до вимог того чи іншого посольства.

 

Також у перші місяці роботи центру  можна було прийти без попередньої реєстрації, так би мовити, у «живу» чергу, і також без проблем здати документи.

 

Але тепер ситуація кардинально змінилась. Як пише газета "Західний кур'єр", люди почали скаржитись, що записатись на чергу для здачі документів на отримання візи в принципі неможливо. Проводимо експеримент, щоб довести або спростувати це.

 

Довести  або спростувати
Телефонуємо за номером, вказаним на офіційному сайті Консульства Польщі. Дівчина, яка бере слухавку,  дуже чемно пояснює, що вільних дат для подачі документів немає. На прохання уточнити, до якого часу немає, відповідає, що взагалі немає, але вони мають з’явитись, просить телефонувати ще або спробувати реєструватись через веб-сайт.

 

Спроба скористатись порадою виявляється марною: на сайті постійно з’являється повідомлення, що доступних вільних дат немає. Наступного дня проводимо такий експеримент ще і ще, і так впродовж місяця. Результат той самий – немає вільних дат. Ні у телефонному режимі, ні по Інтернету зареєструватись неможливо. Телефонуємо за тим же номером знову і ставимо запитання: що відбувається? Нам чемно радять звернутись до візового Центру республіки Польща в Івано-Франківську і поцікавитись безпосередньо там, чому неможливо зареєструватись для подачі документів. Знову збираємось скористатись порадою.

 

Черга біля візового Центру допомагає ідентифікувати будівлю швидше, аніж табличка з надписом про призначення установи. І не дивно, черга в наш час, а ще у приватній структурі – явище незвичне. Проходимо досередини, називаємось. Охоронець відправляє іншого службовця за керівником установи, а ми в той час відмічаємо, що зала переповнена людьми. Місця всі зайняті, загальна черга, плюс черга до кожного віконечка (за офіційною інформацією їх налічувалось одинадцять).

 

Молода пані підходить і, не представляючись, цікавиться, що саме привело сюди пресу. Почувши запитання (а саме, чому стало неможливим зареєструватись на подачу документів для отримання візи), відповідає, що не надаватиме жодних коментарів, аж поки не отримає для цього прямої вказівки з Консульського відділу Посольства Республіки Польща, оскільки їй заборонено коментувати будь-що. Відповідь чемна, але категорична і цілком недвозначна. І, в свою чергу, теж дає пораду: звертайтесь до Консульського відділу.

 

Що ж, так і робимо. Телефонуємо до Львова у надії, що отримаємо хоч якусь конкретну відповідь на питання, що болить наших читачів, і просто співмешканців міста та області, тих, хто мають родинні чи бізнесові стосунки з сусідньою державою, яка всіляко підтримує українців і відверто висловлює нам свою симпатію. Жодних коментарів, окрім поради надіслати до Консульського відділу запит у письмовій формі і чекати на розгляд у порядку черги.
 


Ціна питання

Але на подвір’ї пункту прийому анкет з нами (звісно, прийнявши нас за бажаючих здати документи)  охоче поспілкувались молоді люди, які представляють приватні фірми-посередники. Спектр пропонованих послуг – від оформлення страхових полісів, фотографування, заповнення візових анкет і т.д. до реєстрації на здачу документів на зручний для клієнта день!!! (виділено авт.) Пан гречно пояснив у доступній формі, що ціна питання – бажаний термін подачі документів. На післязавтра – п’ятсот гривень, ще на день-два пізніше – чотириста, на кінець вересня – ще менше. За кожну особу. Робимо вигляд, що нас не влаштовують умови, і потрапляємо у зону уваги такого ж ділового чоловіка. Він одразу дає свою візитівку, причому, на ній ручкою дописане його імя та номер мобільного телефону. Ця людина пропонує нам дешевший сервіс – триста гривень за кожного і довірливо пояснює, що у нас немає жодного шансу записатись на подачу документів самотужки, адже сайт посольства вже місяць як заблокований, а по телефону інформація звучить щодня однаково – вільних дат немає.
 Ці посередники сміливо і відкрито ходять територією візового Центру, і, пропонуючи свої послуги, не ховаються, а, називаючи тарифи, голос не приглушують. Їхня діяльність не є секретною для візового Центру чи для охоронців, що ходять територією.

