Різновиди та принципи вибору електричного подовжувача

Електричний подовжувач дозволяє підключити до мережі прилади, розташовані далеко від розеток. Недосвідчений користувач завжди орієнтується виключно на довжину кабелю, іноді – на кількість штепсельних розеток. Такий підхід правильний тільки в тому випадку, якщо підключення вимагають дійсно малопотужні електроприлади, настільні лампи або звичайний кухонний міксер. В інших ситуаціях до вибору слід підійти зі знанням справи.

Важливі параметри, що впливають на вибір електричного подовжувача

Виробники більшості електричних приладів, рекомендують не підключати їх через подовжувач. І це правильно, адже на додатковій довжині дроту губиться частина потужності. Якщо виріб неякісний, це може призвести до короткого замикання або загоряння шнура в результаті його перегріву. Але якщо без додаткових метрів не обійтися, слід обрати подовжувачі електричні за наведеними нижче характеристиками.

Для стандартних подовжувачів існує два варіанти ступеня захисту:

  • IP20 – призначені для роботи всередині приміщень без великої кількості пилу. Доповнюються відкритими типами розеток.
  • IP44 – Допускається робота у сильно запилених приміщеннях або відкритих просторах, під дощем. Такі подовжувачі мають водостійкий корпус, а на всіх розетках встановлені захисні кришки.

З якого кабелю виготовляють подовжувачі?

На подовжувачах, розрахованих на роботи з побутовою мережею, встановлюються два типи дроту:

  • КГ (кабель гнучкий) призначений для професійних робіт. Без зусиль витримує температуру від -40° до +40°. Такий провід згинається без пошкоджень та стійкий до стирання. Він має 2 варіанти виконання: Т – температура навколишнього середовища до +50°, ХЛ – до -60°.
  • ПВС (з'єднувальний провід з оболонкою з ПВХ) – розрахований працювати при температурі вище +1°. Цей варіант майже на третину дешевший за попередній, але він не стійкий до стирання і з часом тріскається на місці згинів. За низьких температур ізоляція руйнується при згинанні. Подовжувачі з таким кабелем використовуються переважно у приміщеннях.

Допустиме навантаження вказується на корпусі. При підключенні електроприладів, використовуючи вимикачі для освітлення, сумарна потужність яких перевищує допустиме навантаження, подовжувач може вийти з ладу. Адже проводка нагрівається та плавиться, відгорають місця з'єднання проводів. Це часто призводить до пожеж та задимлення. Довгий провід створює серйозний додатковий опір. При його довжині понад 50 м обов'язковим має бути діаметр дроту від 2,5 мм.

Довжину кабелю обирають залежно від ситуації. У будинку та офісі часто використовують подвійний вимикач та подовжувачі максимум на 5 метрів, у той час, як для роботи на будівельних об'єктах часто потрібно 20 і більше метрів кабелю. Важливо пам'ятати, що велика довжина створює незручності у використанні подовжувача, тому краще звернути увагу на моделі з котушкою для змотування.

Люстри, бра, вуличні та світлодіодні світильники, настільні лампи, пропонує мережа Brille offline. Наразі працює 30 магазинів офлайн в Україні, а також інтернет-магазин.

Партнерський матеріал


29.05.2022 1497 1
Коментарі (1)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2764
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20929
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1824
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1304 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2320
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3974

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

613

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2074

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

769

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1370
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

431
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

956
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24460
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

691
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

703
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

652
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

793
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8141
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

683 1
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

832
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2123 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

788