
Електричний подовжувач дозволяє підключити до мережі прилади, розташовані далеко від розеток. Недосвідчений користувач завжди орієнтується виключно на довжину кабелю, іноді – на кількість штепсельних розеток. Такий підхід правильний тільки в тому випадку, якщо підключення вимагають дійсно малопотужні електроприлади, настільні лампи або звичайний кухонний міксер. В інших ситуаціях до вибору слід підійти зі знанням справи.
Важливі параметри, що впливають на вибір електричного подовжувача
Виробники більшості електричних приладів, рекомендують не підключати їх через подовжувач. І це правильно, адже на додатковій довжині дроту губиться частина потужності. Якщо виріб неякісний, це може призвести до короткого замикання або загоряння шнура в результаті його перегріву. Але якщо без додаткових метрів не обійтися, слід обрати подовжувачі електричні за наведеними нижче характеристиками.
Для стандартних подовжувачів існує два варіанти ступеня захисту:
- IP20 – призначені для роботи всередині приміщень без великої кількості пилу. Доповнюються відкритими типами розеток.
- IP44 – Допускається робота у сильно запилених приміщеннях або відкритих просторах, під дощем. Такі подовжувачі мають водостійкий корпус, а на всіх розетках встановлені захисні кришки.
З якого кабелю виготовляють подовжувачі?
На подовжувачах, розрахованих на роботи з побутовою мережею, встановлюються два типи дроту:
- КГ (кабель гнучкий) призначений для професійних робіт. Без зусиль витримує температуру від -40° до +40°. Такий провід згинається без пошкоджень та стійкий до стирання. Він має 2 варіанти виконання: Т – температура навколишнього середовища до +50°, ХЛ – до -60°.
- ПВС (з'єднувальний провід з оболонкою з ПВХ) – розрахований працювати при температурі вище +1°. Цей варіант майже на третину дешевший за попередній, але він не стійкий до стирання і з часом тріскається на місці згинів. За низьких температур ізоляція руйнується при згинанні. Подовжувачі з таким кабелем використовуються переважно у приміщеннях.
Допустиме навантаження вказується на корпусі. При підключенні електроприладів, використовуючи вимикачі для освітлення, сумарна потужність яких перевищує допустиме навантаження, подовжувач може вийти з ладу. Адже проводка нагрівається та плавиться, відгорають місця з'єднання проводів. Це часто призводить до пожеж та задимлення. Довгий провід створює серйозний додатковий опір. При його довжині понад 50 м обов'язковим має бути діаметр дроту від 2,5 мм.
Довжину кабелю обирають залежно від ситуації. У будинку та офісі часто використовують подвійний вимикач та подовжувачі максимум на 5 метрів, у той час, як для роботи на будівельних об'єктах часто потрібно 20 і більше метрів кабелю. Важливо пам'ятати, що велика довжина створює незручності у використанні подовжувача, тому краще звернути увагу на моделі з котушкою для змотування.
Люстри, бра, вуличні та світлодіодні світильники, настільні лампи, пропонує мережа Brille offline. Наразі працює 30 магазинів офлайн в Україні, а також інтернет-магазин.
Партнерський матеріал