 

Нам вдається поспілкуватись з окремими громадянами з черги, які охоче відповідають на запитання, проте бояться фотографуватись.
Пані Наталя, підприємець, багатодітна мама:
– У мого чоловіка – карта побуту. Ми хочемо поїхати до родини всією сім’єю, і мені та нашим діткам потрібні візи. Записатись на чергу для подачі документів було неможливо, отже, я купила чергу у туристичній фірмі. Попередньо зателефонувала, сказали, без проблем. Чотириста гривень – і  готово! Звісно, образливо, що з нами так чинять, а що робити? Ще дуже прикро, що по 200 гривень візовий Центр взяв за послуги і за мене, і за кожну мою дитину, в той час як Консульство Польщі бере 35 євро лишень за дорослого, а дітям видає візи безкоштовно.
Руслан, майстер з виготовлення дерев’яних виробів:
– Я з Косівського району. Починаючи з середини серпня, кожного робочого дня неодноразово телефоную, щоб записатись на подачу документів на візу, і відповідь щоразу ідентична – вільних дат немає, але вони от-от з’являться. Але не з’являються! То ж я приїхав, хотів в порядку живої черги подати, та це нереально. Кажуть, плати п’ятсот гривень, і подаси без проблем…
Світлана, домогосподарка:
– Я більше місяця намагалась записатись на подачу документів на візу для закупівельного туризму. Ця віза видається на сім днів. Коли я телефонувала, у мене постійно питали передбачувану дату повернення в Україну. Я цікавилась, як же я можу знати дату повернення, якщо вони не кажуть навіть приблизно можливу дату подачі документів?.. Та з мене все одно вимагали назвати якусь дату, коли ж я це робила, мені все одно відповідали, що відкритих дат для подачі документів немає.  Тож купила чергу просто тут. За півтисячі гривень.

 

Судячи з інформації, що є на сайтах інтернет-видань, така ж ситуація з поданням документів на отримання віз у Львові. Причому, як напряму до Консульського відділу, так і через візовий центр.

 

А от у Луцьку після загальновідомого корупційного скандалу, який став причиною для звільнення і заміни консульського складу Посольства Республіки Польща, ситуація цілком інакша: записуйся на чергу, і здавай документи хоч на наступний день. Шкода тільки, що наша область територіально до Луцька не належить, і, значить, наші документи там не приймуть. Тому вибір невеликий – або платимо за місце в черзі, або нікуди не їдемо…


15.09.2012 1695 9
Коментарі (9)

1 2012.09.15, 18:28
Заради цікавості спробував зареєструватись через інтернет. http://e-konsulat.if.ua/. А от і результат:No date(s) available for appointment at Польщі Івано-Франківськ. Зареєструватись неможливо, хіба дійсно платити гроші баригам.Думаю, що вони непоганий відкат дають керівництву візового центру.Цікаво, куди дивляться правоохоронні органи і податкова.Чи теж відкат мають?
2 2012.09.15, 18:36
Звичайно що усі в курсі і мають свою долю Без корупції у нас нікуди
Оля 2012.09.16, 09:24
корупція як рак, в цієї країни немає майбутнього
Nata 2012.09.17, 09:05
Інформація журналістів тут абсолютно правдива! Молодці! може тепер компетентні органи звернуть увагу на те що діється в цьому т.з.Центрі. Звичайнісінька конторка для заробляння грошей. Тим паче, що більшість послуг як ітам навязують є безкоштовні.
Ivan 2012.09.18, 06:31
Troxu zastarila stattja (sze z serpnja misjacja) ale takoz pro dany problemy: http://liht.if.ua/view.php?id=575
1 2012.09.18, 19:58
Сьогодні сайт візового центру взагалі не працює.
Федір 2012.09.22, 15:38
Nata ці як Ви висловились "компетентні органи" самі в долі з цього прибутку.Те про що в цій статті написано вже як мінімум 3 а то і 4 місяці поставлено на "конвеєр".Людей НАГЛО дурять та оббирають.Всі все прекрасно знають.Але роблять вигляд ніби це в порядку речей.
Олег 2013.02.28, 22:58
Доавно потрібно було б позакривати ті візові центри... Але хоч якісь робочі місця для наших українців :) http://ostarbeiter.vn.ua/viza-tilky-cherez-vizovyi-tsenter.html
борис 2013.06.19, 22:29
то всі підераси і треба щось робити
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

957 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

833
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1650
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2279
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4262 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3259

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

243

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

480

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

425

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

886
22.02.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

8004
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

664
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

703
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1116
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

703
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6288
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1778
23.02.2025

Нова програма "Ти даруй мені квіти" обіцяє стати справжнім святом весни та кохання, даруючи слухачам незабутні емоції та враження, зазначає артистка.

195
20.02.2025

Президент США Дональд Трамп назвав президента України Володимира Зеленського диктатором і заявив, що Зеленський повинен діяти швидко, якщо Україна хоче вижити як країна.  

255
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1593
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

792 1